Kanadská borůvka



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?)
31.7.2009 11:11

Zajeďte do zahradnictví a kupte pár velkých pytlů rašeliny!

Téma se zde probralo opakovaně, hrabanka je nejistota, rašelina jistota. Téma se zde probralo tolikrát, že stačí pouze hledat a číst.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 141.153 (?), 27.7.2009 12:56

Já je stříhám celoročně, v přírodě to dělá za nás zvěř...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.34 (?), 27.7.2009 21:26

Dobrý den, tak ještě budu mít jeden dotázek. Zháním rašelinu a hrabanku, pokud by mě někdo obdařil:)a pak mi volala mamka, jestli si nechci zajet domů:)měli jsme smrk(omlouvám se za název ale opravdu ho nevím),,stříbrný´´ ,,modrý´´ tak nějak to vždy tatínek říkal. Loni v červnu jsme ho pokáceli a co se nestihlo zlikvidovat, leželo na hromadě a leží dodnes. Byli to jen větve, tak že samé jehličí. Jen co vím, tak to už i prohnívalo a vespod je opravdu už hodně,,zeminy?´´ uprostřed tak půl na půl. Můžu to použít k borůvkám?Nebude to vadit? Děkuji moc za odpověď a omlouvám se, že tak otravuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 31.7.2009 11:11

Zajeďte do zahradnictví a kupte pár velkých pytlů rašeliny!

Téma se zde probralo opakovaně, hrabanka je nejistota, rašelina jistota. Téma se zde probralo tolikrát, že stačí pouze hledat a číst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 31.7.2009 11:53

Promiňte, urazit nebo naštvat jsem Vás nechtěla vžádném případě! Diskuze mám projité ale nebyla jsem si jen prostě jistá, zda bych to mohla použít, když je to z,,modrého´´ smrku. Neznám složení, nejsem odborník jako lidé zde, proto jsem se jako laik zeptala Maminka má za domem hromadu ze smrku... a skoro všichni píší, že dávají hrabanku, proto jsem to vzala jako samozřejmost. Ještě jednou se omlouvám za mou nepozornost a otravování...

A moc děkuji za odpověď- Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.196 (?), 14.3.2010 15:05

Mozem potvrdit. Vrchoviskova raselina je to prave co potrebuju. U niektorych krov som ju uspesne nahradil cistymi pilinami z ihlicnanov (Trosku raseliny tam predsa len islo, odhadom max 2-5 percent objemu, ked uz som ju mal doma tak co s nou). Hrabanku by som pouzil az ako poslednu moznost. S tymi pilinami som az nadmieru spokojny. Na jesen pred snehom im dosypem pilin, miesto toho co zotlelo a spotrebovalo sa na rast. Niekedy dosypam aj pocas vegetacneho obdobia. Nedaleko je pila a zohnat odtial piliny stoji minimum usilia a penazi. Co sa tyka pomeru cena/objem je to vyhodnejsie ako raselina. Len treba mysliet aj na tu zavlahu. Piliny maju rovnaky efekt ako raselina. Navrchu sa napiju a korene su v suchu. Tak isto ako mnoho ludi predo mnou odporucam pod ne vanicku z folie (vysoku cca 10-20 cm podla hlbky jamy) a zapracovat drenazku na polievanie. Tak isto znesu aj vydatne hnojenie, kde odporucam hnojiva pre kyslomilne rastliny.

jujto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 212.36 (?), 18.3.2010 16:03

Potvrdzujem kolegov poznatok o pilinách. 2. rok mám zasadené rozne odrody do roznych substratov a zatial co sledujem sa im najlepsie darí v pilinách ihlicnanov s raselinou (cca 140 litrov pilín, 10 litrov raseliny) v jame zo spodu vystlanej foliou (tzv. bazénik :-)). Na druhom mieste je cista raselina a najhorsie je na tom hrabanka s ihličím. Tie piliny treba RIADNE zaliat vodou (cca aj 50 l) nech poriadne nasiaknu a potom to cele mi drzalo vlhkost pri korenoch aj 2 tyzdne. V horucavach tyzden.

Miso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 18.3.2010 16:10

Na co je ta fólie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 26.179 (?), 19.3.2010 13:09

Ked vysteliete spodok jamy a jej bočné steny cca 10 cm do výšky fóliou, tak voda pri zalievaní nestecie do hlbsích vrstiev pôdy - udržíte substrát dlhšie vlhký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 19.3.2010 13:30

Prosím o info, akú veľkú jamu potrebuje 5-6 kríčkov čučoriedok. A ešte, ktoré odrody sa Vám v tých pilinách osvedčili? Ďakujem.

PeterNR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 26.126 (?), 20.3.2010 9:47

Na zahraničných stránkach som bol našiel že na rastlinu treba aspon cca 100 l substrátu - co je jama cca 45x45 cm hlboká 50 cm na 1 rastlinu. Ja ale odporúčam jamu 60x60x60 cm vystlanú fóliou a to z dôvodu dlhšieho udržania vlhkosti. Aby som ale upresnil tie piliny - jamu som naplnil pilinami a do nich som vyhrabal jamu kde som dal tých 10 l rašeliny. A do tej rašeliny šla sadenica čučoriedky. Ide o to že kým rastlinka prekorení až k tým pilinám, tieto by už mali byť dostatočne rozložené a može potom z nich čerpať živiny. Dovtedy tie piliny slúžia ako vynikajúca špongia zadržiavajuca vlhkosť. Pri sadení do pilín je ale potrebné zvýšené dávkovanie hnojenia dusíkom.

Pre tých čo vedia po nemecky - všimnite si ten náčrt.

V pilinách mám odrody - Chadler, Patriot, Bluecrop, Chanticleér, Duke a Elliott.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika