Hrušeň Bohemica



host - 210.130 (?)
2.12.2012 16:48

Také jsem v listopadu koupil a zasadil Bohemicu od Jurala s údajem o samosprašnosti. Samosprašnost uvádí u této hrušně každý internetový obchod. Naštěstí mám cca. 25m od ní Konferenci. Snad to bude stačit. Koupil jsem ji hlavně kvůli dlouhé skladovatelnosti. Opravdu vydrží do února?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 210.130 (?), 2.12.2012 16:48

Také jsem v listopadu koupil a zasadil Bohemicu od Jurala s údajem o samosprašnosti. Samosprašnost uvádí u této hrušně každý internetový obchod. Naštěstí mám cca. 25m od ní Konferenci. Snad to bude stačit. Koupil jsem ji hlavně kvůli dlouhé skladovatelnosti. Opravdu vydrží do února?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.12.2012 17:07

Můžete uvést, které internetové obchody uvádějí samosprašnost Bohemicy???
Prošel jsem namátkou pár obchodů, které ji prodávají  - Prodejstromku, Na Zazvorce, Kruh, Flos, Kubáček, Uniplant, Zoja, Plantex, Fytos. Žádný z nich samosprašnost neuvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 3.12.2012 15:56

V kvalitním sklepě a za příkladného podzimu ano. Letos tomu nevěřím. Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.12.2012 21:03

Ano, Bohemica mi vydrží do února, ale dá to fušku. To musím 2-3 plody ve sklepě někam dobře zastrčit, protože jinak zmizí už po Novém roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 4.12.2012 7:10

Nebudu se přít o samosprašnost nebo cizosprašnost, ale Bohemica u mne plodí nejméně 5 let. V blízkosti roste jediná jiná hrušeň a to malý stromek Lucasovy a nikdy jsem nezaznamenal problémy s opylením. Spíš jsem si u této odrůdy všiml střídavé plodnosti, jeden rok má hrušek tolik, že je nutná probírka, druhý rok je hrušek poskrovnu.
U mne ve sklepě do února nevydrží, protože nám doma chutná natolik, že ji bez milosti sníme dřív. Lucasovu budu likvidovat, protože na rozdíl od Bohemici trpí sazovitostí a také chuťově (ale to je jen můj osobní názor) na ni nemá. Bohužel ani nově vysazená Jana mi nechutná tak, jak Bohemica, u Dicoloru mám obavy z náchylnosti k bakteriální spále, opět na rozdíl od ní Bohemica patří k nejodolnějším odrůdám hrušní k této nebezpečné chorobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.239 (?), 22.9.2013 17:56

  Dobrý den, asi pár lidí zklamu, ale Bohemica roubovaná na kdouli mi chytla bakteriální spálu jen střední větev v červenci. Uřízl jsem ji a tedˇje střed prosvětlený. Zůstalo pár hrušek, stromek je starý 3 roky. Jinak vedle je Konference, Dicolor, Lucasova a Viliamsova. Ty nic nepostihlo, ale Dicolor je pro mne zatím zklamání.  let stará a plodí jen 4 - 5 plodů. Hnojena na jaře a na podzim. Lokalita Brno za Lesnou.           Ladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.86 (?), 10.2.2014 20:03

Dobrý den. Firma Jural uvádí samosprašnost i u Konference, Hardyho,Wiliemsove a možná všech to už jsem dál nezkoumal od nich radši nebrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.2.2014 20:24

Sempra uvádí vhodné opylovače, o samosprašnosti nic.Bohemica má být navíc dost odolná i proti spále růžovitých.Tak nevím, ale vyhovovala by mně jako nejvyšší patro na terminálu.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.241 (?), 19.2.2014 18:39

Dobrý den, chtěla bych si pořídit dvě hrušně zimní zmiňovanou Bohemicu a letní by se mi líbila Williamsova. Bohužel teď nikde nemůže najít zda si budou dobrými opylovači. Zde v diskuzi podle přiložené tabulky vypadá že ne. Nevím zda to je tím že kvetou jinak (omlouvám se jsem začátečník). Můžete poradit zda tedy můžu vůbec k Bohemice použít jako opylovače nějakou letní hrušeň? Doporučíte nějakou dobrou máslovku? Velmi děkuji. Vendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 26.4.2014 1:55

Taky mě zajímá, jestli existuje nějaká dobrá letní odrůda, která si je spolu s Bohemicou dobrými opylovači. Na hruska-skolky.cz se píše, že nejranější opylovač je nejspíš červenoplodá Karina.. Jaké máte zkušenosti, nebo co si o tom myslíte?

No a ještě jeden dotaz ohledně roubování, je lepší roubovat Bohemicu na Konferenci nebo obráceně?

PS: viz Jural & samosprašnost...
Možná je to informace pro ty, pro které je cizosprašnost synonymem pro "neplodí bez opylovače", a naopak samosprašnost pro "plodí sám". :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika