Jabloň rubín



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 20.4 (?) 
17.3.2017 21:26, zobrazeno: 22620x

Dobrý den,

prosím, můžete poradit, jaké máte zkušenosti s jabloní rubín? Chceme zasadit pár ovocných stromů u domu v okolí Prahy a tento druh nám doporučil zahradník. Nikdy jsme nic nepěstovali a informací je všude tolik, že nás další pročítání spíš ještě víc mate :) Prosím, můžete doporučit i nějaké další odrůdy (letí, podzimní)? Taky meruňku, broskev, švestku. Určitě nechceme čtvrtkmen, ale polokmen už by nevadil.

Předem děkuji! Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 251.98 (?), 17.3.2017 21:48
Koupila jsem si ji ve středu. Měli jsme ji na zahradě od dětství. A z 10 druhů nám chutnal jen tento a klasické letní průsvitné jablka zelené. O strom se nikdo nestaral a plodil jak blázen. Ale asi kvůli ne starání se, byly jablka docela malé. :-(ale není to jako jablko z kramu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.98 (?), 17.3.2017 21:51
Připadá mi škoda dávat jen 1 druh...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.4 (?), 17.3.2017 21:56

Moc děkuji za odpověď! Bohužel se v jabloních vůbec nevyznám. Víme, že nám chutnají šťavnaté - sladké nebo sladkokyselé a neumíme se složitě o stromy starat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.98 (?), 17.3.2017 22:05
Nejlíp kde mi vždycky poradili, bylo zahradnictvi ve Vysokém Ujezde. Je to u Dobrichovic. a taky mi poradili Rubín. Švestky letos zkouším cacanske rodné, prý chuťově vynikající. A meruňku mám podle sousedů- velkopavlovickou. Má ji na zahradě spousta starých lidí a jsou úžasné. Tresen mi byla doporučená Sunburst a Carmen pro výborné plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.98 (?), 17.3.2017 22:10

Ovocná a okrasná školka Kozolupy. Paní je úžasná a vždycky mi řekne o té rostlině vše. A doporučí chutné odrudy. S jablkama je to těžké, z 10 stromů použitelný jen 1. Ale ty letní průsvitné jsou super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 34.164 (?), 22.3.2017 22:46

Zdravím

Odrůdu Rubín mohu vřele doporučit, neboť je to nejlepší chťová odrůda z Čech na světě. Je u ní smůla, že je objeť změny klimatu a z dob kdy byla pouze vánoční se stala raně podzimní se silným napadáním vos.

I přes to Vám ji vřele doporučuji a to pouze hlavně na slabých podnožích jako M9, JTE H a ještě se dobře pěstuje na MM106 a M7.

Ještě bych Vám velice doporučil barevnou mutaci Rubínu a to červenou Bohémie a žlutou Gold Bohémie, které si byť je to Rubín, ale pouze s jinou barvou si tyto barevné mutace zachovaly vlastnosti zimních odrůd. Jinak se u nich nic nezměnilo a je to čistokrevný Rubín.

Ještě bych Vám doporučil jeho dceru Rubinola, která je také zimní a rezistentní na klasickou strupovitost.

Z letních doporučuji hlavně Julii, Mio, Discoveri, Krasava

Z podzimních Akane, Denár, Diadém, Korona, Jamba, J. Grieve

U meruněk je to v celku jedno akorát si dejte tu práci a najděte si stromek meruňky, který má jakoukoliv podnož jenom ať tam není uveden meruňkový semenáč. Nádherné meruňky jsou na podnoži broskvoně B VA 1 až 3. Jinak berte pouze na Myrabolán, Zel. rÿngle, žilienka.

Z broskvoní Favorita Morretiny, Red Haven, Inka, Nektarinky moc nedoporučuji. Jinak je z nich dobrá Tena a Harco.

Ze sliv- Lepotica, Top a její serie, Valievka, Katinka, Durancie, Valor, Wagenhaimova, Č. ranná,  Brýská...

S pozdravem Vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 23.3.2017 7:35

Je vidět, že meruňky moc nepěstujete, když nedoporučujete velmi dobrou podnož meruňkový semenáč.

Všeobecně a zjednodušeně. Podnož je dobré volit podle druhu půdy a podle toho, jak chceme aby stromek vypadal v budoucnosti. Zda menší, větší. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.64 (?), 23.3.2017 9:36

Zdravím odborníky na jabloně,

chci zasadit několik jabloní zákrsků Red Delicious nebo Camspur (podle literatury je to asi to samé). V zahradnictví je nemají a nabídli mi Red Chief. Prosím o Váš názor, je to odrůda stejných kvalit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.53 (?), 23.3.2017 20:15
Camspur a Red Chief sú názvy označujúce jednu a tú istú odrodu. Je to mutácia Starkrimsonu, a ten je mutáciou Red Deliciousu. Takže Camspur=Red Chief=mutácia Red Del. (viď foto 1). Je to odroda spurtypového rastu, vytvára bohatý plodonosný obrast, hodí sa aj na prísne tvary. To môžem potvrdiť, mám v záhrade Camspur, Red Cap aj Starking. Inak mutácií Red Del. je vyše 50 a stále pribúdajú nové, niektoré uvádzam na ďalších fotkách. Legiend o pôvode Red Del. je niekoľko, jedna z nich je pre mňa dosť prekvapujúca (posledná fotka). IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika