Delikates



host - 185.159 (?)
9.11.2017 23:27

Paní Lído, chtěl jsem odpovědět i na Vaši první poznámku, ale udělal to pan Hlavatý sám. Ale o Delikatesu byla opravdu letmá poznámka v nějakém dalším vláknu (rovněž si nevzpomenu na kterém), ale ne ve smyslu srovnání a hodnocení jak jsem nastolil já. Přesto děkuji za informaci ohledně kyselosti. Malá poznámka: je úžasné v jakou noční hodinu se fandové věnují komunikaci na webu. Nejsem tedy výjimkou.

Zdeňa z Moravy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 248.127 (?), 9.11.2017 22:56

O odrůdě Delikates se tady myslím několikrát zmiňoval p.Hlavatý (i fotky), ale název vlákna vám bohužel neřeknu... Chuťově je velmi dobrá, kyselá rozhodně není (soused ji nějaký čas měl), ale u nás v písčité zemi mu moc nešla, on moc nezaléval, nehnojil a plody měl poměrně malé.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.127 (?), 9.11.2017 22:57

ps - JG je proti ní kyselé.         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.159 (?), 9.11.2017 23:27

Paní Lído, chtěl jsem odpovědět i na Vaši první poznámku, ale udělal to pan Hlavatý sám. Ale o Delikatesu byla opravdu letmá poznámka v nějakém dalším vláknu (rovněž si nevzpomenu na kterém), ale ne ve smyslu srovnání a hodnocení jak jsem nastolil já. Přesto děkuji za informaci ohledně kyselosti. Malá poznámka: je úžasné v jakou noční hodinu se fandové věnují komunikaci na webu. Nejsem tedy výjimkou.

Zdeňa z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.127 (?), 10.11.2017 9:18

Tak se omlouvám, asi jsem si to opravdu spletla blush.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.117 (?), 9.11.2017 23:11
Lída: Nie, nie - Delikates nepoznám, nepestujem, nepísal som o ňom 😃. Zrejme Ste si to pomýlili s Desertom - ten poznám, pestujem a písal som o ňom. Názvy sú trochu významovo podobné (a Desert je fakt delikatesa 😉). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.159 (?), 9.11.2017 23:36

Pane Hlavatý, děkuji rovněž za vyjádření. A ani nevíte jak je vítané. I já pěstuji Desert (pro některé Dezert) a považuji ho rovněž za delikatesu. A nejraději kamarádům a známým doporučuji odrůdy, které mám sám vyzkoušené nebo se o zkušenostech dočtu zde na webu. A právě nyní jsem kamarádovi řekl, že bych mu doporučil Desert, ale po loňské velké (a asi moc velké) úrodě mě letos Desert ukázal "odvrácenou tvář": minimum jablek, což je možná znak střídavé plodnosti. Tedy, že si nejsem prozatím jistý stabilní úrodností. Jakou máte s Desertem zkušenost Vy? Přihodilo se Vám totéž co mě? Díky za odpověď.

Zdeňa z Moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 10.11.2017 5:23
Zd.z.M.: Čo sa týka Desertu tak k prípadnej alternácii sa neviem vyjadriť - mám mladý stromček na MM106, zatiaľ len 2 či 3 úrody, postupne sa zvyšujúce. Robím ale štandardne prebierku pri všetkých jabloniach aj hruškách. Inak podľa mňa by požiadavkám Vášho kamaráta vyhovoval Merkur (Topaz x Rajka) - jesenná odroda, chuť sladká, rezistent, vhodný na štvrťkmeň, navyše dlho skladovateľný, aj keď jesť sa dá priamo zo stromu. IH (pridávam ešte fotky Desertu z tohtoročnej úrody - foto 1-3, a Merkuru - foto 4-6).






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 10.11.2017 8:15

No a já se zase vnutím se svým podzimím oblíbencem, odrůdou Akane, která se na malé zahrady hodí smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.7 (?), 10.11.2017 20:37

Pane Mikeši, Akane byla v prvotním výběru. Ovšem nyní není na vhodné podnoži k dispozici. Ale jak jsem napsal výše, nic nezůstane do budoucna opomenuto, např. při preroubovávání stávajících stromů.

Zdeňa z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika