Příspěvky uživatele - 126.102

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sklizeň jádrovin 2018, 27.8.2018
Dobrý den,  to mě docela překvapuje. Lokalita kousek od mé a takřka "ideální" sklizeň. Za mě mohu říci, že vosy s obalečem se postaraly o 90% sklizeň. Jalbka padají a zbývá 10%. Vzhledem k velmi teplému počasí bylo vos úplně plno. Proti... celý příspěvek >
Odolnost a spolehlivost střížovických odrůd, 3.7.2018
Děkuji za reakci,  dá se tedy říci, že pokud ukončím postřiky (Talent, Discus apod..) na konci června či začátkem července, že ten vliv na jablko oproti jablku, které je rezistentní (bez postřiku), je minimální?  Samotná odrůda... celý příspěvek >
Odolnost a spolehlivost střížovických odrůd, 3.7.2018
Dobrý den,  musím sdělit, že sledovat tuto diskuzi je velmi zajímavé. Já bych ale trochu (mírně) odbočil. Zajímalo by mě, kde je \"pomyslná\" hranice pěstování jabloní s resistencí a dobrou odolností, oproti odrůdám, které trpí různými... celý příspěvek >
Žluté jablko, 2.7.2018
Dobrý den pane Hlavatý,  chtěl bych se zeptat, jak to máte s postřiky u Gold Bohemia. Sám ji pěstuji a musím říci, že i bez postřiku proti strupovitosti dává kvalitní plody. Oproti tomu Golden, byť je chuťově vynikající bez postřiku ani... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 15.5.2018
Zdravím z Opatovic nad Labem.  U mě letos plodomorka zaútočila ve stejném tempu jako minulý rok. Oproti minulému roku jsem ale použil chemii (1 x karate) a lepové desky. I po tomto zefektivnění je díky opadu plodů a polodomorce úroda o 60 %... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 6.1.2018
Dobrý den,  jenom ještě doplním, abych objasnil, proč jsem to zde psal. Nezpochybňujem, že metoda pana ing. je dobrá, jenom mě čistě zajímal názor lidí, kteří mají vícero zkušeností nežli já. Proto jsem se ptal na konkrétní věci, kde si... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 4.1.2018
Dobrý den, chtěl bych se informovat, či se poptat na Vaše názory ohledně střihu ovocných stromů dle metody, kterou propaguje předseda pan Ing. Jakubek - viz. toto video. Ve stručnosti, jedná se o metodu, kdy se nezakracují výhony o určitou... celý příspěvek >
Carmen, 9.11.2017
děkuji a omlouvám se za spam :/  hledal jsem pouze v cz a sk, moje chyba :) nicméně, kdyby byl někdo, kdo jí pěstuje a podělil by se o zkušenosti, tak budu rád..
Carmen, 9.11.2017
Dobrý den,  dokázal by někdo poradil, či se podělit o informace o této odrůdě hrušky?  Na internetu jsem našel pouze, že se jedná o letní novou odrůdu, která dozrává koncem července atd... Nevíte, kde byla vyšlechtěna, popřípadě... celý příspěvek >
Dicolor, 30.10.2017
Děkuji za nabídku. Třeba někdy v budoucnu, ale teď mám top stav (odrůdový - 10 odrůd hrušek a přes 20 odrůd jabloní. Časem bude následovat selekce a dostane se i na jiné odrůdy.. 
Určení odrůdy, 30.10.2017
Dobrý den,  dle mého názoru by to mohla být i Konference. Nicméně i Pařížanka od paní Lídy by na to seděla. Pokud je hruška již v konzumní zralosti (podle fotky určitě), tak by to spíše sedělo na Konferenci. Důležitá taky bude dužina, jaká... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Omlouvám se ještě za spam, ale troufnu si říci ještě jeden tip  Denisa? nevím, zda tato odrůda je v konzumní zralosti máslovitá.  Pokud by měl ještě někdo nějaké tipy, tak budu rád a omlouvám se, že jsem vychválil hrušku pod... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Vypadá to, že Váš tip je poměrně přesný. Tak teď nevím, zda mám být rád, že nemám takovou hrušku, jakou jsem si koupil a nebo zklamaný.  Počkám na úrodu příští rok a uvidím. Každopádně jsem s hruškou spokojený a Vám děkuji za tip. Já budu... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Po shlédnutí této fotky musím opravdu konstatovat, že se asi nejedná o Dicolor.  Typické znaky mojí hrušně: Konzumní zralost: od poloviny října, máslovitá, krátká tlustá stopka, netypický baňatý tvar (tlustý dole), červené líčko, strom... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Abych se přiznal, tak strom byl zakoupen v Lysé nad Labem pod názvem Dicolor. V té době jsem začínal s pěstováním a tak jsem byl rád, že jsem něco měl.  Když se podívám na ostatní plody z fotek daných dříve, tak musím říci, že všechny plody... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika