(Báječná) Bláhova oranžová reneta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
3.4.2013 11:31

Ty moje Bláhovky jsou překvapivě šťavnaté ještě teď. Nevím čím to je. Ty Milošovy byly sušší, ale chuťově plnější a výraznější, větší a lépe vybarvené. Já jsem ale nadšený i z těch mých. Taky kde dnes seženete jablka Coxovy renety nebo nějakého křížence s touto příchutí ještě touhle dobou?

Až bude letos 18.5., tak snad uspořádám nějakou vzpomínkovou akci a položíme věnce za padlé ovoce 18.5. 2012.

Jen aby mně tady nepotkalo něco podobného a nemusel jsem pak místo "radovánek" na zahradě celý rok čučet do počítače a říkat si, jaké by to bylo, kdyby nějaké ovoce na stromech k mání bylo.frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.4.2013 11:31

Ty moje Bláhovky jsou překvapivě šťavnaté ještě teď. Nevím čím to je. Ty Milošovy byly sušší, ale chuťově plnější a výraznější, větší a lépe vybarvené. Já jsem ale nadšený i z těch mých. Taky kde dnes seženete jablka Coxovy renety nebo nějakého křížence s touto příchutí ještě touhle dobou?

Až bude letos 18.5., tak snad uspořádám nějakou vzpomínkovou akci a položíme věnce za padlé ovoce 18.5. 2012.

Jen aby mně tady nepotkalo něco podobného a nemusel jsem pak místo "radovánek" na zahradě celý rok čučet do počítače a říkat si, jaké by to bylo, kdyby nějaké ovoce na stromech k mání bylo.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 3.4.2013 14:45

Nazdar Petře, právě pro ten zmar co jsem loni prožil po 18.5 jsem si pořídil parafinové svíce.Když to nepropasu sám, neměl by se loňský rok opakovat.Nechci se dívat celý vegetační rok jenom na listí.Hrozně to ubíjí motivaci.Žádná tryzna, vyhlásil jsem Pankrácovi, Servácovi a Bonifácovi boj - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jelen - (42) - 78.28 (?), 3.4.2013 15:17

No pokud to nebude tak, jak dnes rikali na jedne rozhlasove stanici ohledne konce mayskeho kalendare v prosinci lonskeho roku. No protoze ted uz bude porad jen prosinec...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.4.2013 17:06

S těmi svícemi pod stromy to bude opravdu vypadat jak na hřbitově. Ale docela bych se na to i těšil. Lépe kdyby toho nebylo třeba. No uvidíme. Jinak, že by byl pořád prosinec, bych se nebál. Slyšeli jste přece výklad paní Zárybnické proč je stále taková zima. Čtyřikrát za sebou postupovala ze Středomoří tlaková níže, směřující přes Balkán na Slovensko a dále do Polska. Kolem ní se k nám dostával studený vzduch od východu až severovýchodu. Neviděl bych to na nekonečný příběh a změna jistě nastane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 3.4.2013 19:00

Dobrý den, pane Vysloužile, co teda s tou Hláhovkou, zaroubovat semenáč nebo něco slabšího? Na přání mé ženy, které tyto jablka moc chutnají, jsem objednal rouby(už je mám uskladněné) a váhám na jakou podnož je naroubovat. Mám k dispozici semenáče i podnože slabšího vzrůstu. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.4.2013 19:33

Podnož určitě vzrůstnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.4.2013 13:25

Bláhovo oranžové mám naroubované na stromě, který jsem sám nesázel a ani vlatně nevím, co je to za odrůdu. Nejspíš tento strom "nestojí" na podnoži M9, jelikož všechny na něm naroubované odrůdy (obě Bohemie, Topaz, Goldstar, Rubinola, Golden Delicious Reinders???, Resista rostou velmi bujně. Jediný, kdo tvoří vyjímku, je Bláhovo oranžové. Z hlediska proudění mízy má stejně dobrou pozici jako ostatní a nekrčí se někde dole na postraní větvi. Velmi mně tento roub připomíná Wagenerovo. Chtěl jsem po jednom místním pěstiteli roub Wagenerova, takže jsem se u něj stavil pro rouby. Nevím, jak starý to byl strom, ale jednoleté přírůstky na něm nebyly žádné a na starších převislých větví bylo větší množství plodonosného obrostu. Přesně tak vypadá i můj roub Bláhova oranžového. Rozhodně bych tedy nevolil pro tuto odrůdu slabě rostoucí podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 4.4.2013 14:10

Přiznám, že na ničem jiném, než jsem uvedl, jsem Bláhovku nepěstoval, takže nevím. Ale asi bych souhlasil s tím, co psali pánové nade mnou. Na uvedeném stromě je jedna postranní větev s přiroubovanou odrůdou Mutsu a mám co dělat, abych ji v růstu udržel. Což u triploidu je to pochopitelné. Ale i podrůstající Sudetská reneta (a to není žádný bujný divoch) roste evidelntně silněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 4.4.2013 16:51

Děkuji za informace, jakmile sleze sníh a budou vhodné podmínky hned se na to vrhnu. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.10.2013 15:47

Bláhovka má dobré vlastnosti. Chuť, skladovatelnost a taky fakt, že před sklizní nepadá. Lze ji pěstovat i bez chemické ochrany. Co je to ale platné, když plody jsou na dnešní dobu malé. Pro lidi navyklé na supermarketovou kultury jsou tak nezajímavé.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika