Dicolor



D.Boudyš - (31) - 126.102 (?)
25.10.2017 22:06

Vypadá to, že Váš tip je poměrně přesný. Tak teď nevím, zda mám být rád, že nemám takovou hrušku, jakou jsem si koupil a nebo zklamaný. 

Počkám na úrodu příští rok a uvidím. Každopádně jsem s hruškou spokojený a Vám děkuji za tip. Já budu pátrat dál, ale myslel jsem, že Děkanka Robertova je poměrně vzácná. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 25.10.2017 21:27
Nerád by som tipoval od boku, len pridám fotku typických nezrelých Dikoloriek asi v polovici veget.obdobia. Vidíte že tie stopky sú úplne iné. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 21:47

Po shlédnutí této fotky musím opravdu konstatovat, že se asi nejedná o Dicolor. 

Typické znaky mojí hrušně:

Konzumní zralost: od poloviny října, máslovitá, krátká tlustá stopka, netypický baňatý tvar (tlustý dole), červené líčko, strom roste krásně rovně vzpřímeně, malé tečky na hrušce. 

Můj tip: Decora, ale tam nesedí konzumní zralost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 25.10.2017 21:49
Daniel B.: Tak jeden tip (bez záruky) predsa len dám - foto. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 22:06

Vypadá to, že Váš tip je poměrně přesný. Tak teď nevím, zda mám být rád, že nemám takovou hrušku, jakou jsem si koupil a nebo zklamaný. 

Počkám na úrodu příští rok a uvidím. Každopádně jsem s hruškou spokojený a Vám děkuji za tip. Já budu pátrat dál, ale myslel jsem, že Děkanka Robertova je poměrně vzácná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 22:41

Omlouvám se ještě za spam, ale troufnu si říci ještě jeden tip 

Denisa? nevím, zda tato odrůda je v konzumní zralosti máslovitá. 

Pokud by měl ještě někdo nějaké tipy, tak budu rád a omlouvám se, že jsem vychválil hrušku pod falešným názvem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 182.116 (?), 26.10.2017 6:39

S p. Ivanom by som vizualne suhlasil. Ak je to pravda, mate byt na co v zahrade pysny      mino BA



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 112.233 (?), 26.10.2017 20:33

Dnes jsem ještě pátral a zjistil jsem, že jsem Vás možná zmátl, napsal jsem, že mám hrušeň Lucasova, ale tu jsem koupil až letos. Při shlédnutí plodů na fóru pod názvem Lucasova a popisu na různých stránkách musím konstatovat, že se asi jedná o strom Lucasova, neboť mi plody postupně žloutnou a v pokojové teplotě už jsou celé žluté s malým červeným líčkem, růst, sklizňová a konzumní zralost... Dá se říci, že všechno sedí. 

Myslíte, že by to mohla být Lucasova? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 28.10.2017 11:57

Příznivcem odrůdy Lucasova není pan Miloš Vysloužil (dále jen MV), ani pan PP (dále jen PP) smiley. První výše jmenovaný z důvodu nepříznivé polohy pro pěstování této odrůdy, a ten druhý z důvodu horší kvality kupovaných plodů v obchodě. Každopádně pokud narazíte na plody ve standartní kvalitě, tak nebudete nejspíš váhat a odrůdu si vysadíte, nebo naroubujete. Ve vlákně Lucasova jsou na začátku vlákna fotky pod kterými je sice název Lucasova, ale pravděpodobně se o Lucasovu nejednalo. Dále ve vlákně jsou již fotky správné. Ještě by mě zajímalo, co by jste říkal na pravé Dicolorky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 221.2 (?), 28.10.2017 12:20

Pokud se opravdu jedná o odrůdu Lucasova, tak se nedá s kupovanými plody srovnávat, ale spodní část hrušky a to zakončení bubáku je typické pro Lucasovu, ale budu ještě tak rok sledovat a porovnávat, abych si byl jistý. 

Já jsem z Opatovic nad Labem, tak jsme z blízké vzdálenosti. Jestli se vše potvrdí, tak Dicolor nemám a ani nemůžu posoudit její chuť, ale v budoucnu to bude moje volba číslo 1 už z důvodu negativních recenzí na tuto českou odrůdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 28.10.2017 14:03

ale v budoucnu to bude moje volba číslo 1 už z důvodu negativních recenzí na tuto českou odrůdu.

Tak to jste mě rozesmál.laugh Na druhou stranu nemůžu tvrdit, že všechny české odrůdy jsou super. Ve vlákně zakoupené hrušky, mi z těch méně rozšířených chutnala jen Amfora, jinak jen klasika - Dicolor, Bohemica, Erika. Myslím z těch vyfocených v tom vlákně. Třeba, když jsem teď kousl do Bohemicy, tak i když je tvrdší, tak by se dalo říci, že je to typická, snad ještě sladší Pařížanka. Tím chci říct, že by se daly sníst už teď, v této tuhé konzistenci. Moje Dicolorky jsou momentálně snad z důvodu horšího oslunění pouze žluté, jen s místy nepatrným líčkem, ale pro mě chutné, příjemné, rozhodně to není žádná "řepa". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika