Asimina Triloba



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?)
6.5.2017 9:21
Teta Jana a ďalší asiministi: U nás sme prešli cez štádium chrobáčikov a zvončekov k štádiu chobotničiek (foto). Ešte je priskoro jasať, ale zdá sa, že Asiminka ustála mrazy a aj napriek následnému zlému počasiu došlo k opeleniu. IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 30.4.2017 1:28
Strihať netreba, ak tak iba konáriky ktoré nebudú potrebné a prekážajú. Z kontajnera môžete zasadiť kedykoľvek. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 30.4.2017 7:44

Já jsem svoji Asiminu při vysazení umístila do klece. Náš labrador totiž téměř vždy naprosto nesouhlasil s tím, co a kam vysazuji. Druhý den byl obvykle stromek vyhrabán a umístěn na to správné místo. Náš pes to ovšem nevzdal a za to ponížení se mi pomstil. Když měla Asimina tři roky, tak provedl střih a ukousal vše, co čouhalo z klece. Tehdy jsem měla velmi blízko k infarktu a zabití psa. Přežil pes i stromek a muďoul je dnes krásný.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.69 (?), 30.4.2017 9:11
Teta Jana: Pekne Ste sa rozbehli, deficit na "teplé kraje" je zmazaný, dokonca Ste trochu popredu. U mňa je násada kvetov na staršej Asimine nebývalá, mrazy prekonala hravo (už v štádiu kvetov) - foto 1,2. Dokonca aj mladší stromček má pár kvetov - foto 3. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.8 (?), 30.4.2017 10:15

Děkuji Všem za reakce na dotaz, je moc fajn, že se tady zkušenější snaží pomoci nám začátečníkum.Mám s Asimínou ještě dlouhou cestu před sebou, ale doufám, že se taky dočkám a hlavně aby se jí u nás líbylo. Ještě jednou díky Všem Sylva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.69 (?), 30.4.2017 10:31
Tak nech sa darí 😃, a hlavne trpezlivosť - prvá úroda býva najskôr po 4, väčšinou ale až po 5-6 rokoch. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 6.5.2017 9:21
Teta Jana a ďalší asiministi: U nás sme prešli cez štádium chrobáčikov a zvončekov k štádiu chobotničiek (foto). Ešte je priskoro jasať, ale zdá sa, že Asiminka ustála mrazy a aj napriek následnému zlému počasiu došlo k opeleniu. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 6.5.2017 11:52

Asiministů přibývá. Místní zahrádkáři si u mě objednali přednášku o rajčatech ale hlavně je zajímalo, jestli dám přídavek o Asimině. Loni jsem jim na výstavu věnovala krásná veliká a voňavá trojčata s možností ochutnávky. Všeobecné nadšení! Vypadá to, že u nás bude banán severu brzy zdobit spoustu zahrádek.

P.S. Moc hmyzu se mi kolem stromku nevyskytuje i mravenci to vzali. Loni se snažili vynést do koruny mšice, ale insekticidní Asimina jim to zatrhla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 6.5.2017 12:33
Áno, zdá sa že Asimina by mohla byť (zatiaľ) jediným "exotom" ktorý v pohode a bez akejkoľvek ochrany zvláda mrazy okolo -20. Bohužiaľ to vyzerá že krásny figovník mi úplne vymrzol a optimisticky to nevyzerá ani s hurmikaki. Na Asimine je neuveriteľné ani nie to že prežije krutú zimu, ale najmä fakt že kvety sú mrazuvzdorné - v čase mrazov už bola v plnom kvete a nič sa im nestalo. Výhodou je aj neskoré rašenie listov (pekne to vidno na mojich fotkách), keď kvety sú už prevažne odkvitnuté, ale listy sa len teraz začínajú rozvíjať a tým mrazu unikli. Veľa záhradkárov ju zatiaľ nepozná, ale - ako píšete - tí čo ju ochutnajú tak sú nadšení a chcú ju sami pestovať. Obrovským bonusom je aj fakt že ju v podstate netreba tvarovať rezom a nepotrebuje absolútne žiadne postreky. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.232 (?), 12.5.2017 17:18

Tak že květy asiminy vydrží(nevadí jim)mráz není pravda, normálně mrazem zčernají a odpadnou, je potřeba je chránit-obalit, loni jssem to neudělal a nic nebylo, letos kdybych je nezabalil, tak by to dopadlo stejně, jinak ostatní napsané sedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.5.2017 17:30

Tak mě se to zatím nestalo. Loni zmzlo všechno ovoce a Asimina ne. Letos se ta situace opakovala, vše zmrzlé a Asimina ne. Přestála bez úhony dvě mrazivé vlny a to byla v plném květu. Z toho jsem usoudila, že květy mrazy ustojí. Třeba je to velmi vhodným stanovištěm. Ať je to čím chce, plody letos opět budou. Meruňky a broskve si musím koupit, bude-li kde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika