Jak začit s ovocnym sadem?



host - 31.28 (?)
20.2.2017 8:44

prečital jsem si par clanku aj knihu ale stejne si nejstem jisty :(

predjarny rez?  na tri očka alebo na pet? asi na tri očka aby vetve neboli tak dlhe a sila rastu by mala ist do korenov a vytvorit kvalitnu korenovu sustavu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.34 (?), 16.2.2017 13:08

Ne že to vadí. Ale tak to má být správně. viz obrázek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.28 (?), 20.2.2017 8:44

prečital jsem si par clanku aj knihu ale stejne si nejstem jisty :(

predjarny rez?  na tri očka alebo na pet? asi na tri očka aby vetve neboli tak dlhe a sila rastu by mala ist do korenov a vytvorit kvalitnu korenovu sustavu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 20.2.2017 10:40

Zelená je teorie a šedivý strom v předjaří. Jestli v té knížce není, že korunka po výsadbě se řeže z důvodu rovnováhy kořenů a zapěstování tvaru, je to špatná knížka. Nad počtem oček nefilosofujte, stejně až odpočítáte ten zcela přesně správný počet, koncové očko vám bude směřovat úplně jinam, než potřebujete a zase budete v troubě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.28 (?), 14.9.2017 7:17

zdravim, vsechny... uz je to zkoro rok a muj ovocny sad roste velmi pomalicku... z 8 stromu mi zazelenalo len jablko, višna, slivka, ringlota... ostatne broskyna... cerešna...vubec nic... cele stromky zamrzly nevysel ani jeden maly zeleny listek... hruska a merunka se zazelenaly ale listecky byli take malicke ze to vyzeralo jako vlasky aj ked sem je vykopal namočil na par hodin do vody sestrihol korene... nakonec zase nic...   takze bilance dost mizerna... ujala se mi polovina. Mozte mi poradit jak vysadit stromky a opatrit je tak aby se nestalo to same?  Jsem na vychode slovenska pri madarskych hranicich, takze leta jsou tu horuce a suche... proto volim podzim na vysadbu.  Zimu jsme mali dost sudenou -25...bohuzial stromky jsem zabalil ked uz boli taketo teploty asi tyzden takze asi jsem zaplatit za pozdni reakci... rozmyslal jsem ci nemam nove stromky zasadit aj do nove kupene zeminy a napriklad pouzit mulčovaci koru aby mi zase nezmrzly... a jeste jedna otazecka... jake mate zkusenosti s online obchodem starkl.sk? zatim jsem kupoval stromky od mistnich prodejcu ale rozmyslal jsem či nezkusit jeden dva stromky.   Diky Patrik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 14.9.2017 8:16

Tady nikdo nevyvěští, co bylo příčinou. Pod ruce vám nevidíme a místní podmínky neznáme. Může to být třeba nedostatek vláhy, ale i cokoliv jiného, včetně špatných sazenic. Zopakujte si to teď napodzim. Prohlídněte si dobře co kupujete. Starkl má velký výběr, ale doporučím k němu dojet, máte-li tu možnost. Po vaší letošní zkušenosti bych měl z dodávky poštou obavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.9.2017 9:23

Zak, jak píše PP. Pro minimalizaci ztrát bych volil následující:
1. Máte-li možnost pravidelné zálivky, zvolte jarní výsadbu (u broskvoní každopádně). Vyvarujete se zmrznutí, sežrání, uschnutí, krádeže během zimy. Pokud ne, podzimní výsadba je lepší. 
2. Se stromky od Starkla moc zkušenosti nemám. Ale při větším počtu se Vám to hodně prodraží. Zvolil bych nákup v nejbližší školce, kde si můžete stromky prohlídnout a vybrat. Při větším počtu se cesta vyplatí.
3. Výsadbu do koupené zeminy bych nepreferoval. Akorát bych tu koupenou promíchal se stávající a tím ji vylepšil. Stejnou službu ovšem udělá kvalitní kompost.
4. Máte-li polohu hodně suchou, zvažte použití hydrogelu při výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika