Letní hruška na pálení



host - 140.76 (?)
15.11.2016 19:33

Ještě jednou dík.

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.160 (?), 15.11.2016 5:33
Pre p.Rafaela. Na Vaše želanie pridávam fotky s kompletným textom toho článku o zavlažovaní ako ochrane pred mrazom. Prvá strana bola v tom predch.príspevku, ďalšie idú za sebou na foto 1-2-3. (Ak by sa to nedalo prečítať tak dajte vedieť). S pozdravom IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.76 (?), 15.11.2016 18:08

Mně spíš zajímal ten závlahový systém v Chile.
(Co tak vím, tak i na jižní Moravě přišel jeden lihovarník o spoustu mladých hrušek v důsledku sucha. Možná těch případů bylo i víc. A myslím, že chilské podmínky jsou více polopouštní než u nás. A jak jsem ten Váš příspěvek četl, tak tam byl jen jeden sken...)
*
A o tom Jelínkovi tam už víc není? Prosím, prosím.
*
Ale čtení o té ochraně proti mrazům v kombinaci se závlahovým systémem je taky velmi zajímavé.
M.j. pěkná myšlenka tam zazněla:
"Opět se zjistilo, že jsou peníze na škody způsobené mrazy a stále nejsou peníze na prevenci".
Trochu mi to připomíná:
"Government's view of the economy could be summed up in a few short phrases: If it moves, tax it. If it keeps moving, regulate it. And if it stops moving, subsidize it."

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 15.11.2016 19:15
Pre p.Rafaela: Ten anglický citát je dobrý :-) - ale: "governmenty" máme aké si zvolíme... K tomu Čile - o tom Jelínkovi to bolo všetko, v ostatnom sa píše o vinárstve. O tej závlahe hrušiek je tam len to čo som ofotil. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.76 (?), 15.11.2016 19:33

Ještě jednou dík.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 9.9.2017 7:38

Dozrela hruška Schnapsbirne walsche čakal som od nej lepšie výsledky. Hrušky sú malé suché bez štavi sladkasté, možno jej dam ešte jeden rok a pôjde kaput.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.9.2017 10:43

Výsledek bude možné posoudit, až z hrušek vyrobíte šnaps. K tomu - aspoň podle názvu - odrůda slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 49.17 (?), 9.9.2017 22:16

Hromada plodů na dvouletý stromek. Nemůže být problém v tomto pane Fiala? Na rozdíl od Vás ji mám na semenáči, nasadil jsem ji před rokem a na jaře po povýsadbovém řezu jsem ji narouboval i na starší Williamsovu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.204 (?), 21.10.2017 7:36
Stale sa pomerne masovo predava letna hruska Clappova, je destilat vyrazne odlisny alebo slabsi z tejto odrody ako su ine letne hrusky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 21.8.2018 13:20

Destilát z Clappovy vyrábí sousedi, jinou hrušku na zahradě nemají. Je kvalitní, určitě lepší než z jakýchkoli zimních odrůd. Jistě, Williamsova je jen jedna. Ale stromy Clappovy jsou vysoké, plody velké, dostatečně sladké, šťavnaté a aromatické.

   Dozrála mi první úroda Walsche Schnapsbirne. Musím potvrdit to, co psal pan Fiala před rokem. Hruštičky jsou opravdu malé, podíl jádřince vysoký a dužina až nápadně suchá. Je pravda, že v chuti je cítit onen typický "Wiliamsester".
Shrnutí: Výhody: vhodná doba dozrávání, umožňující míchat s wiliamskou a dalšími palírenskými hruškami, slušné aroma, snad i menší nároky na teplo
Nevýhody: nepoužitelná na přímý konzum, pracný sběr, nutně nižší výtěžnost vzhledem k poměru dužiny a balastu.
    Vůbec si nejsem jistý, jestli nejde jen o marketingové uchopení nějaké staré drobné místní hruštičky, jakých vídáme víc. A jestli by destilát vůbec obstál v porovnání s jakubkou, kozačkou, krvavkou, hniličkou a dalšími.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.117 (?), 14.9.2018 15:47

Na německých webech jsem našel několik odrůd doporučovaných pro pálení. Jedná je Palmischbirne a druhá Karcherbirne. Nedaří se mi najit české názvy (pokud existují), nevěděl by někdo?

Karcherbirne
Karcherbirne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika