Dicolor



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?)
1.10.2017 17:41
Dicolor som oberal teraz - na rozhraní sept.-okt. Dá sa očakávať, že nevydrží ani do polovice decembra. U nás je to neskoršia jesenná, resp. veľmi skorá zimná odroda. Nič nového. Fotky dokumentujú, že názov odrody je naozaj trefný. IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 234.210 (?), 23.1.2017 11:39

A prečo Dicolor porovnávať s novšími? Boscova flaška má výnimku v porovnávaní s inými odrodami hrušiek? Staré odrody sa už s novými nemôžu alebo nesmú porovnávať? Veľmi divný postoj k porovnávaniu odrôd hrušiek naozaj veľmi divný.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.1.2017 12:39

Janko, Janko, nezbývá než konstatovat, že i když většině lidí Dicolor zajímavý nepřipadá, najdou se i tací, kteří mají opačný názor. Toť vše. Prostě není nad kvalitní Dicolorky. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 25.6.2017 19:35
Názov tejto hrušky je naozaj trefný. Dicolor je už teraz "dikolor" - teda dvojfarebná (foto 1,2). Pravda, do oberačkového vyfarbenia (foto 3) jej ešte dosť chýba. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?), 1.10.2017 17:41
Dicolor som oberal teraz - na rozhraní sept.-okt. Dá sa očakávať, že nevydrží ani do polovice decembra. U nás je to neskoršia jesenná, resp. veľmi skorá zimná odroda. Nič nového. Fotky dokumentujú, že názov odrody je naozaj trefný. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.10.2017 19:00

Začíná pomalu i "řepná kampaň" Dicoloru. Ke krmné řepě odrůdu přirovnal pan MV, ke smůle šlechtitele Boumysad, abychom si rozuměli Sice žádné přesvědčivé barvičky na slupce, ale první měkkčí plod nezklamal. Příjemné "máslíčko" s nyní ještě nepatrnou koncovou kyselinkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 23.10.2017 11:19

Já snad nemám ani odrůdu Dicolor.. 

Letošní úroda na 5 letém stromku byla v počtu asi 25 kusů a hrušky pěkně velké (viz foto). Chuť výborná a všichni si jí pochvalují. Snad jenom mi připadá, že konzumní zralost=sklizňová a že hruška moc dlouho nevydrží.

Dicolor?
Dicolor?
Dicolor
Dicolor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?), 23.10.2017 17:37
D.Boudyš: Typickú Dikolorku na Vašich fotkách nevidím... Dnes som zhodou okolností spravil degustačné porovnanie dvoch odrôd - Nojabrskej a Dicolor (foto). Dicolor je už v plnej konzumnej zrelosti, Nojabrskaja do nej vstupuje. Len stručne: obe sú to kvalitné odrody, Dicolor boduje jemnou maslovitou dužinou, chuť je príjemná, v sladších tónoch. Nojabrskaja má dužinu trochu zrnitejšiu, chuťovo je extrémne vynikajúca, s takým typickým plným hruškovým vnemom, ťažko definovateľným. Dokonca by som povedal, že v tomto roku mierne prekonáva aj Boscovu (je len o niečo menej šťavnatá, ale to mne neprekáža). Platí čo som už avizoval prv - moje chuťové top-trio je Boscova, Nojabrskaja a Harrow Delight (bez poradia). IH.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 21:05

Boscovu pěstuji taky a je to taková královna hrušek, ale Dicolor jsem si pořídil díky chvále, která na ní byla a zklamaný nejsem i když existují chutnější hrušky. Máte pravdu, že na fotce není typická Dicolor, já to přisuzuji "skvělé" péči o strom a taky probírce od plodomorky, která mě připravila o polovinu úrody. Proto měl strom více energie a udělal takové krásně velké plody. 

Z jiných hrušek mám ještě: Bohemica, Erika, David, Lucasova a již zmiňovanou Boscovu lahvici. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 25.10.2017 21:16
Daniel B.: Ja by som skôr povedal že to Dicolor nie je. Nad netypickou farbou a tvarom plodu by sa ešte dali privrieť oči, ale absolútne mi nesedí stopka - na Vašej hruške je krátka a hrubá a odstupuje šikmo, kým Dicolor ju má typicky dlhú a tenkú a odstupujúcu skôr v ose plodu - ako vidno na fotkách v mojom príspevku z 23.10.). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 126.102 (?), 25.10.2017 21:22

Abych se přiznal, tak strom byl zakoupen v Lysé nad Labem pod názvem Dicolor. V té době jsem začínal s pěstováním a tak jsem byl rád, že jsem něco měl. 

Když se podívám na ostatní plody z fotek daných dříve, tak musím říci, že všechny plody mají krátkou a tlustou stopku. Je mi ale divné, že by se jednalo o jinou odrůdu, barva více-méně sedí a konzumní zralost také. 

Máte nějaký tip, co by to mohlo být jiného? 

Děkuji za reakci 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika