Krmítko pro ptáky v zahradě



host - 204.35 (?)
10.12.2017 20:59

Taky jsem tomu nevěřil, ale už druhým rokem pozoruji sýkorky, jak ostrým zobáčkem načínají nejlepší jablka a po nich se přidávají vrabci, kosové až potom. Špačkové nás naštěstí zatím nenavštívili. Přesto ty potvůrky každý rok v zimě krmím i když jim nadávám. Ta jablka oželím, to mi spíš vadí kosové, kteří v době hnízdění dokáží při hledání potravy pro mladé dokonale poničit výsevy třeba i vzácných rostlin, pokud je nestačím přikrýt. Letos jsem měl na zahradě 3 kosí hnízda, ale nedokázal bych je zničit. To je boj mezi přírodou a svědomím.  pH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 145.121 (?), 10.12.2017 11:34

A vidíte - kolem naší obce a přímo v ní, jsou spousty vrabců polních, kosů, špačků, sýkor, stehlíků, brhlíků, pěnkav, hýlů, dlasků, strakapoudů, konipasů, poštolek, sojek, v létě vlaštovek, jiřiček, rorýsů atd atd. Všude kolem běhají bažanti a velké množství zajíců. Hmyzu tu je velmi mnoho a rozmanitého, motýlů taktéž, od baboček přes otakárky až k těm méně známům. Stejně tak můr. Po pravdě se mi zdá, že každým rokem mě překvapí mnoho nových, kterých jsem si dřív nevšiml. Poslední roky třeba čím dál víc kudlanek díky teplejším létům.

Tedy musím konstatovat, že vaše tvrzení o mizení života není obecné a platí evidentně jen v některých lokalitách, v jiných tomu může být právě naopak.

Jinak koček to je všude spousta, které běhají po obci a okolních loukách, přesto s tím kosové nemají žádný problém a je jich mnoho. Takže tato vaše poznámka mi vůbec nedává smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.152 (?), 10.12.2017 17:31

To opravdu nevidím, rád bych to viděl, ale nevím kde. Velmi silně mi to připomíná pořad Věřte nevěřte, na televizi Barrandov. Čemu věřit a čemu ne. Necháme na posouzení čtenářům, kdo má pravdu a kdo ne, kdo píše pravdu a kdo lež. Mi stačí, že napíšete - kosové nemají s kočkami žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 145.121 (?), 10.12.2017 19:13

To je ale pouze váš problém. Nemám jediný důvod si vymýšlet, proč bych to asi dělal... Jak se s pravdou srovnáte je jen na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 10.12.2017 19:50

PzH má pravdu. Aspoň pokud se ptactva týče, kosů a kvíčal je tu jak psů a žerou, co jim pod hubu přijde. Zlikvidujou celou úrodu višní hroznů a podobně. Opravdu nemají s kočkama problém. Nutno dodat, že před řekněme 15. - 20. roky, když jsem začínal sázet první révy si toho ten jeden kos na vsi ani nevšiml. Letos mi ožrali i rybízy a kdybych je nezakryl, neměl bych nic. Vrabců je snad míň, ale otázka je, kolik jich má být správně. Hodně, málo, víc, méně? Přehršel? Mandel? Špetka či habaděj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.35 (?), 10.12.2017 20:59

Taky jsem tomu nevěřil, ale už druhým rokem pozoruji sýkorky, jak ostrým zobáčkem načínají nejlepší jablka a po nich se přidávají vrabci, kosové až potom. Špačkové nás naštěstí zatím nenavštívili. Přesto ty potvůrky každý rok v zimě krmím i když jim nadávám. Ta jablka oželím, to mi spíš vadí kosové, kteří v době hnízdění dokáží při hledání potravy pro mladé dokonale poničit výsevy třeba i vzácných rostlin, pokud je nestačím přikrýt. Letos jsem měl na zahradě 3 kosí hnízda, ale nedokázal bych je zničit. To je boj mezi přírodou a svědomím.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 10.12.2017 9:29
Kŕmiť či nekŕmiť - to je otázka (takmer hamletovská)... Významný slovenský prírodovedec-ornitológ svoj názor vyjadril vo svojej záhrade dosť jednoznačne (fotky) 😃 IH
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Krmítka pro ptáky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 10.12.2017 10:04

Tyjo! A to jim do všeho sype? To aby si toho pořídil na zimu pár metráků. A v zimě tam pak ptákům musí dělat řídícího létání, aby nedošlo ke srážce.wink No ale jinak někdo nemá nic, někdo jich má víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.155 (?), 10.12.2017 11:10

Píše:... okolo 1000 kilogramov slnečnice...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 10.12.2017 10:43

To není prodejní výstava krmítek?

Na to by už měl mít nějakého dispečera letového provozu wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika