angrest napadla plisen



host - 188.68 (?)
3.1.2008 8:48

Podle předchozího příspěvku zlikvidujete padlí americké i s angreštem, to je také řešení.

Pokud chcete odstranit pouze padlí americké, mám vlastní velmi dobrou zkušenost s Karathane LC - po 2-3 letech bez angreštu (místo úrody hromádka plesnivých plodů a větviček) jsem podle návodu aplikoval postřik a výsledkem byla zcela čistá úroda.

S přáním bohaté letošní úrody angreštu

Henry

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 7.6.2004 20:39, zobrazeno: 21216x
Zahradku moji mile babicky trapi problem plisne, ktera napadla plody andrestu. Je mozna souvislost s nove se objevivsimi pomenkami rostoucimi pod kerikem angrestu? Druhym faktorem by mohl byt ker neurciteho druhu rostouci v tesne blizkosti nasich angrestu.

Predem dekuji za radu vsem nadsencum
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Klein - (2) - 127.251 (?), 2.1.2008 23:26

Jestli je ta plíseň bílá, tak je to padlí americké, na které neexistuje lék. Je nutné angrešt vykopak a spálit. Klein

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.68 (?), 3.1.2008 8:48

Podle předchozího příspěvku zlikvidujete padlí americké i s angreštem, to je také řešení.

Pokud chcete odstranit pouze padlí americké, mám vlastní velmi dobrou zkušenost s Karathane LC - po 2-3 letech bez angreštu (místo úrody hromádka plesnivých plodů a větviček) jsem podle návodu aplikoval postřik a výsledkem byla zcela čistá úroda.

S přáním bohaté letošní úrody angreštu

Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.1.2008 9:58

Při výsadbě nových angreštů se potom zaměřte na odrůdy odolné proti této chorobě. Výběr je poměrně široký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 3.1.2008 10:12

Nechci vám vnucovat svůj názor, ale já jsem před několika roky padlí na angreštech vyřešil vykopáním všech angreštů na zahradě a nahradil jsem je stolními odrůdami vinné révy.

Výsledek: větší úroda, lahodnější chuť plodů, snadnější sklizeň,... Dlouhověkost vinné révy navíc odstranila nutnost stále doplňovat dožívající stromky angreštu. Možnost zavařování plodů či výroba marmelád zůstala zachována.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 3.1.2008 19:36

Dobrý večer. Jak jste to vyřešil, je Vaše věc, ale sortiment odůd adgreštu odolných hnědému (americkému) padlí angreštovému je jak říká MUDr. Vysloužil v dnešní době velmi široký. Není problém v běžných (dobrých) zahradnictvích sehnat rezistentní odrůdy Rixanta, Prima, Pax, Darek, Karát, Rokula, Rolonda a Remarka. Jsou ještě další, které již nemá smysl jmenovat. S ochranou révy budete mít také nemalé problémy. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 5.1.2008 11:47

Myslím, že ani ty rezistenty nejsou úplně odolné. Pokud někde na kraji města v křovinách přežívají angrešty napadené padlím, je to asi nekončící boj. Ideální by bylo na několik let široko daleko zlikvidovat všechny angrešty a pak začít s rezistentními odrůdami. Stříkal jsem Baycorem, bílý povlak jsem zřejmě zlikvidoval, ale ty hnědé zaschlé fleky na plodech mi nechutnaly. Tak jsem angrešty zlikvidoval. Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 5.1.2008 18:40

Souhlasím s panem Zavřelem - proti americkému padlí je nejúčinější pěstovat rezistenty. Mám 3 roky Pax a i když  v jeho těsném okolí zcela zčernaly plody  Zlatého fíku a Šolcovy naděje tak plody Paxu zůstaly nedotčeny. Po několikaletém marném boji různými postřiky  a jinými agrotechnickými zásahy jsem je vykopal.Na rozdíl od peckovin a jádrovin,kde omezený chemický postřik má  u citlivých odrůd výsledky(pokud jsou tyto odrůdy našimi oblíbenými), tak u angreštu vidím budoucnost jen v rsezistentech.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Srbová - (1) - 221.36 (?), 10.2.2008 15:14

Úspěšně jsem vyzkoušela ekologický prostředek na likvidaci amerického padlí na angreštech. Přesto, že jsem receptu moc nevěřila, dočkali jsme se úrody angreštů v plném množství a bez choroby. Recept: 3 prášky do pečiva, 50 ml řepkového oleje (dala jsem slunečnicový), rozmíchat v 5 litrech vlažné vody. Od května listy a výhony co 10 až 14 dní roztokem nastříkat. Stačí 5 - 8 postřiků. Než stromky vyhodíte, doporučuji vyzkoušet. Srbová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.69 (?), 11.5.2014 18:17

Jak se Vam podarilo rozmichat olej ve vode? Olej ve vode udela maximalne tak mastna oka na hladine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika