Angrešt a rybíz 2017



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 157.239 (?) 
24.5.2017 14:33

...a není to málo, Antone Pavloviči?cheeky Záleží velmi na složení-typu půdy+na znalostech, schopnostech, možnostech pěstitele+dalších okoličnatých podmínkách-světlo, vítr, opylovači... Od doby výsadby před třemi léty jste tedy hnojila KAŽDÝ? březen GRANULOVANÝM?, nebo TEKUTÝM? cereritem? V jaké dávce, pouhým pohozením pod keře, či zapravením do země, KOMPOST, SUBSTRÁT-VŮBEC jakoukoliv ORGANIKU aplikujete?Díky ní jsou kořeny ve větší pohodě-i co se týče dostupnosti vláhy. V kterou roční dobu, v jakém množství toho HNOJE rybízům poskytujete...?  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 143.81 (?), 24.5.2017 22:01

Dobrý den.
Áaa; doktor Čechov; inu jedno hnojení, dvě tři kuličky.
Jak již napsal pan doktor Vysloužil, jedná se o sprchávání bobulí. U Starkla například píší: „Jonkheer van Tets, odrůda s velkými hrozny a sytě červenými bobulemi, bohatě plodí.“ Ale již neuvádí, že tato odrůda je také „přeborníkem“ právě ve sprchání květů, ke kterému dochází při špatném počasí v době kvetení (déšť, chladno, mrazík). S touto jeho odrůdovou vlastností nepohnete ani dobrou péčí.
Jonkheera jsem si pořídil do 600 m/m asi v roce 1981. Je pořád nejranější. Mám jej stále (potomky svého prvního), ale pořád jen jeden keř. Je prostě teplomilný. Ale je možnost velmi slušné náhrady. Je to odrůda Jesan. Je o cca půl týdne pozdnější, také kuličky neudělá tak velké jako Jonkheer, ale při špatném počasí nesprchá. Navíc netrpí antraknózou (možná je i rezistentní). Jesan, mimo zdravotního stavu, není v žádné vlastnosti rekordman. Je to odrůda nenápadná (vypadá dost neduživě), ale mimořádně zdravá, odolná a spolehlivá. Ve vyšší poloze se mi zdá, že má i lepší chuť. Na co vlastně musíte mít odrůdu ze všech nejranější? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 29.5.2017 10:49

Mrazík -4 toho hodně vzal. Na Primě zůstal zespod keře pěkný "chomáčěk"  Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 29.5.2017 10:50

"probraný" Pax


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 29.5.2017 10:51

Titanie se mrazík ani nedotknul


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.236 (?), 29.5.2017 14:27

A ako je to s chutou toho Jesanu? Hladam totiz nejaku co najsladsiu cervenu ribezlu, a z toho co som zatial vyzistil, najsladsie by mali byt koral, lesan a jesan (aj v porovnani so slovenskymi detvan, hron, tatran,...). Akurat narozdiel od slovenskych ba mali byt viac citlive na vlhkost pody. Ja som z Trnavska, velmi teplej oblasti, mam moznost doplnkovej zavlahy, no neviem, ci sa zrovna tymto odrodam nase teplotne podmienky budu pacit. Mozno su sladke v porovnani s inymi odrodami v chladnejsom podnebi, ale tu to platit nemusi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.104 (?), 29.5.2017 21:50

Jesan je sladký. Odrůda, která se dá jíst rovnou z keře. Děti ho milují.

Prodává ho sempra Velké Losiny. Mají i bílý jantar a ten je také výborný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.5.2017 22:27

Odrůda, která se dá jíst rovnou z keře. Děti ho milují.

Rybíz se obvykle jí rovnou z keře. Na to, že uskladněním zesládne jako jablka, raději nespoléhejte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.81 (?), 29.5.2017 22:46

Jak je to s chutí odrůd rybízů, odolností, plodností, v různých typech půd, v různých klimatických oblastech atd. Kdo ví. To by musel jeden vyzkoušet tak asi 30 odrůd tak na 15 stanovištích. A proč to nějaký mecenáš neudělal?
Také jsem si to pro sebe musel vyzkoušet sám. Mrzí mě, že slovenské jsem nezkusil. Já za sebe, docela chválím odrůdy, které se objevily v sedmdesátých letech. Myslím si, že chuťově jsou pořád nejlepší Red Lake a Rondom, každý jinak. Z bílých u mě vítězí Viktorie. Možná se ještě poohlédnu po Holandském, prý byl ozdravený a má být zase dobrý. Ale když někdo chce Rovadu, ať ji má.
PS: Ještě k tomu Rondomu, mám dva, z Opavy a z Losin, ale tu správnou chuť má ten z Losin. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.155 (?), 30.5.2017 8:27

Nějaké porovnání a chemické vlastnosti šťáv červených rybízů jsou tady (VUT Brno a Výzkumný  a šlechtitelský ústav  ovocnářský Holovousy)

Kdyby můj příspěvek s odkazem neprošel a byl by smazán, tak se to dá dohledat googlem - Základní chemická charakteristika šťáv vybraných odrůd červeného rybízu. Google najde i další podobné práce pro černý, bílý rybíz i pro jiné červené odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika