Letní hruška na pálení



host - 140.76 (?)
15.11.2016 18:08

Mně spíš zajímal ten závlahový systém v Chile.
(Co tak vím, tak i na jižní Moravě přišel jeden lihovarník o spoustu mladých hrušek v důsledku sucha. Možná těch případů bylo i víc. A myslím, že chilské podmínky jsou více polopouštní než u nás. A jak jsem ten Váš příspěvek četl, tak tam byl jen jeden sken...)
*
A o tom Jelínkovi tam už víc není? Prosím, prosím.
*
Ale čtení o té ochraně proti mrazům v kombinaci se závlahovým systémem je taky velmi zajímavé.
M.j. pěkná myšlenka tam zazněla:
"Opět se zjistilo, že jsou peníze na škody způsobené mrazy a stále nejsou peníze na prevenci".
Trochu mi to připomíná:
"Government's view of the economy could be summed up in a few short phrases: If it moves, tax it. If it keeps moving, regulate it. And if it stops moving, subsidize it."

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.160 (?), 15.11.2016 5:33
Pre p.Rafaela. Na Vaše želanie pridávam fotky s kompletným textom toho článku o zavlažovaní ako ochrane pred mrazom. Prvá strana bola v tom predch.príspevku, ďalšie idú za sebou na foto 1-2-3. (Ak by sa to nedalo prečítať tak dajte vedieť). S pozdravom IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.76 (?), 15.11.2016 18:08

Mně spíš zajímal ten závlahový systém v Chile.
(Co tak vím, tak i na jižní Moravě přišel jeden lihovarník o spoustu mladých hrušek v důsledku sucha. Možná těch případů bylo i víc. A myslím, že chilské podmínky jsou více polopouštní než u nás. A jak jsem ten Váš příspěvek četl, tak tam byl jen jeden sken...)
*
A o tom Jelínkovi tam už víc není? Prosím, prosím.
*
Ale čtení o té ochraně proti mrazům v kombinaci se závlahovým systémem je taky velmi zajímavé.
M.j. pěkná myšlenka tam zazněla:
"Opět se zjistilo, že jsou peníze na škody způsobené mrazy a stále nejsou peníze na prevenci".
Trochu mi to připomíná:
"Government's view of the economy could be summed up in a few short phrases: If it moves, tax it. If it keeps moving, regulate it. And if it stops moving, subsidize it."

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 15.11.2016 19:15
Pre p.Rafaela: Ten anglický citát je dobrý :-) - ale: "governmenty" máme aké si zvolíme... K tomu Čile - o tom Jelínkovi to bolo všetko, v ostatnom sa píše o vinárstve. O tej závlahe hrušiek je tam len to čo som ofotil. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.76 (?), 15.11.2016 19:33

Ještě jednou dík.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 9.9.2017 7:38

Dozrela hruška Schnapsbirne walsche čakal som od nej lepšie výsledky. Hrušky sú malé suché bez štavi sladkasté, možno jej dam ešte jeden rok a pôjde kaput.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.9.2017 10:43

Výsledek bude možné posoudit, až z hrušek vyrobíte šnaps. K tomu - aspoň podle názvu - odrůda slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 49.17 (?), 9.9.2017 22:16

Hromada plodů na dvouletý stromek. Nemůže být problém v tomto pane Fiala? Na rozdíl od Vás ji mám na semenáči, nasadil jsem ji před rokem a na jaře po povýsadbovém řezu jsem ji narouboval i na starší Williamsovu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.204 (?), 21.10.2017 7:36
Stale sa pomerne masovo predava letna hruska Clappova, je destilat vyrazne odlisny alebo slabsi z tejto odrody ako su ine letne hrusky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 21.8.2018 13:20

Destilát z Clappovy vyrábí sousedi, jinou hrušku na zahradě nemají. Je kvalitní, určitě lepší než z jakýchkoli zimních odrůd. Jistě, Williamsova je jen jedna. Ale stromy Clappovy jsou vysoké, plody velké, dostatečně sladké, šťavnaté a aromatické.

   Dozrála mi první úroda Walsche Schnapsbirne. Musím potvrdit to, co psal pan Fiala před rokem. Hruštičky jsou opravdu malé, podíl jádřince vysoký a dužina až nápadně suchá. Je pravda, že v chuti je cítit onen typický "Wiliamsester".
Shrnutí: Výhody: vhodná doba dozrávání, umožňující míchat s wiliamskou a dalšími palírenskými hruškami, slušné aroma, snad i menší nároky na teplo
Nevýhody: nepoužitelná na přímý konzum, pracný sběr, nutně nižší výtěžnost vzhledem k poměru dužiny a balastu.
    Vůbec si nejsem jistý, jestli nejde jen o marketingové uchopení nějaké staré drobné místní hruštičky, jakých vídáme víc. A jestli by destilát vůbec obstál v porovnání s jakubkou, kozačkou, krvavkou, hniličkou a dalšími.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.117 (?), 14.9.2018 15:47

Na německých webech jsem našel několik odrůd doporučovaných pro pálení. Jedná je Palmischbirne a druhá Karcherbirne. Nedaří se mi najit české názvy (pokud existují), nevěděl by někdo?

Karcherbirne
Karcherbirne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika