pěstování hlívy



host - 136.34 (?)
26.12.2008 18:28

Kouknul jsem na Váš obrázek a jsem v šoku.Jak dlouho máte parez naočkovaný?Já mám druhým rokem hlívu, snad hlíva ústřičná bez dalších dodatků, na parezu, jabloň a třešeň,se mi objevil začátkem listopadu jeden malý, ale opravdu malý trs.Pepík.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 27.11.2008 16:34

Já zásadně pěstuji hlívu na pařezu ořechu kterj je v zemi na slámně nejsou tak velké výnosy letos jsem sklízel už 4 krát

http://klasika.ukazto.com/?img=3466228~04102008.jpg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.34 (?), 26.12.2008 18:28

Kouknul jsem na Váš obrázek a jsem v šoku.Jak dlouho máte parez naočkovaný?Já mám druhým rokem hlívu, snad hlíva ústřičná bez dalších dodatků, na parezu, jabloň a třešeň,se mi objevil začátkem listopadu jeden malý, ale opravdu malý trs.Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 1.1.2009 20:31

No už třetím rokem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 3.1.2009 17:18

Před 2 lety jsem navrtal dirky a zastrčil špalíčky s podhoubím.loni jsem to posichroval vyříznutím klínu a nasypání jakéhosi naočkovaného zrní.Ty houbičky co vyrostly nejsou tak šedé, spíše žlutohnědé.Můžete mi prosím Vás prozradit, druh houby a postup, jak jste se k této nádheře dopracoval?Díky.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 4.1.2009 11:05

No já koupil tu sadbu normálně od pěstitele v takovém kyblíčku jak od hořčice od té větší je v tom to zrní naočkované on pěstuje i sadbu těch žampiónů ale to jsem zkoušel ale nevyplatí se to on to pěstuje ve velkém ale ta sadba je normální hlíva a chytlo se mi to jen na tom ořechu na slámě to taky jde ale pařez je pařez dokonce jsem ještě pozbíral mísu na Štěpána sice zmrzlou ale jak z mražáku víc neporadím.No a postup tak jak vy navrtal jsem dírky do pokáceného pařezu on se zlomil po vichřici takže není mrtvej no a nastrkal jsem tu sadbu kam to šlo dírky jsem zadělal hlínou a pařez jsem omotal tou průhlednou smrštovací folíí ať se zapaří to jsem dělal v létě a pak čekal a čekal a co mi poradil nechytat na tu sadbu holou rukou jen nějakou lžící ale ne rukou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.80 (?), 4.6.2009 9:20

Rád bych se dověděl, zda mám ještě šanci.? Zakoupil jsem naočkované špalíčky loni v srpnu, podle návodu zavedl do špalku buku (habru) a vrby, zavoskoval a umístil do skleníku, přes zimu ve sklepě (12 stupňů a 80 % vlhkosti)  v průhledném igelitovém pytli. Do Vánoc se udělal na špalcích bílý povlak. Na jaře jsem špalky zapravil částečně do půdy ve skleníku, jeden venku do lesní hrabanky, stále čekám a nic se nezměnilo.Zalém, aby byla dostatečná vlhkost ale není vidět žádné známky postupu. Protože jsem ve skleníku hnojil koňským hnojem (podestýlali mu pilinami), roste tam hub, až běda (zřejmě něco podřadného), takže prostředí pro houhy zřejmě výhodné.  Podle návodu už by to dávno mělo rodit  (za 5 měsíců) a zatím nic. Rád bych se dověděl, zda mám jěště čekat nebo zakoupit novou sadbu.  Děkuju, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 4.6.2009 9:38

Hlíva rodí s poklesem teploty, musíte snížit teplotu, ve skleníku je to asi špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.80 (?), 25.9.2009 12:33

 Naočkoval jsem 4 špalky (2 bukové a 2 vrbové) uváděnými kolíčky. Za pár měsíců se obílily v igelitovém pytli ve sklepě. 3 jsem zakopal na zahradě do stínu, zasypal lesní hrabankou a udržuju ve vlhkosti. Je to už rok a stále nic. Jeden bukový jsem zahrabal do skleníku a přestože tam byla teplota v létě okolo 30 st. zarodil 3x. Poprve to bylo tak na smaženici, podruhé to sežrali slimáci, ještě ve velikosti 2 cm (ikdyř jsem posypal okolí dřevěným popelem a rozmístil granulové návnady), potřetí už toho bylo asi na 2 pánve obalených v trojobalu. Nyní asi 2 měsíce čekám, jestli se s podzimem něco objeví. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.182 (?), 25.8.2009 10:31

Výrobci houbových sadeb rádi dobu do získání plodnic zkracují. Reálná doba při naočkování do dřeva je cca rok do získání plodnic (na velmi tvrdých dřevech ovocných stromů i déle). Skleník není špatný pro přezimování hlívy, ale plodit v něm nebude. Hlíva je chladnomilná podzimní houba. Dejte špalek ven a odevzdejte ho přírodnímu rytmu. Pokud už špalky zbělely (jak píšete), na podzim byste se mohl dočkat úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 11.10.2009 12:47

tak letos druhá sklizeň

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika