Asimina Triloba



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.69 (?)
30.4.2017 10:31
Tak nech sa darí 😃, a hlavne trpezlivosť - prvá úroda býva najskôr po 4, väčšinou ale až po 5-6 rokoch. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 30.4.2017 1:28
Strihať netreba, ak tak iba konáriky ktoré nebudú potrebné a prekážajú. Z kontajnera môžete zasadiť kedykoľvek. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 30.4.2017 7:44

Já jsem svoji Asiminu při vysazení umístila do klece. Náš labrador totiž téměř vždy naprosto nesouhlasil s tím, co a kam vysazuji. Druhý den byl obvykle stromek vyhrabán a umístěn na to správné místo. Náš pes to ovšem nevzdal a za to ponížení se mi pomstil. Když měla Asimina tři roky, tak provedl střih a ukousal vše, co čouhalo z klece. Tehdy jsem měla velmi blízko k infarktu a zabití psa. Přežil pes i stromek a muďoul je dnes krásný.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.69 (?), 30.4.2017 9:11
Teta Jana: Pekne Ste sa rozbehli, deficit na "teplé kraje" je zmazaný, dokonca Ste trochu popredu. U mňa je násada kvetov na staršej Asimine nebývalá, mrazy prekonala hravo (už v štádiu kvetov) - foto 1,2. Dokonca aj mladší stromček má pár kvetov - foto 3. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.8 (?), 30.4.2017 10:15

Děkuji Všem za reakce na dotaz, je moc fajn, že se tady zkušenější snaží pomoci nám začátečníkum.Mám s Asimínou ještě dlouhou cestu před sebou, ale doufám, že se taky dočkám a hlavně aby se jí u nás líbylo. Ještě jednou díky Všem Sylva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.69 (?), 30.4.2017 10:31
Tak nech sa darí 😃, a hlavne trpezlivosť - prvá úroda býva najskôr po 4, väčšinou ale až po 5-6 rokoch. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 6.5.2017 9:21
Teta Jana a ďalší asiministi: U nás sme prešli cez štádium chrobáčikov a zvončekov k štádiu chobotničiek (foto). Ešte je priskoro jasať, ale zdá sa, že Asiminka ustála mrazy a aj napriek následnému zlému počasiu došlo k opeleniu. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 6.5.2017 11:52

Asiministů přibývá. Místní zahrádkáři si u mě objednali přednášku o rajčatech ale hlavně je zajímalo, jestli dám přídavek o Asimině. Loni jsem jim na výstavu věnovala krásná veliká a voňavá trojčata s možností ochutnávky. Všeobecné nadšení! Vypadá to, že u nás bude banán severu brzy zdobit spoustu zahrádek.

P.S. Moc hmyzu se mi kolem stromku nevyskytuje i mravenci to vzali. Loni se snažili vynést do koruny mšice, ale insekticidní Asimina jim to zatrhla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 6.5.2017 12:33
Áno, zdá sa že Asimina by mohla byť (zatiaľ) jediným "exotom" ktorý v pohode a bez akejkoľvek ochrany zvláda mrazy okolo -20. Bohužiaľ to vyzerá že krásny figovník mi úplne vymrzol a optimisticky to nevyzerá ani s hurmikaki. Na Asimine je neuveriteľné ani nie to že prežije krutú zimu, ale najmä fakt že kvety sú mrazuvzdorné - v čase mrazov už bola v plnom kvete a nič sa im nestalo. Výhodou je aj neskoré rašenie listov (pekne to vidno na mojich fotkách), keď kvety sú už prevažne odkvitnuté, ale listy sa len teraz začínajú rozvíjať a tým mrazu unikli. Veľa záhradkárov ju zatiaľ nepozná, ale - ako píšete - tí čo ju ochutnajú tak sú nadšení a chcú ju sami pestovať. Obrovským bonusom je aj fakt že ju v podstate netreba tvarovať rezom a nepotrebuje absolútne žiadne postreky. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.232 (?), 12.5.2017 17:18

Tak že květy asiminy vydrží(nevadí jim)mráz není pravda, normálně mrazem zčernají a odpadnou, je potřeba je chránit-obalit, loni jssem to neudělal a nic nebylo, letos kdybych je nezabalil, tak by to dopadlo stejně, jinak ostatní napsané sedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.5.2017 17:30

Tak mě se to zatím nestalo. Loni zmzlo všechno ovoce a Asimina ne. Letos se ta situace opakovala, vše zmrzlé a Asimina ne. Přestála bez úhony dvě mrazivé vlny a to byla v plném květu. Z toho jsem usoudila, že květy mrazy ustojí. Třeba je to velmi vhodným stanovištěm. Ať je to čím chce, plody letos opět budou. Meruňky a broskve si musím koupit, bude-li kde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika