Červivé kanadské borůvky



host - 153.194 (?)
13.8.2020 10:16

Tak už mám vyníka: octomilka japonská - Drosophila suzukii    

Příští rok rok asi koupím sítě proti hmyzu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 153.194 (?), 21.7.2020 11:29, zobrazeno: 2405x

Dobrý den,

mám od roku 2015 cca 10 rostlin kanadských borůvek. Poslední 2 roky mě trápí červivost viz fotka. Setkal se s tím někdo? je to stejný červ jako v třešních nebo ve švestkách?

bohužel to mám na obou dvou pozemcích - 50 km od sebe.

Nějaká rada co s tím?

Boruvka
Boruvka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.194 (?), 13.8.2020 10:16

Tak už mám vyníka: octomilka japonská - Drosophila suzukii    

Příští rok rok asi koupím sítě proti hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.22 (?), 13.8.2020 12:06

Jak jste na tu červivost přišel, bylo to poznat zvenku plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 13.8.2020 13:29

Rada zní-nenechat přezrát-tzv.do mrtva, ale včas sklidit, odnést mimo porost, nenechat padanky ležet pod rostlinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.194 (?), 17.8.2020 9:20

Problém je, že ta asijská octomilka napadá drobné plody těsně před tím, než začne plod zrát + červ má rychlé vývojové stádium. Dalo by se říci, že jakmile je borůvka zralá(modrá) tak už má v sobě červa - tzv.: za 2 dny je plod -nepoživatelný. Jinak by plod vydržel na keři klidně i dalších 14 dní. Bohužel proti tomu nelze použít žádný postřik kvůli OL(ani bych ho nepoužil). nenechat padanky ležet zapadlé v kůře, je nadlidský úkol zvláště, když na zahradu jezdím jen na hodinu. Ranné odrůdy dopadly docela dobře - sklidil jsem 16 kg, ale u pozdních bylo 90% napadeno a spadlo. Pro mě je jediné schůdné řešení zabalit keře do sítě proti hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.194 (?), 17.8.2020 8:57

Na plodu je vidět taková mikro dirka a poměrně rychle je plod měký. A ve chvíli, kdy je plod zralý, tak už je červivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.47 (?), 23.7.2023 10:13

Má také někdo problem s octomilkou Drosophila suzukii na kanadských borůvkách?

Loni /2022/ jsem měl poškozené plody na pozdních odrůdách - Calypso /méně/ a Chandler /více/.. Chandler u mne dozrává postupně a později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.133 (?), 23.7.2023 18:43

Psal jsem letos na jaře dotaz na dané téma panu Ing. Šimalovi. Z odpovědi cituji:

"U mna sa vyskytla drosophila pred dvoma rokmi, na neskorších odrodách, hlavne ak je vlhkejšie počasie, vlani nebola vôbec v poraste ani na plodoch."

"Pokiaľ chcete použiť postrek Sprintorom, odporúča sa ho použiť hned po zistení náletu mušiek a kladenia vajíčok, prípravok učinkuje totiž aj na vajíčka hmyzu. Signalizacia nie je preto je treba kúpiť aj lepové dosky, ak sú k dostaniu v maloobchode, tam zistíte, kedy to nalietava do porastu a ihned zakročiť a urobiť postrek. Postrek sa má aplikovať max. dvakrát s odstupom desať dní, treba dodržať ochrannú lehotu konzumacie, velmi rýchle sa prípravok odburáva a je ho možné použiť aj v ekologických sadoch."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika