Příspěvky uživatele - D.Boudyš

Cerv v kmeni topazu, 2.5.2019
Dobrý den,  dovolím si také přidat svůj komentář. Stejný problém jsem měl minulý týden na odrůdě Gold Bohemia. Kosterní větev totálně sežrána. Bohužel jsem měl větve vyvázány a tak se mi díky větru zlomila. Bylo to vidět pouze zespodu.... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 27.8.2018
Dobrý den,  to mě docela překvapuje. Lokalita kousek od mé a takřka "ideální" sklizeň. Za mě mohu říci, že vosy s obalečem se postaraly o 90% sklizeň. Jalbka padají a zbývá 10%. Vzhledem k velmi teplému počasí bylo vos úplně plno. Proti... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 25.8.2018
Zdravím Vás,  které odrůdy sklízíte a o kolik dní (týdnů) dříve oproti "klasickému" roku. U nás v Pardubickém kraji, kdy od května nepršelo (Opatovice nad Labem), je letos vše posunuté o cca 2 týdny.  Tento víkend jsem sklidil... celý příspěvek >
Odolnost a spolehlivost střížovických odrůd, 3.7.2018
Děkuji za reakci,  dá se tedy říci, že pokud ukončím postřiky (Talent, Discus apod..) na konci června či začátkem července, že ten vliv na jablko oproti jablku, které je rezistentní (bez postřiku), je minimální?  Samotná odrůda... celý příspěvek >
Odolnost a spolehlivost střížovických odrůd, 3.7.2018
Dobrý den,  musím sdělit, že sledovat tuto diskuzi je velmi zajímavé. Já bych ale trochu (mírně) odbočil. Zajímalo by mě, kde je \"pomyslná\" hranice pěstování jabloní s resistencí a dobrou odolností, oproti odrůdám, které trpí různými... celý příspěvek >
Žluté jablko, 2.7.2018
Dobrý den pane Hlavatý,  chtěl bych se zeptat, jak to máte s postřiky u Gold Bohemia. Sám ji pěstuji a musím říci, že i bez postřiku proti strupovitosti dává kvalitní plody. Oproti tomu Golden, byť je chuťově vynikající bez postřiku ani... celý příspěvek >
Název odrůdy?, 23.6.2018
Dobrý den,  děkuji za tip, Decora by to určitě být mohla. Hraje pro ní tvar stromu, barva plodu a tvar plodu. Nejsem si jistý, zdali nemá tato odrůda delší stopku v plné zralosti. Mohla by to být i Děkanka Robertova? I když to předpokládám,... celý příspěvek >
Název odrůdy?, 21.6.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den,  prosím o pomoc s určením této odrůdy hrušně zakoupené v roce cca 2014 na veletrhu v Lysé nad Labem.  Přikladám foto stromu i s plody. Malé plody jsou z června letošního roku, velké z loňského srpna. poznámka: dle... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 15.5.2018
Zdravím z Opatovic nad Labem.  U mě letos plodomorka zaútočila ve stejném tempu jako minulý rok. Oproti minulému roku jsem ale použil chemii (1 x karate) a lepové desky. I po tomto zefektivnění je díky opadu plodů a polodomorce úroda o 60 %... celý příspěvek >
Co si jeste poridit, 19.1.2018
IH: Nedá mi to a musím reagovat. To, že vyhrála domácí odrůda jako vždy, to už je pravidlo, které se bude držet asi až do konce. Spíše jsem tím chtěl říci, že mohlo vyhrát jiné jablko z jejich výroby a to, že vyhrál právě Angold už něco znamená.
Co si jeste poridit, 19.1.2018
Zde ještě přikládám adresu z letošní degustace jabloní pořádanou VŠUO Holovouy.  Angold na první místě. Je krásné, když se odrůda z roku 1995 umístí na prvním místě před novinkami 21. století. Snad né tolik příznivý rok do jisté míry pomohl... celý příspěvek >
Co si jeste poridit, 19.1.2018
Abych to uvedl na pravou míru. Příspěvek byl psán na mobilu ve spěchu, ale výsledek a význam měl být následující: 1. Specifický růst stromku, neboť kmen roste spíše "nepřímě"  2. Po GD zdědil krásnou svěží chuť, ale díky Antanovce není... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 6.1.2018
Dobrý den,  jenom ještě doplním, abych objasnil, proč jsem to zde psal. Nezpochybňujem, že metoda pana ing. je dobrá, jenom mě čistě zajímal názor lidí, kteří mají vícero zkušeností nežli já. Proto jsem se ptal na konkrétní věci, kde si... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 4.1.2018
Dobrý den, chtěl bych se informovat, či se poptat na Vaše názory ohledně střihu ovocných stromů dle metody, kterou propaguje předseda pan Ing. Jakubek - viz. toto video. Ve stručnosti, jedná se o metodu, kdy se nezakracují výhony o určitou... celý příspěvek >
Angold, 13.11.2017
Jak jsem psal již dříve, pro mě melodie nemá patrný element, díky kterému by mě tato odrůda nadchla. Souhlasím s panem Vysloužilem, že skladovatelnost se dá prodloužit podtržením. Trendu, kdy Meldoie už není tolik vysazována se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika