Zalévání rybízu a angreštu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 77.39 (?)
4.2.2009 18:13

Je to zajímavé. Asi záleží na výchově.  Ve svém okolí mám sousedy, kteří na zahradu své ovce pouštějí - žádné stádo, 2 - 5 kusů. Nevím, jak mají své stromky ochráněné, ale rostou bez úhony.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.18 (?), 20.11.2008 21:26

K těm ovcím - jestli jim nechyběly nějaké látky obsažené v kůře (které v trávě nejsou)??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 21.11.2008 9:26

Jak jsem už psal včera - mé zkušenosti jsou takové, že mladé stromky před ovcemi nikdo neuchrání. Když si stoupnou na zadní, dosáhnou až do korunky stromku. Berani dokáží zničit jakékoliv bandážování a ochranu stromku čistě jen z nudy, natož když zjistí že se tím dostanou ke své pochoutce. Pokud by byla korunka příliš vysoko, prostě kmínek vyvrátí ze země nebo ho zlomí...

Listí, kůru i celé letorosty milují, o tom nepochybujte. Žádný nedostatek vitamínů s tím nemá nic společného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 21.11.2008 10:14

Je pravda, že beranovi neodolal ani zhruba 2 - 3 m vysoký akát. Stromky angreštu si vychutnal i s nezralými plody. Od lahůdky ho neodradily ani trny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 122.80 (?), 4.2.2009 17:48

Jste optimistka, paní Danielo. V jabloňovém sadu mám skoro metr vysokou trávu, pokud jí do té výše nechám narůst. Ale nenechám, samozřejmě. Soused o ni projevil zájem, neb u nás se poseká a použije jako mulč. Dovolila jsem mu proto, aby si ji během týdne, kdy budeme pryč, posekal. Za týden pohroma. Místo aby si ji posekal, pustil tam berany a ovce. Ze stromků - zákrsků zůstaly okousané kmínky a trávu ovečky více než méně hlavně pošlapaly. Jistě by i tu trávu to stádečko spáslo, kdybych mu to umožnila i v dalším týdnu. Ale neumožnila, stačilo. :-(((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 77.39 (?), 4.2.2009 18:13

Je to zajímavé. Asi záleží na výchově.  Ve svém okolí mám sousedy, kteří na zahradu své ovce pouštějí - žádné stádo, 2 - 5 kusů. Nevím, jak mají své stromky ochráněné, ale rostou bez úhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 101.135 (?), 16.5.2009 10:57

A všiml jste si, pane doktore, jak jsou ty stromy, kterých se ovce netknou vysoké? Jestli se jedná o zákrsky, jejichž větve jim dosahují k nosu, nebo aspoň k hlavě, tak nevěřím, že jste něco takového viděl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 16.5.2009 22:20

jen kdyby ty stromy byly vysokokmeny a silné kmeny, staré, tak by to šlo tam ty ovce pustit.Jinak tady taky ožírají jabloně i jiné str.kam dosáhnou a žerou i tenčí větvičky. To asi je ten případ kde ovce jsou v sadu=staré stromy se silnou kůrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 17.5.2009 8:44

Zrovna včera jsem viděl na louce, kde se pásly ovce, jak okusují kůru na kmínku javoru s průměrem kmene asi 10 cm, už byla kůra jen na půlce kmínku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 17.5.2009 8:30

Mám trošku jiný pohled na zalévání. Zalévat to rozhodně ale měla to být  tzv. kapková závlaha nebo její obdoba. Voda je důležitým "dopravním" elementem jak pro rozpouštění živin, tak pro jejich transport k vlásečnicovým kořenům. Pouhé spláchnutí konví moc k užitku není. Živiny to spíše odplaví. Viděl jsem sad velkovýroby s kapkovou závlahou a to jsem se divil jak to roste tedy i ovoce. "Takže pomalé prosakování toliko k velkému užitku jest."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 17.5.2009 10:41

No, s tím spláchnutím živin konví to bude záležet místo od místa podle typu půdy. Jistěže kapková závlaha je dobrá, ale kdo ji doma má?
   Já zase preferuju zalévání v delších intervalech (1-2 týdny)  větším množstvím.  Nalitím trochy vodu ke stromku zvlhčím akorát povrchovou vrstvu, kde ještě kořeny dřeviny nejsou. Ta se zčásti v horku odpaří. Zalévám jen čerstvě vysazené stromky a keře. V dalších letech, pokud jsou listy svěží zelené, nepovadlé, nezalévám vůbec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika