pěstování hlívy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?) 
22.10.2009 18:05

A dnes další košík

hlíva
hlíva
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 216.203 (?), 8.12.2009 14:50

Úctyhodná úroda. Ve vašich příspěvcích píšete, že pěstujete hlívu na dřevě, Máte zkušenost s likvidací pařezů tímto způsobem? Chci naočkovat hlívu na živé pařezy po jabloních, můžete mi poradit jestli je to vhodné a vkteré ročním období je vhodnější? Někdo uvádí prosinec, někdo duben? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 8.12.2009 17:52

Nefunguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.80 (?), 16.12.2009 13:03

Máte pravdu, před příchodem zimy ještě habrové špalky zarodily. Z vrbových nevyrostlo nic, ale i tak jsem spokojený a budu se těšit na příští rok.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 2.11.2009 20:53

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli tu má někdo zkušenost s pěstování hlívy ze substrátu, který prodávají v zahradnictví (jsou to kostky o rozměrech 30x30cm a jsou baleny v černém igelitu). Dá se tak pěstovat hlíva i volně v bytě? Jak dlouho vydží tento substrát plodit?

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.133 (?), 18.11.2009 0:40

Ja se spise pripojim k Vasemu dotazu s dalsim.

Uvod:
Mame tuto kostku od cervna, koupili jsme ji v nejvetsi horka, mel jsem ji na balkone ve stinu a podleval ji vodou.

V otvorech vyrazilo neco jako pocatek plodnic, ale bylo to uplne oranzive a zak to jakoby zaschlo (nekde mam i foto). Pak jsem diky opravam na dome na kostku zapomnel, nezaleval jsem ji a nekdy na konci leta posunul ze stinu (zavazela ve dverich) kousek dal s tim, ze ji vyhodim, coz se nestalo a ja na ni zase zapomnel.

Nekdy v zari/rijnu vyhlidnu na balkon a na kostce pulkilovy NADHERNY trs hub :-). TEd ji sleduji, nechavam ji porad na balkone (zatim) a v nekolika dalsich vyrezech lezou plodnice? (neznam presnou terminologii) a dnes jsme zase mensi trs odrizli a snedli.

Kostka neni nicim prikryta, stoji v misce (3cm vyska) v niz je destova voda.

Dotaz:
Premitam nad tim a konecne se dostavam i k dotazu, kam s ni? Nevim, jestli ji muzu nechat jeste na balkone (severni strana do dvora) nebo ji dat do nevytapene, vetsinou nezamrzajici chodby k oknu (je to taky severni strana, navic do celkem uzkeho dvora, svetla opravdu neni moc) nebo do "dilny" v niz teplota kolisa od 
10 do 20 stupnu, podle toho, kdo si tam cas od casu zatopi.

Diky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.33 (?), 1.12.2009 1:54
Zdravím, hlíva úst. je chladnomilná houba, tzn.že ji teploty kol nuly nevadí.dokonce si myslím.že za nízkých teplot roste víc -každý víkend běhám po lese a stěžuji si sám sobě, že je moc teplo na toto roční období. Mimochodem - přemrzlou hlívu můžete na rozdíl od jiných hub konzumovat. Staral bych se o to aby kostka nevyschla-pravidelně rosit. Chce to procházku p lese a koukat po listnáčích /živých či mrtvých/ akdyž budete mít štěstí, strefíte na hlívu chutově o třídu lepší než ze slámy. Dále bych upozornil na penízovku sametonohou, která roste i za mrazu. Podívejte se na damyko.cz -to není reklama, sám tam nejsem ani reg.,jen si tam chodím pro rozumy-o hlívě je tam mnoho napsáno. Houbařům zdar - Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 3.12.2009 15:13

Zkoušel jsem žampióny, hlívu a shitake, vyrostlo vždycky pár plodnic a potom to schcíplo, takže mnohem levněji mně to vyjde je kupovat. Připadá mi, že byly vždycky něčím kontaminovány a uhynuly. Jestli se má urodit skutečně takové množství, jako je v návodu, je asi nutné všechno kolem vyčistit, vystříkat, desinfikovat Savem a podobně. Já mám cca 100 let starý vesnický barák, kde asi se těch mikroorganismů nashromáždilo hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.170 (?), 25.3.2011 20:14

Dobrý večer. Koupil jsem naočkované špalíky za cca 100 kaček, od kamaráda jsem dostal kus špalku z nějakého listnatýho stromu, ani nevím, co to je zač, do něho jsem vyvrtal pár děr a zatloukl jsem tam ty naočkovaný špalíky. Poté jsem ho dal podle návodu do igel. pytle a nechal prorůstat. Po pokrytí bělavým povrchem, jsem vzal větší květináč a špalek do něj asi z půlky zapustil a zasypal obyč. zeminou. Už několikrát jsme měli krásný trs a ještě úžasnější polívku, nebo maso na hlívě nemá chybu. PS: A to bydlím v paneláku, z balkónu jsem ji na zimu přestěhoval do sušárny a plodí stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 18.1.2022 21:58
Sadba hlívy v těch špalíčkách z marketu nemá potřebnou sílu, trvá dlouho než protoste. Já letos opět po letech koupil kbelíček sadby z Kojátek. Jsem zvědavý jestli se zadaří v pilinách tak dobře jako před lety ve špalku zapuštěném v zemi (až na ty slimáky...). S pšeničkou slámou byl problém v tom, že nechtěla moc dobře nasáknout vodou. At se vám daří, hlíva je má srdcová záležitost. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika