Kdo mi zabíjí slepice?



host - 252.33 (?)
5.12.2014 18:39

Rejsec je nejdravější a nejžravější zvíře na světě! pohybuje se poblíže vody, potoků, řek.V zubech má jed! Je k nepoznání od obyčejného rejska.
Sousedka si udělala králikárnu těsně u potoka, a pak jen chodila a stěžovala si: mně něco žere králíky, hlavně mladé. Já se jen smál, viděl jsem v potoce v Plesné mezi krami ledu pod vodou rejdit malé černé myšky.

Jinak, když slepic či holubů je povražděno hodně, najednou, tak takový masakr bývá od Tchoře.Jiný soused ho chytil do želez a já se přišel podívat právě když už skoro vychladl. Hrůza, lezly po něm blechy, klíšťata a kdovíco, jen se to hemžilo.čili čerstvě zabité zvíře není moc dobré nechávat uvnitř, nebo těsně za dveřmi jak nám to dělá kočka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
   
host - 143.28 (?), 1.6.2013 20:47

Slepice byla vyžraná od zadku, vytrhané střeva, zůstal jen dutý skelet s dírou zezadu? Je to kanibalismus, žerou se navzájem. Z 9 slepic od dvou prodejců mi zůstaly 3. Slepice z drůbežárny P... se povraždili navzájem a po dokoupení od dalšího chovatele povraždili i tyto. Poslední žije sama ve výběhu se stafordširským terierem a říkáme jí Kájínek :-).  Opakuji: žije ve výběhu se stafordem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.146 (?), 1.6.2013 21:48

Kdo s koho?

Jsem zvědav na výsledek. :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.68 (?), 16.7.2013 21:42

Nevím, ale ježek není schopen zabít slepici, pouze ji vyžere, je-li třeba před tím usmrcena kunou.  Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.182 (?), 30.7.2013 18:42

Dnes jsem našla zakouslou slepici, odpoledne,asi 13,30. pár dalších slípek chybělo, další i z kohoutem v kurníku v koutku, ani nepípli.Za další tři hodiny vylézaliostatní. nemohla jsem pochopit, cose stalo, když peří bylo jen z té jedné, poostatních ani peříčko.Z té zakouslé byly střeva vytrhaná. Myslím že jsem příchodem nějakou mršku vyrušila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.182 (?), 13.8.2013 20:13

Dva dny na to, jsem brala kolo z garáže, a za mnou nějaký pískot, poskakování.Říkám si ti ptáci to přehání,"po zahradě se prohání konipásci", otočím se..a ony dvě mladé kuny, si vesele poskakovaly, lekly se a utekly zpátky k potůčku. Byly nějaké urousané, asi se v horku chladily. Syn sice říkal, že to mohly být ondatry. Ale dávno jsem tu žádnou neviděla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 85.5 (?), 15.8.2013 22:16

ahoj jednou jsme resily zahadne mizeni slepicek a roztrhane slepicky a prisly jsme na to jak skodnou zastrasit, zeleza jsou zakazane tak jsme prisly na efektivni zpusob ktery zazene lisku, kunu, lasici, a zde je rada... zajedte si do ZOO a pozadejte o lvi nebo tygri trus, peclive dane hovinka rozhazejte kolem kurniku a plotu pekne nesetrete a zarucuju vam ze liska a jina skodna se tam jiz neukaze, protoze podle pachu si bude myslet ze v kurniku zije neco vetsiho a kdy to nani ten lev vybehne nebo tygr :)) u nas to zabralo uplne spolehlive a od te doby mame naprostej klid a sousedum se slepicky dale straci nebo je nachazeji roztrhane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.33 (?), 5.12.2014 18:39

Rejsec je nejdravější a nejžravější zvíře na světě! pohybuje se poblíže vody, potoků, řek.V zubech má jed! Je k nepoznání od obyčejného rejska.
Sousedka si udělala králikárnu těsně u potoka, a pak jen chodila a stěžovala si: mně něco žere králíky, hlavně mladé. Já se jen smál, viděl jsem v potoce v Plesné mezi krami ledu pod vodou rejdit malé černé myšky.

Jinak, když slepic či holubů je povražděno hodně, najednou, tak takový masakr bývá od Tchoře.Jiný soused ho chytil do želez a já se přišel podívat právě když už skoro vychladl. Hrůza, lezly po něm blechy, klíšťata a kdovíco, jen se to hemžilo.čili čerstvě zabité zvíře není moc dobré nechávat uvnitř, nebo těsně za dveřmi jak nám to dělá kočka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 23.8.2017 11:24

Předevčírem jsem takhle za soumraku ježka nachytal, držel zdravou kuřici předníma packama a pokoušel se jí strhnout na zem a za živa okusovat, tak jsem ho s nadávkami sundal a poponesl dál. Hloupě jsem si myslel, že náhodou přišli do styku a ježek útočil v obraně. Včera v noci se to opakovalo a ježkovi se podařilo kuřici zabít, vyžral jí obsah břišní dutiny a mozek.  Dneska si na něj počkám a jestli se to bude opakovat, už se to znovu opakovat nebude, nasral mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 23.8.2017 12:46

Neumíte drůbež zabezpečit tak, aby z Vás nebyl ježčí nepřítel? Tomu nevěřím! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 119.247 (?), 23.8.2017 23:37

yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika