Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na dvorku mám krmítko ze dřeva (je pěknější), na zahradě mám krmítko z 2 l barevné PET lahvě (je praktičtější). Do dřevěného létají nejen sýkorky, ale i vrabci a ti všechno rozhazují a přitom mají dostatek krmení u slepic. Též tam někdy nafouká prašanový sníh. Do plastové lítají jen sýkorky, pěkně jedna po druhé a nic není pod krmítkem rozházeno, jen jsou pod okolními větvemi prázdné slupky od slunečnice. Já vyřežu ostrým nožem asi 7 - 8 cm ode dna 2 litrové láhve (neprůhledná žlutá nebo stříbrná od kofoly nebo citrokoly) tvar velkého H (výška asi 5 - 6 cm a šířka asi 5 cm) a potom z vrchní části udělám stříšku a ze spodní, kterou navarhánkuji, udělám přistávací plochu (sýkorka přistane na bidýlko a hop do flašky pro semínko). Hrdlo pod zátkou převrtám asi 3 mm vrtákem, protáhnu drát a udělám dvouháček, aby se PET láhev netočila kolem své osy. Otvor umísťuji směrem jihovýchod, odkud u nás nejméně prší či fouká, aby tam pokud možno při bočním dešti nenapršelo. A pokud by se tak náhodou stalo, tak pro jistotu provrtám asi 2 mm vrtákem pár děr do dna láhve, aby voda odtekla. Napáječku mám udělánu obdobným způsobem, ale bez děr ve dně láhve. Můžete pověsit na větev, na pletivo ap., ale sýkorky musí mít rozhled kvůli predátorům (kočky, krahujci ap.). Pro snazší pochopení přikládám na rychlo stvořený neumělecký nákres. Krmítko či napaječku lze udělat obdobným způsobem i z 3 l kanystru od jedlého oleje. Pro lepší orientaci ptáčků vyřezávám otvor v etiketě, kterou neodlepuji.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika