Dicolor



D.Boudyš - (31) - 221.2 (?)
28.10.2017 12:20

Pokud se opravdu jedná o odrůdu Lucasova, tak se nedá s kupovanými plody srovnávat, ale spodní část hrušky a to zakončení bubáku je typické pro Lucasovu, ale budu ještě tak rok sledovat a porovnávat, abych si byl jistý. 

Já jsem z Opatovic nad Labem, tak jsme z blízké vzdálenosti. Jestli se vše potvrdí, tak Dicolor nemám a ani nemůžu posoudit její chuť, ale v budoucnu to bude moje volba číslo 1 už z důvodu negativních recenzí na tuto českou odrůdu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 25.10.2017 21:27
Nerád by som tipoval od boku, len pridám fotku typických nezrelých Dikoloriek asi v polovici veget.obdobia. Vidíte že tie stopky sú úplne iné. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 21:47

Po shlédnutí této fotky musím opravdu konstatovat, že se asi nejedná o Dicolor. 

Typické znaky mojí hrušně:

Konzumní zralost: od poloviny října, máslovitá, krátká tlustá stopka, netypický baňatý tvar (tlustý dole), červené líčko, strom roste krásně rovně vzpřímeně, malé tečky na hrušce. 

Můj tip: Decora, ale tam nesedí konzumní zralost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 25.10.2017 21:49
Daniel B.: Tak jeden tip (bez záruky) predsa len dám - foto. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 22:06

Vypadá to, že Váš tip je poměrně přesný. Tak teď nevím, zda mám být rád, že nemám takovou hrušku, jakou jsem si koupil a nebo zklamaný. 

Počkám na úrodu příští rok a uvidím. Každopádně jsem s hruškou spokojený a Vám děkuji za tip. Já budu pátrat dál, ale myslel jsem, že Děkanka Robertova je poměrně vzácná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 22:41

Omlouvám se ještě za spam, ale troufnu si říci ještě jeden tip 

Denisa? nevím, zda tato odrůda je v konzumní zralosti máslovitá. 

Pokud by měl ještě někdo nějaké tipy, tak budu rád a omlouvám se, že jsem vychválil hrušku pod falešným názvem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 182.116 (?), 26.10.2017 6:39

S p. Ivanom by som vizualne suhlasil. Ak je to pravda, mate byt na co v zahrade pysny      mino BA



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 112.233 (?), 26.10.2017 20:33

Dnes jsem ještě pátral a zjistil jsem, že jsem Vás možná zmátl, napsal jsem, že mám hrušeň Lucasova, ale tu jsem koupil až letos. Při shlédnutí plodů na fóru pod názvem Lucasova a popisu na různých stránkách musím konstatovat, že se asi jedná o strom Lucasova, neboť mi plody postupně žloutnou a v pokojové teplotě už jsou celé žluté s malým červeným líčkem, růst, sklizňová a konzumní zralost... Dá se říci, že všechno sedí. 

Myslíte, že by to mohla být Lucasova? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 28.10.2017 11:57

Příznivcem odrůdy Lucasova není pan Miloš Vysloužil (dále jen MV), ani pan PP (dále jen PP) smiley. První výše jmenovaný z důvodu nepříznivé polohy pro pěstování této odrůdy, a ten druhý z důvodu horší kvality kupovaných plodů v obchodě. Každopádně pokud narazíte na plody ve standartní kvalitě, tak nebudete nejspíš váhat a odrůdu si vysadíte, nebo naroubujete. Ve vlákně Lucasova jsou na začátku vlákna fotky pod kterými je sice název Lucasova, ale pravděpodobně se o Lucasovu nejednalo. Dále ve vlákně jsou již fotky správné. Ještě by mě zajímalo, co by jste říkal na pravé Dicolorky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 221.2 (?), 28.10.2017 12:20

Pokud se opravdu jedná o odrůdu Lucasova, tak se nedá s kupovanými plody srovnávat, ale spodní část hrušky a to zakončení bubáku je typické pro Lucasovu, ale budu ještě tak rok sledovat a porovnávat, abych si byl jistý. 

Já jsem z Opatovic nad Labem, tak jsme z blízké vzdálenosti. Jestli se vše potvrdí, tak Dicolor nemám a ani nemůžu posoudit její chuť, ale v budoucnu to bude moje volba číslo 1 už z důvodu negativních recenzí na tuto českou odrůdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 28.10.2017 14:03

ale v budoucnu to bude moje volba číslo 1 už z důvodu negativních recenzí na tuto českou odrůdu.

Tak to jste mě rozesmál.laugh Na druhou stranu nemůžu tvrdit, že všechny české odrůdy jsou super. Ve vlákně zakoupené hrušky, mi z těch méně rozšířených chutnala jen Amfora, jinak jen klasika - Dicolor, Bohemica, Erika. Myslím z těch vyfocených v tom vlákně. Třeba, když jsem teď kousl do Bohemicy, tak i když je tvrdší, tak by se dalo říci, že je to typická, snad ještě sladší Pařížanka. Tím chci říct, že by se daly sníst už teď, v této tuhé konzistenci. Moje Dicolorky jsou momentálně snad z důvodu horšího oslunění pouze žluté, jen s místy nepatrným líčkem, ale pro mě chutné, příjemné, rozhodně to není žádná "řepa". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika