Jakou odrůdu malin vybrat?



host - 93.15 (?)
2.5.2010 20:17

kolik tak korun muze stat sazenice v kontejneru... znamy nadhodil, ze by chtel maliny-ma narozeniny az koncem kvetna, takze budou muset byt hrnkovane... jeste nevim jake odrudy-nadm.vyska 345m diky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 55.50 (?), 10.4.2010 14:19

Děkuji Vám za odpověd a můžuse zeptat čím to hnojíte a kolik toho hnojiva tam dát?Předem děkuji za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.96 (?), 12.4.2010 14:09

Dobrý den, původně jsem si chtěl koupit odrůdy malin Ada, nebo Madea (tady na webu docela chváleny).Jenže v okolí jsem je nemohl sehnat, tak jsem koupil odrůdu POLANA.Nemáte je někdo?Jen jsem někde četl, že je to polská odrůda.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 94.187 (?), 12.4.2010 14:38

Mám dobré zkušenosti s odrůdou ZEVA II a ZEVA III. Koupila jsem je před 5 lety v Hornbachu.. Rodí 2x. Jednou v červenci a pak v září.A jsou červené, nebo oranžové. Nejsou chuťově jako lesní, ale dětem se dobře trhají a nepíchají.Můsím je ale držet podepřené, protože mají velké větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.254 (?), 13.4.2010 8:00

Existují speciální hnojiva na maliny a ostružiny a když ne tato, tak myslím, že Kristalon Plod a květ nic nezkazí... Případně poházet trochu Cereritu najaře, maliny jsou plevel, u tchýně si jich nikdo u stodoly nevšimne celý rok a pokaždé jsou obsypaný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.46 (?), 13.4.2010 8:29
Psali v časopisu, že malinám se daří třeba u kompostu, že se téměř "nedají přehnojit" /ale i tak asi všeho s mírou/. Mám velkopolodé maliny asi 8let, teprve před 4 lety začaly pořádně plodit, do té doby se jen pozvolna rozrůstaly a měly pár plodů, už jsem ani nedoufala. Teď však mají pruty kol 180cm a každé prázdniny sklízíme požehnané množství pěkných malin, ty poslední, co už nikdo nechce, používám na šťávu, a ta tedy je, chuť silná, vyzrálá,... Hnojím vždy na jaře Cereritem, to rozhodím pár hrstí, letos jsem přihodila i hlínu z kompostu, zdálo se mi, že jsou moc vylezlé na povrch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.2 (?), 13.4.2010 9:15

Viz výše :) Tyto polské odrůdy jsou docela chváleny, ale u nás nejsou moc k dostání. Kde jste ji koupil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.96 (?), 13.4.2010 9:44

Viz výše :)  Tyto polské odrůdy jsem koupil v Želešicích (od Brna v tom prvním zahradnictví)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.15 (?), 2.5.2010 20:17

kolik tak korun muze stat sazenice v kontejneru... znamy nadhodil, ze by chtel maliny-ma narozeniny az koncem kvetna, takze budou muset byt hrnkovane... jeste nevim jake odrudy-nadm.vyska 345m diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.2 (?), 2.5.2010 20:57

Počítejte kolem 100Kč. Nejlevnjší jsem viděl za 80, dražší za 140,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.5.2010 21:40

no je to rozdil, ja videl prostokorenne za 25-35, takze ty kontejnerovane jsou tedy o poznani drazsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika