Krmítko pro ptáky v zahradě



host - 133.210 (?)
17.2.2011 11:32
Přidám fotku krmítka pro ty kteří nemohou pravidelně doplňovat.je zhotoveno z 10l.kanystru a dal jsem do něj tak 5.kg.slunečnice.Začátkem února přidal další 3.kg.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 23.11.2010 23:58

Na dvorku mám krmítko ze dřeva (je pěknější), na zahradě mám krmítko z 2 l barevné PET lahvě (je praktičtější). Do dřevěného létají nejen sýkorky, ale i vrabci a ti všechno rozhazují a přitom mají dostatek krmení u slepic. Též tam někdy nafouká prašanový sníh. Do plastové lítají jen sýkorky, pěkně jedna po druhé a nic není pod krmítkem rozházeno, jen jsou pod okolními větvemi prázdné slupky od slunečnice. Já vyřežu ostrým nožem asi 7 - 8 cm ode dna 2 litrové láhve (neprůhledná žlutá nebo stříbrná od kofoly nebo citrokoly) tvar velkého H (výška asi 5 - 6 cm a šířka asi 5 cm) a potom z vrchní části udělám stříšku a ze spodní, kterou navarhánkuji, udělám přistávací plochu (sýkorka přistane na bidýlko a hop do flašky pro semínko). Hrdlo pod zátkou převrtám asi 3 mm vrtákem, protáhnu drát a udělám dvouháček, aby se PET láhev netočila kolem své osy. Otvor umísťuji směrem jihovýchod, odkud u nás nejméně prší či fouká, aby tam pokud možno při bočním dešti nenapršelo. A pokud by se tak náhodou stalo, tak pro jistotu provrtám asi 2 mm vrtákem pár děr do dna láhve, aby voda odtekla. Napáječku mám udělánu obdobným způsobem, ale bez děr ve dně láhve. Můžete pověsit na větev, na pletivo ap., ale sýkorky musí mít rozhled kvůli predátorům (kočky, krahujci ap.). Pro snazší pochopení přikládám na rychlo stvořený neumělecký nákres. Krmítko či napaječku lze udělat obdobným způsobem i z 3 l kanystru od jedlého oleje. Pro lepší orientaci ptáčků vyřezávám otvor v etiketě, kterou neodlepuji.

Krmítko PET lahve
Krmítko PET lahve


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.135 (?), 24.11.2010 13:43

Mám je skoro stejná. Dřevěná jsou určitě hezčí, petková jednodušší, rychleji udělaná. Mám jich v těch třech zahradách rozvěšených několik v každé. Jsou levné a funkční. Ve dně mám několik dírek, uchycení mám přímo přes vršek. Sýkorám nevadí, že se točí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.135 (?), 24.11.2010 17:47

Vaše odpověď mě velmi potěšila. Nemám nikoho, kdo by mi zhotovil dřevěná krmítka. Z PET láhví to zvládnu sama, hodně výstižně jste to popsal a nakreslil. Postupně si nastřádám kanistry a uvidím, jaké krmítka budou navštěvovat častěji.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 24.11.2010 17:56

Používám stejných principů, jenom ve spodní části /pod krmícím otvorem/ jsem provrtal dvě dírky a prostrčil skrz celou petlahev delší a tlustější izolovaný drát, který ptáčkům slouží jako bidýlko. V loškém roce jsem měl návštěvu dlasků, kteří pochopitelně sýkorky odehnávaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.135 (?), 24.11.2010 17:24

Děkuji za odpověď. Začíná padat sníh, tak od zítřka je začnu krmit. Pokud bude strávníků hodně, udělám několik krmítek. Pšenici a kukuřici můžu dát také?  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.128 (?), 24.11.2010 18:29

zkuste, ale jakmile je k dispozici slunecnice, tak se ptaci cpou jen slunecnici - kdyz ji nenajdou u vas, tak poleti jinam (soused dal ty kupovane lojove koule a nechodilo mu tam nic, vsichni ptaci byli u nas...). Sykorky letaji po jedne na krmitko, zvonci se batoli na zemi a zobaji to co je rozhazene. Na jare se pak objevi armada stehliku. Vsechno je to posezene na javorech, obsadi kazdou vetvicku a slitaji se na zem. Ja to sleduji od stolu s dalekohledem, lepsi nez televize. Letos se rozrostla rodina hrdlicek, loni byly dve, letos mi jich po zahrade "chodi" 15. Postolka tu byla jednou, v dobe kdy byl na konci zimy strasne dlouho snih a asi nemohla ulovit nic na poli, tak si u nas odchytla kosa. To je holt prirozeny vyvoj.

Loni jsem taky kupovala kazdy den kilo jablek pro kosy. Zacala jsem s jednim jablekem, pak dve, a postupne se zvetsovalo hejno kosu. Nakonec jsem kazdy den hodila ven 15 jablek a vecer byly pryc. U kazdeho sedel jeden kos a cpal se. Neskutecne kino. Kdyz bylo jablek min, tak se u toho kosi strasne hadali a vyhaneli se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.188 (?), 28.2.2011 13:49

Já jsem si své první krmítko udělala po přečtení celé této diskuze. Chtěla jsem ptáčky pozorovat co nejblíže, i kvůli focení, proto jsem krmítko nepřipevňovala na nedaleký strom, ale na verandu. Do dna ošatky ke krajům jsem přišroubovala nastojato dva klocíky a na ně přiklopila bambusový talíř z Ikey (překážel doma) a přitáhla vrutama. Ošatku jsem pak připevnila dvěma vruty na konec desky a tu vystrčila jako skokanský můstek z kryté verandy směrem ke stromu, kde se sýkorky shlukují a poskakují tam. Špatně se jim ale přistávalo pod přečuhujícím talířem na ošatce a snaživý strakapoud neuměl přistát ani po šesté. Řešení? Větvičky přišroubované k desce u ošatky a kůra nahoře na talíři. Teď se tam ptáčci zdržují déle, poskakují, mají rozhled a dobře se jim přistává, a mám je jen dva metry od okna. ..Přikládám foto.

PS: paní Lído, Chocholouš přišel do "PET" krmítka?   Renča

Sýkorčí kolaudace
Sýkorčí kolaudace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 186.101 (?), 28.2.2011 18:17

Pro paní Renču:  stříšku na talíři z Ikei jsem použil na krmítko již několikrát a proto si dovolím pro zvýšení její životnosti několik rad. Před montáží je vhodné kroužek, na kterém talíř normálně stojí odloupnout a odstranit, neboť po několika navlhnutí stejně sám odpadne.   Stranu talíře která tvoří střechu opakovaně natřete lakem nebo lazurou, zvýšíte tím odolnost proti povětrnostním vlivům a rozlepení.      Na vnější hraně talíře najděte přilepený konec materiálu a zajistěte hřebíčkem přes další vrstvy nebo lépe malým vrutem. Zabráníte rozlepování materiálu který by měl časem snahu se začít odmotávat z obvodu.    Mnoho ptactva na krmítku   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.210 (?), 17.2.2011 11:32
Přidám fotku krmítka pro ty kteří nemohou pravidelně doplňovat.je zhotoveno z 10l.kanystru a dal jsem do něj tak 5.kg.slunečnice.Začátkem února přidal další 3.kg.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.210 (?), 17.2.2011 11:51
neví proč se nenahrál

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika