Kanadská borůvka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 207.34 (?) 
21.7.2009 12:48

Jééé, moc, moc děkuji. No právě jsem tak trochu v rozpacích, u nás jsem nakonec teď našla jedno ale rostlina stojí 276,- což jsem teda šla do kolen. A prý že rodí hned 1rok. Já myslela, že normálně rodí po zasázení a když se dohledávám na internetu, tak někdo píše, že až 3.rokem, někdo že 1.rokem, tak jak to tedy je? A pak také paní v tom zahradnictví říkala, že mají střední plody... Je teda nějaký rozdíl? Malé, střední, velké, plody? Samozřejmě bych chtěla ty velké:)ale 276,- za jednu rostlinu se mi zdá teda dost. Tak váhám, vzít nebo nééé... raději bych teda ušetřila:)když se potáhnu ještě s pytlema rašeliny:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 21.7.2009 14:55

projděte zdejší diskuse, vše se diskutovalo. Borůvky většinou rodí rovnou, ale je nerozum od nich chtít úrodu, pokud se zatvrdíte a první dva roky je orvete hned po odkvětu, pohnojíte a budete zalévat, velmi rychle vyrostou a třetí rok Vám vše mnohonásobně vrátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.7.2009 11:38

Alí má pravdu. Pokud se podíváte v obchodech, krabička kanadských borůvek-125g-stojí 50-60Kč. Ještě se Vám zdá cena za sazenici vysoká? Je vysoká, ale v porovnání s tím, co později "finančně" sklízíte při sběru vlastní úrody je vcelku zanedbatelná. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 22.7.2009 12:29

Záleží na tom, jak velká byla ta sazenice za 275,- Kč. Myslím, že musí být alespoň ve velikosti 50-60 cm.

Běžně jsem kanadské borůvky v uplynulém týdnu viděl v několika zahrtadnictvích a zahr.centrech za cenu okolo 130,- Kč; Jejich velikost byla okolo 30 cm zhruba v květináči o průměru 13-17 cm.

Přepočet krabičky borůvek v obchodě a ceny sazenice není adekvátní: srovnávají se "jabka a hrušky".

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 24.7.2009 10:41

Nevím Josefe, borůvek mám několik, první dvě jsem kupoval vzrostlé, dovezla je dodávka, každou vykládali tři lidé, kus stál 2500 a 3000 korun. Takže mnohaleté (v době nákupu měly průměr 1,5m, dnes jsou zhruba dvoumetrové, ale mnohem mohutnější a hustší), vzrostlé keře, přesazené do moře rašeliny a hnojiva plodily okamžitě ve velkém množství. Další jsem kupoval malé, každá měla tři proutky do 50 cm délky, Baumax, nebo Obi, akce cena do dvouset korun, orval jsem jim opakovaně květy, mohutně je zaléval a hnojil, po třech letech mají něco okolo metru, zatím ale nejsou příliš husté.

Nakonec je otázkou, který nákup byl výhodnější? První dvě borůvky jsem kupoval po opravdu několikaměsičních úvahách, nebyla to právě malá investice, ale perfektně se vyplatila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 22.7.2009 12:29

Mají je v zahradnictví v Kruhu u Jilemnice. Já jsem ji tam kupovala asi před 14 dny za 89 Kč. Měli tam i muchovník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 22.7.2009 13:49

Dobrý den, moc děkuji za reakce:)no já to nemyslela zle:)myslela jsem jako cenu sazenic. Když bych měla porovnat cenu borůvek(bobulí), je to samozřejmě o dost dražší. Právě že mě zarazilo, že cena je si myslím vysoká, říkala 1rok že mají. A dát za 2 borůvky 560,-(zhruba)je dost, aspoň teda pro mě:(A na netu jsem našla o dost levnější, třeba zrovna v zahradnictví kruh za těch 89,-. 2sazenice za 330,-(zhruba s poštovným)Proto jsem se ptala, si myslím, že je mají předražené. Proto jsem chtěla znát vaše názory. Ale zase se bojím, abych třeba na netu nekoupila špatně... proto jsem se ptala na ty prodejce, jestli někdo ví, kde na netu koupit:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.7.2009 18:01

Dobrý den, pane Josefe, neřekla bych, že se při přepočtu cen kanad. borůvek v obchodech a ceně sazenice se porovnávají "jablka a hrušky"-ale bude to věc tohokterého názoru. V prvé řadě jsem tím chtěla poukázat na to, že se i vyšší cena sazenic rychle vrátí. Samozřejmě, že se dají koupit levnější sazenice, ale souhlasím s Vámi, že je nutné je vidět, aby se dalo posoudit, zda daná cena je adekvátní velikosti a stavu té které sazenice.Pro zadavatelku - se zahradnictvím Kruh mám dobré osobní zkušenosti, pár věcí jsme tam kupovali-např. zimolezy-, ale vyzvedávali jsme si je osobně. V jakém stavu dochází zásilky sazenic nevím. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radi - (26) - 178.227 (?), 22.7.2009 21:58

IMHO cena odpovídá vždy velikosti a stáří. Já jsem platil za solidně vzrostlou borůvku cca 2.800 Kč. Zkrátka bud čekat nebo si připlatit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.54 (?), 23.7.2009 7:43

Dobry den,

pestuji kanadske boruvky na terase tretim rokem, krasne plodi, letos na jare krasne kvetly a pozdeji u jedne boruvky zacaly hnednout listy od kraju az cela boruvka opadala, zustaly jen plody, potom znovu obrazila, ale dnes jsem zjistila, ze to pokracuje na novych listech a navic zacaly usychat vetvicky, poradite mi nekdo, prosim, kere byly velike a mely opravdu hodne boruvek dekuji Vera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika