hurmikaki, tomel japonský



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 116.7 (?) 
20.8.2008 12:03

Dobrý den,

zdravím Vás - mohl byste prosím napsat víc o pěstování tohoto stromu? Jak ho máte dlouho, už plodil, jaká opatření děláte na zimu, atd. Chystám se si ho pořídit a sbírám informace. V jaké nadm. výšce ho pěstujete? Díky moc, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 99.194 (?), 22.9.2008 12:44

Pokud nemáte studený skleník nebo nebydlíte na jižním slovensku vsadil bych být vámi radši na amerického bratra diospyros virginiana (tomel viržinský), který je u nás k dostání v několika kvalitních kultivarech a je o dost odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kajtman - (12) - 217.138 (?), 1.10.2008 23:13

Ja ich rozmnožujem a pestujem bez problémov, Niektoré rodia už tretí rok.Kiwi tie mi už  zarodili aj prvý rok.Nechránené vydržali teplotu pred niekoľkými rokmi   -21C

hurmikaki
hurmikaki
kiwi
kiwi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.171 (?), 12.3.2009 20:57

Napísali by ste mi prosím bližšie ako a kde ich pestujete? Veľmi mi chutia hurmikaki, ak by som ich mal na záhrade, tak by som bol šťastný. Kde sa dajú zohnať stromčeky u nás? Píšete, že ich rozmnožujete. Dalo by sa aj od Vás? Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.57 (?), 19.3.2009 17:50

Dobrý den, zdravím všechny pěstitele Tomelu, také mi VELMI chutná. Na int. jsem našla, že jsou 3 druhy, nejdobrejší a nejchoulostivější je T.japonský - roubuje se na T.virginský kvůli odolnosti proti zimě, v zimě musí být vevnitř. Kupuji ho stále, někdy jsem našla semena, vypadají jako dýňová, i to vyrostlo, ale nevydrželo. jala05@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.121 (?), 9.4.2010 12:03
Kde jste to kiwi koupil a jaká odrůda? Prodává se totiž ledascos.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.213 (?), 26.10.2009 6:55
Hrozne rada bych ziskala informaci jak se da tento strom zozmnozit.Znamy ho maji na zahrade.Rada bych ho take mela, ale nevim jak na to.Dekuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.236 (?), 28.2.2013 8:25

Našla jsem v khaki plodu na podzim ještě před vánoci pecku asi 3 cm velkou. Musí hned do země. Píchla jsem jí k ibišku. Už (na začátku března) mám rostlinku cca 15-20cm velkou. Je celkem vitální, a už je jednou přesazená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.142 (?), 27.10.2009 20:50

dobry vecer, ja mam super.Akurat dnes som obrala moju prvu urodu 7 hurmikaki o priemere 30 cm.A jeden som aj zjedla, bol sladky mnam.Stromcek mam druhy rok zasadeny v zahrade vonku, a teraz 1x rodil.Odporucam vsetkym.monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tovy_pt - (4) - 160.160 (?), 13.3.2020 11:47

Ahoj, mam dotaz na tomel skrz roubovani, co mi neni jasne:

Pred par lety jsem si koupil semenac tomelu obecneho, mel tak 1-2 roky, ted je mu teda cca 4-5 let. Mam ho zatim v kvetinaci. Chtel bych naroubovat, uz je to ale ker s nekolika cca 1-1.5cm tlustymi vetvemi (asi 1m vyska). Kdyz se roubuje, tak se vse oreze a roubuje se na jeden, nebo se da naroubovat vice roubu na vicero vetvi? A roubovat jeste v kvetinaci, nebo ho pred tim ted na jare zasadit?

A s tim spojena prosba - nema nekdo rouby na prodej? Idealne odrud, co nemam, ale neni podminkou (minuly rok jsem zasadil Nikita's Gift a Geneva Red). Dik!

PS: nebo daji se konzumovat plody tomelu obecneho? Nekde jsem cetl, ze i vyzraji a sice jsou male, ale docela dobre. Zatim mi jeste nekvetl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika