Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



host - 161.31 (?)
29.7.2018 12:58

Ještě přidám jeden off topic a to osluněnou stranu vysokokmenu jaderničky. Strom sadil praděda, takže se do vlákna jako nově nasazený stromek moc nehodí:). Na tuhle odrůdu dokážu nahlížet stejně kriticky, jako moderní rodič (po přečtení několika brožur o výchově) na své děti. Dokonce lze už i ochutnat předčasně opadlé žluté jablíčka - v červenci!

Jenca


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
      
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 7.4.2018 12:23

tak ja som zakupil vcera angold... pan jirko co znamena stredne bujne rastuci semenač, v dobrom sa pytam, aby ste to nezobral ako provokaciu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 7.4.2018 12:46

Omlouvám se za zmatek a pokusím se vysvětlit. Vysel jsem jadérka několika zimních kulturních odrůd. V prvém roce dosáhly některé semenáče výšky až jednoho metru - ty jsem si pojmenova jako bujně rostoucí. Další semenáče v prvém roce dosáhly výšky 20 cm - ty jsem si pojmenoval jako slabě rostoucí. No a všechny ostatní s výškou od 20 do 90 cm jsem pojmenoval jako středně bujně rostoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.129 (?), 17.4.2018 22:22

teď narychlo osm Dabinettů na cider/calvados a přeroubovla pět hrušňových semenáčů takovým hořkým plnětem, které se báječně chová v kvasu. Pak jsem rouboval Boikovo obrosvské a na podzim vysazoval Grávštýna a kdouloň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 3.29 (?), 18.4.2018 22:15

Dnes jsem z části přerouboval Jonagoldem palmety Karmíny a Goldenu.

Karmína dlouho vydrží ve sklepě, ale chuťově a vzhledově nic moc. Goldenů máme šest, úrodu nestačíme spotřebovat, vydrží max do ledna. Jonagold máme jen jeden a chuťově i výdrží je to skvělé jablko.

Karmína
Karmína
Karmina
Karmina
Golden
Golden
Golden
Golden
Golden
Golden
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 4.6.2018 21:15

Zdravíčko

Letos jsem začátkem února kopulací narouboval na zaslané podnože M26 a M7 odrůdy jabloní Cameo a Enterprise - foto 1.Nahradí zpravokořenělý Melrose (malá plodnost) a dále Šampion (silné nekrotické napadení kůry kmene).Pokračoval jsem v přeroubování Verierovy palmety (Banánové zimní).Použil jsem rouby z ujmutých loňských letorostů odrůd Jarka a Deliga.No spíše to byly nitky.Narouboval jsem je do tenkých plodonošů původní odrůdy - foto 2a3.Ujmutí Jarky 4 ze 4, Deliga zatím 2 ze 4 roubů.Vnější vertikály palmety na počtvrté přeroubovány tentokrát odrůdou Angold.Konečně se chytly - foto 4a5 + narašený roub Deligy.Použil jsem však tentokrát štěpařský tmel Legocortex.Velká spokojenost, odolává výborně vysokým teplotám západní zdi.Nezatéká do řezu roubování.Za 15 min. zatuhne a žádná teplota s ním nehne.To Primax a Jenten zatékají a způsobily předchozí nezdary. - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 6.6.2018 13:36

Já vysadil: Čačanská rodná, Hanita, President, Gabrovská, Presenta, Toptaste, Tophit, Stanley, Durancie vše na slivovičku a doplnil o Katinku na sušení. Střední Morava 250m.n.m. U Čačanské rodné pozoruji na listech silné napadení šarkou. Uvidím co plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:12

Po několika letech začíná plodit Grávštýnské kterému jsem věnoval nejlepší místo na zahradě pod husím jezírkem takže má pravidelnou závlahu i hnojení:).

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:38

Také se letos objevili(asi po 7 letech) první nesmělé plody mého oblíbeného boskopského, které jsem ze sadu přerouboval na semenáč jaderničky do zahrady na mladém stromku je osluněný plod první úrody předčasně rzivě zlatý.

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:44

Jablka na otcovském stromu boskopského v sadu si zatím spořádaně udržují zeleno kožovité zbarvení.

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:58

Ještě přidám jeden off topic a to osluněnou stranu vysokokmenu jaderničky. Strom sadil praděda, takže se do vlákna jako nově nasazený stromek moc nehodí:). Na tuhle odrůdu dokážu nahlížet stejně kriticky, jako moderní rodič (po přečtení několika brožur o výchově) na své děti. Dokonce lze už i ochutnat předčasně opadlé žluté jablíčka - v červenci!

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika