Vienská - kráľovna hrušiek. Naozaj?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?)
18.9.2018 21:08
Mikeš13: Viennská má tú veľkú výhodu, že aj v nie najteplejších lokalitách dá veľmi kvalitné plody. Boscova je primadona, ak jej podmienky "nevoňajú", pomstí sa menšou kvalitou plodov. Neviem odhadnúť, ako to bude u Vás, ale - kto neskúsi, nedozvie sa. Doprial by som Vám aby sa Boscovej u Vás darilo, pretože to je potom naozaj veľkolepý chuťový zážitok. (Nech mi je odpustené - pridám ešte pár fotiek Boscovej, ja tú odrodu jednoducho zbožňujem). IH




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2018 16:22, zobrazeno: 4704x

Jak by dopadlo soupeření s Boscovou v ideální hruškové poloze, těžko říci. U nás to vyhrává Vienská. Velké plody, sladká hruškovitá, křupavá, šťavnatá.

Vienská
Vienská
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.242 (?), 29.8.2018 17:08
Dobrý fór s tou parafrázou názvu vlákna 😁. Keďže ja tú ideálnu hruškovú polohu mám, asi by som mal odpovedať. Takže: Boscovu mám nepretržite desiatky rokov, Viennskú už nejaký ten rok nie (teraz mám jej potomka Nojabrskaju). Z čias keď som mal obe - Boscovu aj Viennskú - môžem retrospektívne povedať, že obe odrody sú mimoriadne kvalitné a patria k tomu vôbec najlepšiemu čo nám portfólio hruškových odrôd poskytuje. U mňa víťazila Boscova, ale iba vo fotofiniši 😉. IH (Inak každá odroda má svoje plusy a mínusy, nestaval by som to do polohy súperenia, obzvlášť čo sa týka chuti - tá je vyslovene subjektívnym meradlom).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 29.8.2018 21:42

Pane Miloši, už Vienskou sklízíte? Já jsem začal o víkendu - neznámou odrůdu, která je s velkou pravděpodobností Vienská. Ale ještě bude chtít chvíli odležet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2018 9:09

Ještě ne. Pouze sbírám ty červivé - ty jsou už zralé. Červ v hrušce velkou paseku nenadělá - snadno se vykrojí, zato způsobí dřívější dozrání plodu. Někomu se to může eklovat, já docela vítám, že červivost prodlouží období konzumace. Tedy v rozumných mezích.
 
...nestaval by som to do polohy súperenia, obzvlášť čo sa týka chuti 

To je básnická nadsázka. Pravda, v chuti bude Boscova asi bezkonkurenční.
Takovéto soupeření je zdravé soupeření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 18.9.2018 13:48

Dnes jsem nakrájel na čtvrtky několik pěkně vyzrálých plodů Vienské (pravděpodobně), nabídl kolegům a oznámil, že ta Boscova letos konzumně dozrála o něco dříve. Odpověď byla, že tato "Boscova" má opravdu tu svou typickou výbornou chuť smiley. On ten název vlákna je možná pravdivější než na první pohled vypadal. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.9.2018 15:53

Sklizeň Vienské u nás tuto dobu vrcholí, konzumně ještě pár dní vydrží (ale až tak moc zase ne).Takže na fotkách bude na 90% právě tato odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 18.9.2018 20:17
Mikeš13: Môžete si byť istý - je to Viennská. Vašim kolegom sa nedivím - Viennská je podľa mňa jedna z najchutnejších hrušiek, s Boscovou sa môže smelo rovnať. U mňa patrí do chuťovej Top-5-ky (Boscova, Nojabrskaja, Harrow Delight, Viennská, Williamsova). Mojou jednotkou ale zostáva Boskovka. Je to len môj názor, do istej miery ovplyvnený aj nostalgiou a spomienkami na detstvo, nič viac. A samozrejme - neochutnal som všetky odrody (čo taká Mechelenská, Salisburyho atď..) Dúfam že dr.Vysloužil mi odpustí, že som na "jeho" vlákne spomenul iné odrody a že niekomu inému to zasa neprivodí ďalšiu psychotraumu. "Nejmazanější autor" IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 18.9.2018 20:52

Já ji probírám už tak 14 dní, teď je tady také vrchol sklizně a ještě nějaký čas asi bude.

IH: Nojabrskaja je spolu s dalšími šesti odrůdami právě do Viennské vroubována a je tam letos pár plodů. Boscova přijde brzy na řadu. Uvidím, jak se jí tu bude dařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 18.9.2018 21:08
Mikeš13: Viennská má tú veľkú výhodu, že aj v nie najteplejších lokalitách dá veľmi kvalitné plody. Boscova je primadona, ak jej podmienky "nevoňajú", pomstí sa menšou kvalitou plodov. Neviem odhadnúť, ako to bude u Vás, ale - kto neskúsi, nedozvie sa. Doprial by som Vám aby sa Boscovej u Vás darilo, pretože to je potom naozaj veľkolepý chuťový zážitok. (Nech mi je odpustené - pridám ešte pár fotiek Boscovej, ja tú odrodu jednoducho zbožňujem). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika