Jakou odrůdu malin vybrat?



Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.46 (?)
13.4.2010 8:29
Psali v časopisu, že malinám se daří třeba u kompostu, že se téměř "nedají přehnojit" /ale i tak asi všeho s mírou/. Mám velkopolodé maliny asi 8let, teprve před 4 lety začaly pořádně plodit, do té doby se jen pozvolna rozrůstaly a měly pár plodů, už jsem ani nedoufala. Teď však mají pruty kol 180cm a každé prázdniny sklízíme požehnané množství pěkných malin, ty poslední, co už nikdo nechce, používám na šťávu, a ta tedy je, chuť silná, vyzrálá,... Hnojím vždy na jaře Cereritem, to rozhodím pár hrstí, letos jsem přihodila i hlínu z kompostu, zdálo se mi, že jsou moc vylezlé na povrch.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 55.50 (?), 10.4.2010 14:19

Děkuji Vám za odpověd a můžuse zeptat čím to hnojíte a kolik toho hnojiva tam dát?Předem děkuji za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.96 (?), 12.4.2010 14:09

Dobrý den, původně jsem si chtěl koupit odrůdy malin Ada, nebo Madea (tady na webu docela chváleny).Jenže v okolí jsem je nemohl sehnat, tak jsem koupil odrůdu POLANA.Nemáte je někdo?Jen jsem někde četl, že je to polská odrůda.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 94.187 (?), 12.4.2010 14:38

Mám dobré zkušenosti s odrůdou ZEVA II a ZEVA III. Koupila jsem je před 5 lety v Hornbachu.. Rodí 2x. Jednou v červenci a pak v září.A jsou červené, nebo oranžové. Nejsou chuťově jako lesní, ale dětem se dobře trhají a nepíchají.Můsím je ale držet podepřené, protože mají velké větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.254 (?), 13.4.2010 8:00

Existují speciální hnojiva na maliny a ostružiny a když ne tato, tak myslím, že Kristalon Plod a květ nic nezkazí... Případně poházet trochu Cereritu najaře, maliny jsou plevel, u tchýně si jich nikdo u stodoly nevšimne celý rok a pokaždé jsou obsypaný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.46 (?), 13.4.2010 8:29
Psali v časopisu, že malinám se daří třeba u kompostu, že se téměř "nedají přehnojit" /ale i tak asi všeho s mírou/. Mám velkopolodé maliny asi 8let, teprve před 4 lety začaly pořádně plodit, do té doby se jen pozvolna rozrůstaly a měly pár plodů, už jsem ani nedoufala. Teď však mají pruty kol 180cm a každé prázdniny sklízíme požehnané množství pěkných malin, ty poslední, co už nikdo nechce, používám na šťávu, a ta tedy je, chuť silná, vyzrálá,... Hnojím vždy na jaře Cereritem, to rozhodím pár hrstí, letos jsem přihodila i hlínu z kompostu, zdálo se mi, že jsou moc vylezlé na povrch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.2 (?), 13.4.2010 9:15

Viz výše :) Tyto polské odrůdy jsou docela chváleny, ale u nás nejsou moc k dostání. Kde jste ji koupil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.96 (?), 13.4.2010 9:44

Viz výše :)  Tyto polské odrůdy jsem koupil v Želešicích (od Brna v tom prvním zahradnictví)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.15 (?), 2.5.2010 20:17

kolik tak korun muze stat sazenice v kontejneru... znamy nadhodil, ze by chtel maliny-ma narozeniny az koncem kvetna, takze budou muset byt hrnkovane... jeste nevim jake odrudy-nadm.vyska 345m diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.2 (?), 2.5.2010 20:57

Počítejte kolem 100Kč. Nejlevnjší jsem viděl za 80, dražší za 140,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.5.2010 21:40

no je to rozdil, ja videl prostokorenne za 25-35, takze ty kontejnerovane jsou tedy o poznani drazsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika