Angrešt a rybíz 2017



host - 234.17 (?)
18.6.2017 11:59

Dobrý den, 

na angreštu se mi objevily housenky. Jendá se o housenky Pilatky Angreštové?


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
   
host - 234.17 (?), 18.6.2017 11:59

Dobrý den, 

na angreštu se mi objevily housenky. Jendá se o housenky Pilatky Angreštové?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 23.10.2017 12:12

Invicta je opravdu nejedlá.Měl jsem dva stromečky Bílého nádherného.Letos mě po 16 letech odešly.Invictu jsem pořídil náhodou jako zálohu, ovšem ty chlupaté a nejedlé plody bez chuti a aromatu zpečetily jeho osud.V třetím roce dostala krumpáčem.A nastal problém sehnat klasické angrešty.Všude v okolí u prodejců a e-shopech samé rezistentiy, ty už teda nikdy.Nakonec jsem našel jako jediný e-shop ZOJA a objednal stromkový Karát, Bílý nádherný a Citronový obří.Odrůdové vysačky popsány pouze fixou.Originál štítek pouze u Karátu - stupeň množení CAC.Tak jsem zvědav co vyroste.Jinak stromečky pěkné s řádnou korunkou o délce letorostů 15 ÷20 cm.Perfektně zabaleno.Hlavně aby seděly odrůdy.Rezistenty už nikdy, úplně jsem zkoprněl jaký je rozdíl mezi klasikou a těmy mutanty.

Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 24.10.2017 12:39
To me prekvapuje. Mam pobliz vasi zahrady nekolik stromku Paxu, Invicty a sve nahodne vznikle rezistentni odrudy. Na jejich kvalitu si nemohu narikat. Pravda, Invicta ma male plody a trnite vetve. Chutove je vsak OK. Asi tedy nemame stejnou odrudu (nekdo to popletl?).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.223 (?), 24.10.2017 21:08
Tiež sa pridám k Mimmovi a trochu sa Invicty zastanem. Mám ju vo forme stromčeka a na veľkosť ani kvalitu plodov sa sťažovať nemôžem (foto). Iste sú aj lepšie odrody, ale že by Invicta bola vyslovený prepadák - to nekoreluje s mojou skúsenosťou. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 14.5.2018 20:59
Egreš v tvare stromčeka - foto. Plody sú na túto dobu už pomerne dobre vyvinuté, aj vďaka počasiu. Stromčekový tvar nie je na pestovanie náročný, rez samozrejme potrebuje, ale inak pri úplne bazálnej starostlivosti spoľahlivo rodí každý rok. Nevýhodou oproti kríku je kratšia životnosť (dá sa čiastočne predĺžiť správnym zmladzovaním) a väčšia zraniteľnosť pri silnejšom vetre resp. búrke, kedy hrozí jeho zlomenie. Kmienkotvorná meruzalka tiež často tvorí výmladky. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.204 (?), 24.10.2017 18:32

Invictu by som ani ja uz nesadil, velmi trpi upalom plodov a silne prepadava pri dozrievani a rychlo prezrieva. Na priamy konzum sa nad nou zmilujeme len ked nie je nic ine, mozno by bola pre vyssi obsah pektinov pouzitelna do dzemov, ale tie sme nerobili. Uplne nieco ine je Niesluchowski - vitalny a bez mucnatky, no najma vynikajuca chut aj farba plodov. Cela rodina chodi okolo a hlada prave dozrievajuce plody. Musel som z neho namnozit aj obom susedom a niekolkym znamym... Tento rok sa oberal mesiac v kuse, niekde som to tu pisal.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 182.116 (?), 24.10.2017 19:28

Zrejme upal bol aj u mna pricinou toho, ze cervena ribezla Maraton bola "zo dna na den" nepozivatelna. Horka, sucha, nechutna, kyselinky v nej uplne absentovali. Tunajsia horuca klima jej zda sa neprospieva. Podobne sa spravala aj Titania.

Naopak biela Blanka patrila medzi chutovu ozdobu leta, pomerne dlho vydrzali aj strapce na kricku..      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika