Jaké ovocné stromy pěstovat v kordonu



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 5.38 (?)
14.11.2017 12:21

Na fotografii nevydím kordón. Podle mých chabých znalostí ovocných stěn se jedná o Schlösserovu palmetu. Kdysi jsem na dvouramenném vodorovném kordónu mořil Spartana. Výsledky byly žalostné. Dobré zkušenosti mám naopak s Volně rostoucí palmetou, což je v podstatě modifikace zákrsku s patrovitou korunou, tu snadno zvládne i začátečník. V budoucnu možná vyzkouším i jiné palmety bez nutnosti drátěnky (Italská, Těchobuzická na středně vzrůstných podnožích). Je otázkou, zda-li má svislý kordón v dnešní době sloupovek vůbec nějaký smysl. V případě peckovin bych kvůli úspoře místa určitě volil zploštělé vřeteno na slabě rostoucí podnoži. Kordóny jsou přežitý tvar, jež vyžaduje důsledné piplání, a to jsem použil ten nejslušnější výraz. Moje zahrada je z velké části pokusná, nikoliv zámecká, proto v ní nemají kordóny místo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 242.16 (?), 7.11.2017 12:46, zobrazeno: 7439x

Kvůli úspoře místa si chci na zahradě vysadit kordony z ovocných stromů. Vím, že se tak pěstují hrušky a jablka. Ale šlo by pěstovat např. kdoule meruňky, švestky ale třeba i jeřabiny, nebo tento způsob není pro toto pěstování vhodný?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.18 (?), 14.11.2017 8:24

z Rakouska z Alp znam priklad merunek, pestuji je uplne napelene na jizni strane budov, videl jsem i ve vesnicich kolem 800 mnm

obrazek viz, napr Hallstat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.115 (?), 14.11.2017 10:33

Broskvoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 5.38 (?), 14.11.2017 12:21

Na fotografii nevydím kordón. Podle mých chabých znalostí ovocných stěn se jedná o Schlösserovu palmetu. Kdysi jsem na dvouramenném vodorovném kordónu mořil Spartana. Výsledky byly žalostné. Dobré zkušenosti mám naopak s Volně rostoucí palmetou, což je v podstatě modifikace zákrsku s patrovitou korunou, tu snadno zvládne i začátečník. V budoucnu možná vyzkouším i jiné palmety bez nutnosti drátěnky (Italská, Těchobuzická na středně vzrůstných podnožích). Je otázkou, zda-li má svislý kordón v dnešní době sloupovek vůbec nějaký smysl. V případě peckovin bych kvůli úspoře místa určitě volil zploštělé vřeteno na slabě rostoucí podnoži. Kordóny jsou přežitý tvar, jež vyžaduje důsledné piplání, a to jsem použil ten nejslušnější výraz. Moje zahrada je z velké části pokusná, nikoliv zámecká, proto v ní nemají kordóny místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika