Červivé kanadské borůvky



host - 56.22 (?)
13.8.2020 12:06

Jak jste na tu červivost přišel, bylo to poznat zvenku plodů?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 153.194 (?), 21.7.2020 11:29, zobrazeno: 2454x

Dobrý den,

mám od roku 2015 cca 10 rostlin kanadských borůvek. Poslední 2 roky mě trápí červivost viz fotka. Setkal se s tím někdo? je to stejný červ jako v třešních nebo ve švestkách?

bohužel to mám na obou dvou pozemcích - 50 km od sebe.

Nějaká rada co s tím?

Boruvka
Boruvka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.194 (?), 13.8.2020 10:16

Tak už mám vyníka: octomilka japonská - Drosophila suzukii    

Příští rok rok asi koupím sítě proti hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.22 (?), 13.8.2020 12:06

Jak jste na tu červivost přišel, bylo to poznat zvenku plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 13.8.2020 13:29

Rada zní-nenechat přezrát-tzv.do mrtva, ale včas sklidit, odnést mimo porost, nenechat padanky ležet pod rostlinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.194 (?), 17.8.2020 9:20

Problém je, že ta asijská octomilka napadá drobné plody těsně před tím, než začne plod zrát + červ má rychlé vývojové stádium. Dalo by se říci, že jakmile je borůvka zralá(modrá) tak už má v sobě červa - tzv.: za 2 dny je plod -nepoživatelný. Jinak by plod vydržel na keři klidně i dalších 14 dní. Bohužel proti tomu nelze použít žádný postřik kvůli OL(ani bych ho nepoužil). nenechat padanky ležet zapadlé v kůře, je nadlidský úkol zvláště, když na zahradu jezdím jen na hodinu. Ranné odrůdy dopadly docela dobře - sklidil jsem 16 kg, ale u pozdních bylo 90% napadeno a spadlo. Pro mě je jediné schůdné řešení zabalit keře do sítě proti hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.194 (?), 17.8.2020 8:57

Na plodu je vidět taková mikro dirka a poměrně rychle je plod měký. A ve chvíli, kdy je plod zralý, tak už je červivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.47 (?), 23.7.2023 10:13

Má také někdo problem s octomilkou Drosophila suzukii na kanadských borůvkách?

Loni /2022/ jsem měl poškozené plody na pozdních odrůdách - Calypso /méně/ a Chandler /více/.. Chandler u mne dozrává postupně a později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.133 (?), 23.7.2023 18:43

Psal jsem letos na jaře dotaz na dané téma panu Ing. Šimalovi. Z odpovědi cituji:

"U mna sa vyskytla drosophila pred dvoma rokmi, na neskorších odrodách, hlavne ak je vlhkejšie počasie, vlani nebola vôbec v poraste ani na plodoch."

"Pokiaľ chcete použiť postrek Sprintorom, odporúča sa ho použiť hned po zistení náletu mušiek a kladenia vajíčok, prípravok učinkuje totiž aj na vajíčka hmyzu. Signalizacia nie je preto je treba kúpiť aj lepové dosky, ak sú k dostaniu v maloobchode, tam zistíte, kedy to nalietava do porastu a ihned zakročiť a urobiť postrek. Postrek sa má aplikovať max. dvakrát s odstupom desať dní, treba dodržať ochrannú lehotu konzumacie, velmi rýchle sa prípravok odburáva a je ho možné použiť aj v ekologických sadoch."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika