hurmikaki, tomel japonský



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 255.141 (?) 
23.3.2010 21:12

Musím ti dať za pravdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 210.197 (?), 3.6.2010 13:11

Mám tomel třetím rokem po výsadbě, jsme na Jižní Moravě a pořád jsem doufala, že přežil zimu a obrazí později. Ale teď tady čtu, že už začátkem května někomu roste. Myslíte, že ještě můžu doufat, nebo už ho mám považovat za ztracený?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.236 (?), 3.6.2010 15:39

Tak to je opravdu divný, že neraši nicméně byla vcelku špatná zima a chladné jaro, taky jsem si myslel, že jsem přišel o cicimek a dneska jsem našel pár narašených pupenu - takže bych ten tomel ještě nepohřbíval, má se oteplit tak mu měsíc klidně dejte na probuzení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.32 (?), 4.6.2010 12:07

ešte mu dajte čas, môže sa prebrať zo spiacich očiek. napríklad môj kaki "Dunaj" má už cca 7 cm prírastky, a tiež primrzol. vždy aj napíšte, akú odrodu hurmikaki pestujete, nech to má nejakú výpovednú hodnotu. totiž kaki je strašne veľa odrôd, navyše sú aj odrody virdžínskeho kaki (d. virginiana), tie sú odolnejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.197 (?), 5.6.2010 13:17

Tak jsem se dívala na cedulku, která byla u stromu. Je tam Tomel japonský/Diospyros kaki/Ebenovník rajčiakový. Čas mu určitě dám, ale moc už nedoufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 6.6.2010 15:52
to ste nám príliš nepomohli s tou tabuľkou, bezmenným rastlinám sa vyhýbam, verte že aj u hurmikaki nemáte len jednu odrodu (rovnako ako u jabloní, hruškách, slivkách). ak je to sadenica pôvodom z Talianska alebo Španielska, tak už chápem, že prečo vám neraší. kde ste to kupovali? neberte to v zlom, čo píšem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.197 (?), 8.6.2010 12:47

Kupovala jsem to od Sieberze, vůbec to neberu zle. Asi to je naroubované na míň mrazuvzdornou podnož. Ale letos prý bylo v Čechách tepleji než na Moravě, tak uvidíme. A moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 8.6.2010 16:01
ja som cez zimu poriadne zakrýval Diospyros kaki, zima veru bola. niečo omrzlo ale rastlina už raší, má teraz zhruba 15 cm prírastky. moje kaki je štepené na podnož Diospyros lotus, ktorá je menej odolná mrazu. lepšie je kupovať asi štepené na Diospyros virginiana, táto podnož signifikantne zvyšuje odolnosť voči nízkym teplotám. možno v Sieberz by vedeli povedať, čo za odrodu ponúkajú, keby im napíšete. asi to bude odroda menej odolná voči mrazu. ale ešte jej dajte čas. kaki má rado vodu, tak občas polejte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 74.174 (?), 8.6.2010 22:52

Já jsem si vloni koupil asi metrový Diospyros Dunaj an D. virginiana v kontejneru. Přes zimu jsem ho uklidil do stodoly. V prosinci jsem ho přenesl do sklepa a zalil, neboť jsem měl strach že mi v kětináči zmrzl. Od jara ho mám ve foliáku a zatím neraší. Asi už je po něm. Zkoušel jsem rýpnout nehtem do kůry, a objevil jsem zelenou pokožku. To mě mate. Možná odešla podnož a roubovaná část postupně odchází. Škoda, myslel jsem si že na Jižní moravě by mohl růst venku bez obav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.197 (?), 11.6.2010 10:43

Tak je to naroubované na Diospyros virginiana, takže teoreticky mělo přežít i letošní zimu. Vody mělo zatím dost, vzhledem k letošním dešťům. Chodím se na něho dívat každý den a pořád nic. Už má i teplo, tak nevím, co by ještě chtělo. Pomalu se smiřuji s tím, že už nevyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika