hrušeň Dicolor



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?)
22.8.2016 8:47

Moje Dicolorky jsou tedy letos menší a ani nejsou vybarvené jako loni, taky z čeho, sluníčka máme polovic. Trochu mám problém s malým růstem stromku (snad kdoule-neoznačeno). Vyhodí sem tam výhon, listová plocha v poměru k plodům malá. Ale možná jsem k tomu přispěl, když jsem jej nechal už loni (2.rokem) zaplodit a vyčerpávám ho. Zato se letos daří Konferencím, tak snad je jako loni nesklidí ptáci...



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.157 (?), 20.8.2016 5:53
Pre p. Votrubca: Dicolor mám na hruškovom semenáči. Tá fotka ale trochu skresľuje a ja nemám veľké ruky :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 22.8.2016 8:47

Moje Dicolorky jsou tedy letos menší a ani nejsou vybarvené jako loni, taky z čeho, sluníčka máme polovic. Trochu mám problém s malým růstem stromku (snad kdoule-neoznačeno). Vyhodí sem tam výhon, listová plocha v poměru k plodům malá. Ale možná jsem k tomu přispěl, když jsem jej nechal už loni (2.rokem) zaplodit a vyčerpávám ho. Zato se letos daří Konferencím, tak snad je jako loni nesklidí ptáci...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.151 (?), 22.8.2016 9:39

Dikolorky jsem se loni zbavil a jsem tomu rád. Chutí špatné nejsou, ale plody byly vždycky malé a hodně jich spadlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 22.8.2016 9:52

Není vyloučeno, že bude záležet na podnoži. Já měl loni prvních 11 plodů na prťavém vřetenu, pravidelně zavlažovaném, minimálně střední velikosti. Chuť velmi dobrá v prosinci.

Dicolor září 2015
Dicolor září 2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.151 (?), 22.8.2016 10:21

To máta asi pravdu, na kdouloni jsem ji nepěstoval. Ale existuje řada hrušek s velikými plody i bez intenzivní péče. Navíc ta chuť Dicolor je sice hodně sladká již ve tvrdém stavu, ale ta žádaná typická hrušková vůně je tam dost slabá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 27.8.2016 8:24
Přidám taky fotku Dicolorek a mé chlupaté ruky. Fotky opravdu zkreslují, vypadají větší než ve skutečnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.171 (?), 27.8.2016 10:10
Pán Votrubec, krásne vyfarbené Dikolorky, vidno že stromček je presvetlený a zrejme je na slnečnom mieste. Veľkosť plodov nie je až taká podstatná. Pridávam fotky Dicolor pre predstavu o veľkosti (klasicky oproti škatuľke zápaliek :-) IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.8.2016 11:47

Máte je větší a vybarvenější než já na semenáči, ale taky to není žádný obr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 27.8.2016 20:20

Navzdory panu Vysloužilovi, kterému tyto plody nevoní, ani jej neuspokojují svou velikostí, zůstávám příznivcem této odrůdy pana Boumy s názvem Dicolor. Velikost u mě nehraje vůbec žádnou roli a i když chuť není zdaleka tak výrazná jako u původní Williamsovy červené, není tak špatná, abychom se s odrůdou kvůli tomu loučili. Jen nevím, kde mít plody uskladněné, aby byly ještě v prosinci chutné, jedině v chladírně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.91 (?), 27.8.2016 21:48

Je to chuťovo celkom dobrá odroda ale medzi zimné odrody by som ju určite nezaradil.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika