Dicolor



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?)
23.10.2017 17:37
D.Boudyš: Typickú Dikolorku na Vašich fotkách nevidím... Dnes som zhodou okolností spravil degustačné porovnanie dvoch odrôd - Nojabrskej a Dicolor (foto). Dicolor je už v plnej konzumnej zrelosti, Nojabrskaja do nej vstupuje. Len stručne: obe sú to kvalitné odrody, Dicolor boduje jemnou maslovitou dužinou, chuť je príjemná, v sladších tónoch. Nojabrskaja má dužinu trochu zrnitejšiu, chuťovo je extrémne vynikajúca, s takým typickým plným hruškovým vnemom, ťažko definovateľným. Dokonca by som povedal, že v tomto roku mierne prekonáva aj Boscovu (je len o niečo menej šťavnatá, ale to mne neprekáža). Platí čo som už avizoval prv - moje chuťové top-trio je Boscova, Nojabrskaja a Harrow Delight (bez poradia). IH.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 234.210 (?), 23.1.2017 11:39

A prečo Dicolor porovnávať s novšími? Boscova flaška má výnimku v porovnávaní s inými odrodami hrušiek? Staré odrody sa už s novými nemôžu alebo nesmú porovnávať? Veľmi divný postoj k porovnávaniu odrôd hrušiek naozaj veľmi divný.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.1.2017 12:39

Janko, Janko, nezbývá než konstatovat, že i když většině lidí Dicolor zajímavý nepřipadá, najdou se i tací, kteří mají opačný názor. Toť vše. Prostě není nad kvalitní Dicolorky. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 25.6.2017 19:35
Názov tejto hrušky je naozaj trefný. Dicolor je už teraz "dikolor" - teda dvojfarebná (foto 1,2). Pravda, do oberačkového vyfarbenia (foto 3) jej ešte dosť chýba. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?), 1.10.2017 17:41
Dicolor som oberal teraz - na rozhraní sept.-okt. Dá sa očakávať, že nevydrží ani do polovice decembra. U nás je to neskoršia jesenná, resp. veľmi skorá zimná odroda. Nič nového. Fotky dokumentujú, že názov odrody je naozaj trefný. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 12.10.2017 19:00

Začíná pomalu i "řepná kampaň" Dicoloru. Ke krmné řepě odrůdu přirovnal pan MV, ke smůle šlechtitele Boumysad, abychom si rozuměli Sice žádné přesvědčivé barvičky na slupce, ale první měkkčí plod nezklamal. Příjemné "máslíčko" s nyní ještě nepatrnou koncovou kyselinkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 23.10.2017 11:19

Já snad nemám ani odrůdu Dicolor.. 

Letošní úroda na 5 letém stromku byla v počtu asi 25 kusů a hrušky pěkně velké (viz foto). Chuť výborná a všichni si jí pochvalují. Snad jenom mi připadá, že konzumní zralost=sklizňová a že hruška moc dlouho nevydrží.

Dicolor?
Dicolor?
Dicolor
Dicolor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?), 23.10.2017 17:37
D.Boudyš: Typickú Dikolorku na Vašich fotkách nevidím... Dnes som zhodou okolností spravil degustačné porovnanie dvoch odrôd - Nojabrskej a Dicolor (foto). Dicolor je už v plnej konzumnej zrelosti, Nojabrskaja do nej vstupuje. Len stručne: obe sú to kvalitné odrody, Dicolor boduje jemnou maslovitou dužinou, chuť je príjemná, v sladších tónoch. Nojabrskaja má dužinu trochu zrnitejšiu, chuťovo je extrémne vynikajúca, s takým typickým plným hruškovým vnemom, ťažko definovateľným. Dokonca by som povedal, že v tomto roku mierne prekonáva aj Boscovu (je len o niečo menej šťavnatá, ale to mne neprekáža). Platí čo som už avizoval prv - moje chuťové top-trio je Boscova, Nojabrskaja a Harrow Delight (bez poradia). IH.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 21:05

Boscovu pěstuji taky a je to taková královna hrušek, ale Dicolor jsem si pořídil díky chvále, která na ní byla a zklamaný nejsem i když existují chutnější hrušky. Máte pravdu, že na fotce není typická Dicolor, já to přisuzuji "skvělé" péči o strom a taky probírce od plodomorky, která mě připravila o polovinu úrody. Proto měl strom více energie a udělal takové krásně velké plody. 

Z jiných hrušek mám ještě: Bohemica, Erika, David, Lucasova a již zmiňovanou Boscovu lahvici. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 25.10.2017 21:16
Daniel B.: Ja by som skôr povedal že to Dicolor nie je. Nad netypickou farbou a tvarom plodu by sa ešte dali privrieť oči, ale absolútne mi nesedí stopka - na Vašej hruške je krátka a hrubá a odstupuje šikmo, kým Dicolor ju má typicky dlhú a tenkú a odstupujúcu skôr v ose plodu - ako vidno na fotkách v mojom príspevku z 23.10.). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 21:22

Abych se přiznal, tak strom byl zakoupen v Lysé nad Labem pod názvem Dicolor. V té době jsem začínal s pěstováním a tak jsem byl rád, že jsem něco měl. 

Když se podívám na ostatní plody z fotek daných dříve, tak musím říci, že všechny plody mají krátkou a tlustou stopku. Je mi ale divné, že by se jednalo o jinou odrůdu, barva více-méně sedí a konzumní zralost také. 

Máte nějaký tip, co by to mohlo být jiného? 

Děkuji za reakci 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika