Příspěvky uživatele - 93.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěstování hlívy, 16.12.2009
Máte pravdu, před příchodem zimy ještě habrové špalky zarodily. Z vrbových nevyrostlo nic, ale i tak jsem spokojený a budu se těšit na příští rok.  Petr
Plot z Habru - jaké sazenice?, 16.12.2009
Mám habrového plotu asi 150 metrů, ve stáří asi 10 let a zajímalo by mě, proč některým sazenicím listí na podzim opadá?   Petr
Vápno do kvasu, 11.12.2009
Jednou jsem na takovou pitomost taky naletěl a mělo to i přes další pálení stále vápenatou chuť. Jediná a ucinná rada, i podle literatury, počkat rok a pálenku nalít (přiměřené množství) do nového kvasu.  P.
Skažený lajtr hruškovice?, 20.11.2009
Jednou se mi to stalo. Prolil jsem to přes filtrační papír a zeleň zůstala v papíře a vše dále proběhlo, jak má být. Hodně štěstí. F.
Domácí pálení, 20.11.2009
Stačí zajít do větší drogerie a cena je do 200,- Kč Petr
Pěstování hlívy, 25.9.2009
 Naočkoval jsem 4 špalky (2 bukové a 2 vrbové) uváděnými kolíčky. Za pár měsíců se obílily v igelitovém pytli ve sklepě. 3 jsem zakopal na zahradě do stínu, zasypal lesní hrabankou a udržuju ve vlhkosti. Je to už rok a stále nic. Jeden bukový... celý příspěvek >
Založení živého plotu, 4.6.2009
Asi určitě je to lesní pych, ale pro takovou maličkost " dobrý les se nerozhněvá ".  Nechci se tím omlouvat, ale pod statnými stromy malinkých (  10 cm) semenáčků jsou stovky a nemají šanci na přežití a doma udělají mnohostrannou... celý příspěvek >
Pěstování hlívy, 4.6.2009
Rád bych se dověděl, zda mám ještě šanci.? Zakoupil jsem naočkované špalíčky loni v srpnu, podle návodu zavedl do špalku buku (habru) a vrby, zavoskoval a umístil do skleníku, přes zimu ve sklepě (12 stupňů a 80 % vlhkosti)  v průhledném... celý příspěvek >
Založení živého plotu, 28.5.2009
Kupoval jsem sazenice habru v tuto dobu, od podomní zahradnice,  prostokořenné o velikosti asi 20cm. Půdu jsem nemohl nijak připravit (slín) a je fakt, že i přes zalévání jim opadlo listí a určitá úmrtnost byla a rostlinky se 3 roky šklebily.... celý příspěvek >
Stříhání habrů, 28.5.2009
Snad ještě nevýhodou dřišťálu je, že při úklidu nutno používat rukavice, protože jemné trny, zapíchnuté do rukou, jsou docela nepříjemné.  Jinak, pokud ho nepustíte rychle na výšku, neproniknutelně (pro určitou havěť), se zahustí už od... celý příspěvek >
Stříhání habrů, 28.5.2009
Habr spolu s dřišťálem přesně tvaruji do hranolů, koulí,  oblouků, jako Střihoruký Edvard a velice dobře se snášejí. Na podzim a celou zimu dřišťál zdobí červené plody a v čase bídy, je sbírají kosi. Petr
Stříhání habrů, 28.5.2009
Pěstuji habrový plot asi 12 let v kombinaci s dřišťálem v celkové délce 150 metrů. Možná jsem barbar, ale stříhám ho vždy před sekáním trávníku, aby sekačka posbírala osekané letorosty.  Někde je vysoký 50 cm, někde 1 metr a v délce 60 metrů... celý příspěvek >
Dvojčata u nekterinky, 28.5.2009
U nektarinky nacházím každoročně plody " dvojčata ", někdy v malém množství i u broskvoní. Snažím se vzdy ten menší plod odtrhnout. Je to normální a co by se mělo pro to udělat? Děkuji Petr
Jak přesadit pivoňky?, 27.5.2009
 Moje zkušenost s pivoňkami: Začaly rok od roku, kvést čím dál méně. Chyba byla u mě. Dělal jsem navážku na zahradě, čímž jsem hlízy pivoněk utopil asi 20cm od povrchu. Vykopal jsem je, přidal trochu kvalitnější zeminy a usadil do hloubky asi 5... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika