"Dženzgrív"? James Grieve



host - 213.126 (?)
26.7.2014 13:37

Zadejte do googlu James Griev a dozvíte se všechno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 182.61 (?), 26.7.2014 13:32, zobrazeno: 15678x

Dobrý den

Potřebuji poradit, kdysi jsme u dědy na zahradě měli velmi chutné jablko, říkalo se mu "dženzgrív", bylo to asi nějaké letní protože jak se nechalo přezrát zmoučnělo a nebylo k jídlu a už vůbec né k uskladnění, nejlepší bylo ještě nedozrálé. Nevím jak se správně jmenovalo, předci zemřeli nemám se koho zeptat. Hledal jsme v ovocných školkách, ale žádný podobný název jabloně sem nenašel.

Neporadí mi někdo co to je, dnešní název a kde ho sehnat?

předem díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.126 (?), 26.7.2014 13:37

Zadejte do googlu James Griev a dozvíte se všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 26.7.2014 13:49

James Grieve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.71 (?), 27.7.2014 2:49

Zdravím

Odruda James Grieve, při čtení po vašemu je většinou běžně k mání. Jinak jí každoročně nabízí spolehlivý e-shop Prodej stromků.

Já si u nich už dlouho objednávám stromky a jsem s nimi plně spokojen a ještě mi ani jeden neuschnul a rychle reagují na e-mailové otázky.Nehledě na to, že mají bohaté odrudové a podnožové zastoupení.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.146 (?), 5.8.2014 2:43

Zdravím

No to teda čumím tady na reakce, Ale v dnešní době James Grieve je vhodný pouze do horských oblastí s patřičnou ochranou proti strupovitosti a rakovině. Tato odruda je v nížinách naprosto totální letní brak, který silně padá a je silně napadán pilatkou a i obalečem. V deštivém roce je to černá popraskaná smrt čili vše v niveč. V teplém a suchém létě zase je moučnaté, červivé a velký opad. Tato odruda se hodí dnes pouze do horských oblastí. Je to odruda, která miluje chladnější klima.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.7.2014 9:58

To je ještě otázka, zda si děd nedělal legraci. JG. zas až tak nemoučnatí a když to tazatel popisuje jako letní jablko, klidně to mohlo být Průsvitné, dědou pro kluka přejmenované. To že k jídlu bylo na začátku zralosti na to ukazuje. Mimoto JG. je zimní jablko. V červenci u nás je mrňavé a zcela nepoživatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.43 (?), 27.7.2014 10:04

JG není zimní jablko! Je raně podzimní (či pozdně letní).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.7.2014 18:52

Omlouvám se hrubka za 5. S tou dobou zrání to bude oprevdu hodně proměnlivé. JG. jsou u nás začátkem září jak šťovík. Ale to mají rádi ti, kteří tvrdí, že jabko musí být kyselé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 27.7.2014 10:06

James Grieve opravdu tolik nemoučnatí, nicméně je to odrůda podzimní a v příznivých polohách opravdu dozrává v srpnu. Na mé rodné Hané tomu tak aspoň bylo.

Ale ještě bych chtěla upozornit, že existuje James Grieve Red a podle mých zkušeností není chuťově zdaleka tak dobrý, jako původní odrůda. Ale je to jenom můj subjektivní názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2014 10:33

Je to opravdu subjektivní. Mám naroubované na jednom stromku JG klasický (zelené s lehkým líčkem)  i s celočervenými plody  (Lired). Mutaci Erich Neumann (žíhanou) jsem omylem uřízl při průklestu. Přestože je popisované, že červené mutace mají kyselejší plody, nemohu to potvrdit. Jediný rozdíl spatřuji v méně mastné slupce a o pár dní pozdějším dozrání červených. Hlavně díky té slupce a samozřejmě lákavějšímu vzhledu jhsou červenoplodé džemáky mnohem atraktivnější. Třebaže mě chuť JG nijak neohromuje a nedosahuje kvalit Desertu či Lorda L. vzhledem k plodnosti, ideálnímu obrůstání, vzhledu a velikosti plodů, malým nárokům na teplo má tato odrůda stále co říci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika