hurmikaki, tomel japonský



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 158.32 (?) 
28.10.2009 12:03

monika, a aku odrodu hurmikaki pestujete? predpokladam, ze ste mali preklep vo velkosti plodov, nie 30 cm ale asi 3 cm, nie? aj ste rastlinku na zimu zakryvali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 237.151 (?), 9.2.2010 15:26

Nevím jak u Vás na Slovensku, ale u nás letošní zima asi vyléčí všechny pokusníky od touhy pěstovat kaki ve volné půdě mimo skleník. Tedy pokud se neobjeví a neověří nějaká opravdu "hardy" odrůda (třeba z Rakouska) nebo kříženci. Kdo ví o co jde, pište na jaře svoje zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.138 (?), 10.2.2010 20:58
v Rakúsku majú napríklad odrodu Steiermark kaki, ktorá rastie v blízkosti Álp. zniesla už kadečo a aj nízke teploty. ja si myslím, že to nebude až také zlé po tejto zime. dosť závisí, v akej oblasti bývate. pokiaľ je to niekde na nížine, tak vždy sa nájdu druhy kaki, ktoré sa dajú pestovať voľne, odrôd na výber je veľa ;-) skôr je problém ich zohnať. akú najnižšiu teplotu ste cez túto zimu zaznamenali?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.236 (?), 28.2.2010 16:00
zima byla skutečně trošku větší než jsem mohl předpokládat, kaki mám zasazené prvním rokem ve volné půdě, stromek kolem 1m, ještě je brzo hodnotit jestli přežil a nebo ne, každopadně jestli začne rašit nahodím sem foto - jsem ze středního polabí. Pokusníkům zdar!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sleh - (5) - 79.236 (?), 3.5.2010 14:43

tak konečně mohu hodnotit, kaki přežilo a má se čile k světu!!!

tomel
tomel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.187 (?), 8.5.2010 22:53

Prosím o radu. Mám 2 stromky kaki 3 roky na zahradě, vždy spolehlivě obrazí, ale stále nemají plody. Nejsou tak hezké, jako na obrázku z diskuzního příspěvku, větve mají odspoda a jdou metlovitě do výšky.Cca- 170cm.Není to chyba?Mám větve stříhat, aby zhoustly a nešly do takové výšky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sleh - (5) - 79.236 (?), 20.6.2010 7:34

Konečně mi začína kvést, zda se mi že se opozdil, jak je to u Vás s tomelem a hlavně, opylujete ho ručně, nebo nějaká havět to zařídí, začím jsem včelu u něho veděl, trošku mě zaráží, že má dost světlé listy čím ho hnojíte???

květ
květ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.6.2010 22:03

 a co mate za odrudu a kde ho pestujete? zda se, ze se mu u Vas libi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sleh - (5) - 79.236 (?), 22.6.2010 5:58

Je to nějaký roubovanec, ale jaký bohužel tetuším, přežil zimu tak, že měl obalený kmínek skelnou vatou, letos je obalený květy, polovina jich už opadla bez opylení, tomel roste v Lysé nad Labem, uvidíme jestli bude mít plody a hlavně jak kvalitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 22.6.2010 15:23

podľa chlpatých listov na fotke to vyzerá, že máte nejakú odrodu Diospyros virginiana. k opeleniu - mám odrodu D.v. Meader, neopelujem, kvety by mali byť partenokarpické. uvidím, koľko sa z nich udrží a koľko opadne po kvitnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika