problémy s Goji



Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?)
1.9.2010 22:09

Tento problém mám i já.Keřík už je vysoký více než metr a potřebovala bych jej přesadit, mohu to udělat teď na podzim a nebo mám počkat na jaro, a mám ho při přesazování zkrátit?A ještě jeden dotaz musí mít Goji oporu, nebo se může plazit?Děkuji za radu M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 199.121 (?), 1.5.2010 10:25
Uau! Tak to jste jedna z mála, které kustovnice plodí. V jaké nadmořské výšce je máte zasazené? Kde přibližně, jaká půda, na slunci ve stínu, prostě co nejvíc podrobností? Ta vaše velikost plodů je podle mě OK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.254 (?), 10.8.2010 10:33

pestuji kustovnici na Hané a mám jizasázenou u plotu v trávniku bez zvláštní starostlivosti mi plodí, možmá je to tím, že tam chodí muj čivavák na procházku a sem tam ji přihnojí, to vše zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.136 (?), 11.8.2010 10:44

máme ji druhý rok, před rokem jen fialové květy které opadaly, letos jsem si květů ani nevšiml ovšem včera jsem viděl asi 5 plodů, červených veilkosti hodně malého šípku nebo velkého rybízu jen protáhlého.

265m.n.m., jíl, poloha pod jabloní, tedy slunce do 11 hodiny a pak chvilku kolem 16.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
goja - (1) - 92.4 (?), 9.10.2012 21:49

Dobrý večer.

Taky jsem si vypěstoval kustovnice ze semen, mám dva keře úzkolisté, a jeden keř širokolistý-koupený, letos t.j.třetím rokem po vysetí, sklízím plody.Postupně jak dozrávají-už třetí sběr, a ještě je jich hodně na keři. Hodně květů, zelených a růžových plodů.Do mrazu mám co sklízet. Dávám je do medu, a vodky s cukrem.

Posílám snímky, jestli se mi to podaří.

Jarda.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.254 (?), 10.8.2010 10:28

není to pravda, kustovnice plodí bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 15.8.2010 14:40

Teprve teď mi goji začíná kvést. Myslíte, že ještě letos z toho budou plody?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.120 (?), 1.9.2010 21:02

Mam zasadenu goji uz tri roky a doteraz len kvitla a plody ziadne, teraz má tiez kvetov vela, dozreju este plody?a tiez neviem, ako ju treba tvarovat do vysky, mam z nej taky plazivy krik vysoky asi pol metra... dakujem za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 1.9.2010 22:09

Tento problém mám i já.Keřík už je vysoký více než metr a potřebovala bych jej přesadit, mohu to udělat teď na podzim a nebo mám počkat na jaro, a mám ho při přesazování zkrátit?A ještě jeden dotaz musí mít Goji oporu, nebo se může plazit?Děkuji za radu M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.191 (?), 5.4.2011 15:34

Prosím vás, měla jsem také problém s pěstováním goji až teprve letos jsem se dozvěděla od odborníka že u nás se nedá pěstovat a tudíž se ani neprodává a to co někdo prodává za goji je podobný keř ale jedovatý- tak jsem ho urychleně vykopala a to by jste se divili jak hluboko měl kořeny a pak jsem zjistila že tento keř máme na zahradě u rodičů už 50 let a vůbec se ho nemůžeme zbavit je dokonale vytrvalý, takže jsem moc ráda že jsem se ho zbavila -kvítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.8 (?), 8.4.2011 14:48

Ten váš odborník je buď hlupák nebo podvodník. Žádná jedovatá verze Goji neexistuje. Tento omyl kdysi vznikl v Německu a někteří čeští rádoby odborníci ho nezodpovědně přebrali. Je jen pozdní a ranná odrůda. Ta pozdní u nás kvete na konci srpna a nestihne vytvořit plody. Ještě je rozdíl v chuti, šlechtěné odrůdy z Číny jsou sladší, protože se tam mnoho let selektuje to nejlepší. U nás se prodávají i hořké odrůdy, které se nedají pro svou nechuť jíst. Nechala jste se napálit, ale z toho si nic nedělejte, v ČR je lhářů, podvodníků a jiného ksindlu více než plodů Goji v číně :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika