Daytor



viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?)
20.10.2018 9:18

zahradnictvo šoka ponuka hrušky na podpniku daytor(asi jediny na slovensku, mozno aj v cechach)ale eshop nemajusadteraz som volal s majitelom a vravel ze nevie ci to bude este robit ze mu to nerastie v skolke az tak akoby si zelal... ale skusit tento podpnik by nebolo od veci, len su pre mna dost dalekoooo:))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.31 (?), 2.6.2017 17:24, zobrazeno: 2543x

ma niekto skusenosti s tymto podpnikom?uvadzaju ze ma plodnost o 30percent vacsiu ako na lesnej planke pritom vzrastom je len o trocha slabsi ako semenač

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.18 (?), 2.6.2017 22:29
Daytor patrí medzi podpníky z USA-série OHxF (vznikli z kríženia 2 odrôd hrušiek - Old Home a Farmingdale). Cieľom bolo predovšetkým získať podpník odolný voči spále ružokvetých (Erwinia amylovora). Konkrétne Daytor má kódové označenie OHxF 87. Osobnú skúsenosť s ním nemám, ale v písomníctve (viď foto) sa uvádza o niečo slabší rast ako má hruškový semenáč (pre mňa plus) a vysoká plodnosť. Ako (relatívne) mínus o niečo menšie plody než na dulovom podpníku. Daytor sa považuje za perspektívny podpník, ja som sa s ním v ponuke predajní v SR zatiaľ nestretol, možno v ČR je to inak. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 25.7.2017 17:36
Sortiment podpníkov hrušiek v SR a ČR sa pomaly rozširuje, ale označiť ho za výberovo bohatý by bolo prehnané. Dorazí k nám aj tento (foto)? IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 20.10.2018 9:18

zahradnictvo šoka ponuka hrušky na podpniku daytor(asi jediny na slovensku, mozno aj v cechach)ale eshop nemajusadteraz som volal s majitelom a vravel ze nevie ci to bude este robit ze mu to nerastie v skolke az tak akoby si zelal... ale skusit tento podpnik by nebolo od veci, len su pre mna dost dalekoooo:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika