Angrešt Zlatý fík - je opravdu rezistentní?



miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?)
18.4.2013 23:33

Vloni na jaře jsem zasadil Zlatý fík a v srpnu byl olezlej až hrůza. Tak jsem ostříhal a teď jsem začal Discusovou kůru. Doufám, že zabere. Moc se na ty skvělé plody těším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 18.4.2013 20:34

Zlatý fík jsem měl patnáct let. Podle mého nebyl vůbec ve stínu, byl na vzdušném místě, měl vzdušnou korunku a přesto byl po deseti letech obalený padlím. Pak jsem 4 roky s padlím bojoval, zajisté se najde dost soudců, kteří budou tvrdit, že špatně. Dnes už Zlatý fík nemám, jeho vynikající chuť už jsem zapomněl a možná proto mi angrešt z rezistentních odrůd začíná chutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.2 (?), 18.4.2013 20:40

Než jsem zjistil, že bez postřiku to u mých starých keřů angreštu opravdu nepůjde, pár roků uplynulo. Teď mám metodu zvládnutou a když v červnu zdvihnu obtěžkanou větev, najdu ojedinělý bílý plod. Ten utrhnu a není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.164 (?), 18.4.2013 21:12

Jakou metodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.2 (?), 18.4.2013 21:56

Je to tu popsáno milionkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 19.4.2013 9:21

Není třeba opravdu stříkat a používat chemii, Metoda je stará mnoho destiletí, ale vyžaduje v době vegatačního roku kontrolu porostu, hlavně špiček výhonů. Ale obávám se, že vyloučit chemii z ochrany a ohánět se ekologii v mnohých lokalitách nejde a nepůjde. Nejde pouze o úpadek sousedskych vztahů ale i v tom, že nejen padlí a spory jiných chorob a plísní se přenáší větrem a vzduchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.2 (?), 23.5.2013 19:02

1. Těsně před rozkvětem Discus.

2. Těsně po odkvětu Bioton

3. Asi za 10-14 dnů znovu Bioton

A takhle to vypadá. První obrázek Chryso stromek, druhý neznámá stará odrůda, keř.

Chryso - stromek
Chryso - stromek
Neznámý - keř
Neznámý - keř
Keř s úrodou
Keř s úrodou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 18.4.2013 23:33

Vloni na jaře jsem zasadil Zlatý fík a v srpnu byl olezlej až hrůza. Tak jsem ostříhal a teď jsem začal Discusovou kůru. Doufám, že zabere. Moc se na ty skvělé plody těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.108 (?), 19.4.2013 18:50

Dobrý den, co je to ta Discusova kůra?Máme taky tyto angrešty a ráda bych je zachránila.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 19.4.2013 19:05

Dejte sem prosím někdo odkaz na tu Discusovu kůru... nikde na netu jsem to nenašla frown, z loňska máme taky jeden Zlatý fík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.2 (?), 19.4.2013 19:56

Domnívám se, že pán Discusovou kůrou zamýšlel postřik fungicidem Discusem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika