problémy s Goji



host - 199.121 (?)
1.5.2010 10:25
Uau! Tak to jste jedna z mála, které kustovnice plodí. V jaké nadmořské výšce je máte zasazené? Kde přibližně, jaká půda, na slunci ve stínu, prostě co nejvíc podrobností? Ta vaše velikost plodů je podle mě OK.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 199.121 (?), 1.5.2010 10:25
Uau! Tak to jste jedna z mála, které kustovnice plodí. V jaké nadmořské výšce je máte zasazené? Kde přibližně, jaká půda, na slunci ve stínu, prostě co nejvíc podrobností? Ta vaše velikost plodů je podle mě OK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.254 (?), 10.8.2010 10:33

pestuji kustovnici na Hané a mám jizasázenou u plotu v trávniku bez zvláštní starostlivosti mi plodí, možmá je to tím, že tam chodí muj čivavák na procházku a sem tam ji přihnojí, to vše zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.136 (?), 11.8.2010 10:44

máme ji druhý rok, před rokem jen fialové květy které opadaly, letos jsem si květů ani nevšiml ovšem včera jsem viděl asi 5 plodů, červených veilkosti hodně malého šípku nebo velkého rybízu jen protáhlého.

265m.n.m., jíl, poloha pod jabloní, tedy slunce do 11 hodiny a pak chvilku kolem 16.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
goja - (1) - 92.4 (?), 9.10.2012 21:49

Dobrý večer.

Taky jsem si vypěstoval kustovnice ze semen, mám dva keře úzkolisté, a jeden keř širokolistý-koupený, letos t.j.třetím rokem po vysetí, sklízím plody.Postupně jak dozrávají-už třetí sběr, a ještě je jich hodně na keři. Hodně květů, zelených a růžových plodů.Do mrazu mám co sklízet. Dávám je do medu, a vodky s cukrem.

Posílám snímky, jestli se mi to podaří.

Jarda.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.254 (?), 10.8.2010 10:28

není to pravda, kustovnice plodí bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 15.8.2010 14:40

Teprve teď mi goji začíná kvést. Myslíte, že ještě letos z toho budou plody?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.120 (?), 1.9.2010 21:02

Mam zasadenu goji uz tri roky a doteraz len kvitla a plody ziadne, teraz má tiez kvetov vela, dozreju este plody?a tiez neviem, ako ju treba tvarovat do vysky, mam z nej taky plazivy krik vysoky asi pol metra... dakujem za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 1.9.2010 22:09

Tento problém mám i já.Keřík už je vysoký více než metr a potřebovala bych jej přesadit, mohu to udělat teď na podzim a nebo mám počkat na jaro, a mám ho při přesazování zkrátit?A ještě jeden dotaz musí mít Goji oporu, nebo se může plazit?Děkuji za radu M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.191 (?), 5.4.2011 15:34

Prosím vás, měla jsem také problém s pěstováním goji až teprve letos jsem se dozvěděla od odborníka že u nás se nedá pěstovat a tudíž se ani neprodává a to co někdo prodává za goji je podobný keř ale jedovatý- tak jsem ho urychleně vykopala a to by jste se divili jak hluboko měl kořeny a pak jsem zjistila že tento keř máme na zahradě u rodičů už 50 let a vůbec se ho nemůžeme zbavit je dokonale vytrvalý, takže jsem moc ráda že jsem se ho zbavila -kvítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.8 (?), 8.4.2011 14:48

Ten váš odborník je buď hlupák nebo podvodník. Žádná jedovatá verze Goji neexistuje. Tento omyl kdysi vznikl v Německu a někteří čeští rádoby odborníci ho nezodpovědně přebrali. Je jen pozdní a ranná odrůda. Ta pozdní u nás kvete na konci srpna a nestihne vytvořit plody. Ještě je rozdíl v chuti, šlechtěné odrůdy z Číny jsou sladší, protože se tam mnoho let selektuje to nejlepší. U nás se prodávají i hořké odrůdy, které se nedají pro svou nechuť jíst. Nechala jste se napálit, ale z toho si nic nedělejte, v ČR je lhářů, podvodníků a jiného ksindlu více než plodů Goji v číně :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika