Hrušeň Bohemica



Ahimsa - (27) - 229.194 (?)
26.4.2014 1:55

Taky mě zajímá, jestli existuje nějaká dobrá letní odrůda, která si je spolu s Bohemicou dobrými opylovači. Na hruska-skolky.cz se píše, že nejranější opylovač je nejspíš červenoplodá Karina.. Jaké máte zkušenosti, nebo co si o tom myslíte?

No a ještě jeden dotaz ohledně roubování, je lepší roubovat Bohemicu na Konferenci nebo obráceně?

PS: viz Jural & samosprašnost...
Možná je to informace pro ty, pro které je cizosprašnost synonymem pro "neplodí bez opylovače", a naopak samosprašnost pro "plodí sám". :-))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 210.130 (?), 2.12.2012 16:48

Také jsem v listopadu koupil a zasadil Bohemicu od Jurala s údajem o samosprašnosti. Samosprašnost uvádí u této hrušně každý internetový obchod. Naštěstí mám cca. 25m od ní Konferenci. Snad to bude stačit. Koupil jsem ji hlavně kvůli dlouhé skladovatelnosti. Opravdu vydrží do února?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.12.2012 17:07

Můžete uvést, které internetové obchody uvádějí samosprašnost Bohemicy???
Prošel jsem namátkou pár obchodů, které ji prodávají  - Prodejstromku, Na Zazvorce, Kruh, Flos, Kubáček, Uniplant, Zoja, Plantex, Fytos. Žádný z nich samosprašnost neuvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 3.12.2012 15:56

V kvalitním sklepě a za příkladného podzimu ano. Letos tomu nevěřím. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.12.2012 21:03

Ano, Bohemica mi vydrží do února, ale dá to fušku. To musím 2-3 plody ve sklepě někam dobře zastrčit, protože jinak zmizí už po Novém roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 4.12.2012 7:10

Nebudu se přít o samosprašnost nebo cizosprašnost, ale Bohemica u mne plodí nejméně 5 let. V blízkosti roste jediná jiná hrušeň a to malý stromek Lucasovy a nikdy jsem nezaznamenal problémy s opylením. Spíš jsem si u této odrůdy všiml střídavé plodnosti, jeden rok má hrušek tolik, že je nutná probírka, druhý rok je hrušek poskrovnu.
U mne ve sklepě do února nevydrží, protože nám doma chutná natolik, že ji bez milosti sníme dřív. Lucasovu budu likvidovat, protože na rozdíl od Bohemici trpí sazovitostí a také chuťově (ale to je jen můj osobní názor) na ni nemá. Bohužel ani nově vysazená Jana mi nechutná tak, jak Bohemica, u Dicoloru mám obavy z náchylnosti k bakteriální spále, opět na rozdíl od ní Bohemica patří k nejodolnějším odrůdám hrušní k této nebezpečné chorobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.239 (?), 22.9.2013 17:56

  Dobrý den, asi pár lidí zklamu, ale Bohemica roubovaná na kdouli mi chytla bakteriální spálu jen střední větev v červenci. Uřízl jsem ji a tedˇje střed prosvětlený. Zůstalo pár hrušek, stromek je starý 3 roky. Jinak vedle je Konference, Dicolor, Lucasova a Viliamsova. Ty nic nepostihlo, ale Dicolor je pro mne zatím zklamání.  let stará a plodí jen 4 - 5 plodů. Hnojena na jaře a na podzim. Lokalita Brno za Lesnou.           Ladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.86 (?), 10.2.2014 20:03

Dobrý den. Firma Jural uvádí samosprašnost i u Konference, Hardyho,Wiliemsove a možná všech to už jsem dál nezkoumal od nich radši nebrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.2.2014 20:24

Sempra uvádí vhodné opylovače, o samosprašnosti nic.Bohemica má být navíc dost odolná i proti spále růžovitých.Tak nevím, ale vyhovovala by mně jako nejvyšší patro na terminálu.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.241 (?), 19.2.2014 18:39

Dobrý den, chtěla bych si pořídit dvě hrušně zimní zmiňovanou Bohemicu a letní by se mi líbila Williamsova. Bohužel teď nikde nemůže najít zda si budou dobrými opylovači. Zde v diskuzi podle přiložené tabulky vypadá že ne. Nevím zda to je tím že kvetou jinak (omlouvám se jsem začátečník). Můžete poradit zda tedy můžu vůbec k Bohemice použít jako opylovače nějakou letní hrušeň? Doporučíte nějakou dobrou máslovku? Velmi děkuji. Vendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 26.4.2014 1:55

Taky mě zajímá, jestli existuje nějaká dobrá letní odrůda, která si je spolu s Bohemicou dobrými opylovači. Na hruska-skolky.cz se píše, že nejranější opylovač je nejspíš červenoplodá Karina.. Jaké máte zkušenosti, nebo co si o tom myslíte?

No a ještě jeden dotaz ohledně roubování, je lepší roubovat Bohemicu na Konferenci nebo obráceně?

PS: viz Jural & samosprašnost...
Možná je to informace pro ty, pro které je cizosprašnost synonymem pro "neplodí bez opylovače", a naopak samosprašnost pro "plodí sám". :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika