Tulipany



host - 25.2 (?)
3.9.2016 21:52

Ano máte pravdu, jedná se o botanické "skalkové" odrůdy tulipánů ale i narcisů! Ale pozor u tulipánů se může stát, že po pěti letech přestanou vytvářet květní pupeny a stvoly a dávají o sobě vědět pouze charakteristickými listy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 204.16 (?), 16.1.2008 13:39

dobrý den, čtu si tu o tulipánech, protože se nemohu dočkat, až vyraší na zahradě, ale trochu kroutím hlavou nad některými příspěvky. vezmu-li to odzadu -
- výsadba do košíčků je výborná, používám tento způsob již téměř deset let, ale nikdy je nevyndávám hned po odkvětu. když tak učiníte, z čeho pak načerpají cibulky živiny pro další rok?
- botanické tulipány jsem si koupila již několikrát, ale po ponechání na místě v dalším roce vykvetlo pouze minimum a do roku následujícího se ztratily úplně. příčinu netuším, protože jejich vyšlechtěné odrůdy (např. Ancilla nebo Joanne Woodward) rostou nádherně, bez přesazování a narůstají jim obrovské cibule

- Honzo, promiňte, ale ještě se mně nikdy nestalo, aby se mi z jedné velké cibule "udělalo" několik malých a navíc skladováním... když cibuli v červnu/červenci vyndavám z půdy a nechám ji oschnout a pak následně uklízím do popsaných papírových sáčků a dřevěných přepravek do stodoly, tak při dočišťování se oschlé cibule samy rozpadají na hlavní cibuli a přirostlé dceřinné cibulky, tak jakýpad dodatečný rozpad velké cibule??? podotýkám, že v létě je ve stodole jen o pár stupňů méně, než venku.

- a poslední poznámka - renomovaný zahradník mně sdělil, že současné vyšlechtěné hybridy, pokud chcete, aby vám stále krásně kvetly, je třeba vyndavat z půdy každý rok. začala jsem tak činit a musím mu dát za pravdu. pokud je (i v košíčkách) nesežerou myši, je to nádhera.

všem přeji krásné květy letošního jara

eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 115.76 (?), 16.1.2008 16:49

Souhlasím s paní /slečnou/ Evou a skutečně, jestliže si koupíte nové odrůdy tulipánů, tak je nejlepší je každým rokem vyndavat a znovu na podzim zasadit. Botanické tulipány velice chutnají myším, hlavně ty s malými květy, jinak se mi osvědčilo vysazovat tulipány mezi hosty, protože ty začnou akorát vyrážet a zakryjí tak uvadající listy ať už tulipánů nebo narcisů a třeba i jiných malých cibulovin. Tulipány v košíčkách moc nedoporučuji, protože když je chcete vyndavat aby jste uvolnili místo pro jinou květinu tak musíte mít připravenou jinou zem a není to zrovna zanedbatelné množství, protože tulipány musí zůstat v košíčku i se zemí aby mohly dobře zatahnout, nehledě na to, že je košíčky určitě před hlodavci neuchrání. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 18.1.2008 16:36

Co takle udělat košík z pletiva s menšími oky a přes košík víčko také s pletiva a myši mají po chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.16 (?), 11.2.2008 19:58

po delší pauze mám zase chvilku, tak si pročítám... košíčky z králičího pletiva jsou perfektní, myši do nich opravdu neproniknou. ale při mém množství cibulí raději obětuji nějaké jejich úbytky oproti pracnosti s pletivem. o košíčkách jsem psala nikoliv v souvislosti s hlodavci, ale (i když jsem to nezdůrazňovala) v souvislosti se snadností, s jakou se pak tulipány vyjímají ze země po zatažení - a HLAVNĚ: nikdy si nepomícháte druhy a nikdy vám žádný tulipán nezůstane v záhonu! a do vzniklého dolíčku (po vyjmutí košíku) krásně zasadíte jakoukoliv předpěstovanou kytičku, zasypete trochou kompostu (zeminy, substrátu...) a jedete dál

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.21 (?), 13.2.2008 11:51

Dobrý den,

koupil jsem přítelkyni tulipány v květináči, no přiznám se, že nevím, jak je pěstovat, aby mi neuhynuly, než jí je předám. Začaly rozkvetát a velmi se rozvíjet (přijde mi, že by květ měl tvořit jakýsi trychtýř), což se stane vždy, když je dám na světlo. Zaléval jsem je jen mírně.

Prosím o radu, jak je udržet při životě.

Mnohokrát děkuji. Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 13.2.2008 18:34

Hlavně chladno! V teple rozkvétají a odkvétají velmi rychle. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 3.9.2016 21:52

Ano máte pravdu, jedná se o botanické "skalkové" odrůdy tulipánů ale i narcisů! Ale pozor u tulipánů se může stát, že po pěti letech přestanou vytvářet květní pupeny a stvoly a dávají o sobě vědět pouze charakteristickými listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 9.5.2008 18:51

Dostala jsem kdysi cibulky tuplipánů z Holandska. Až do loňska byly na stejném místě prakticky bez péče 20 let, pořád krásné, veliké a pořád červené tak, jako kdysi. Loni napodzim jsem je přesadila jinam. Koupila jsem si od Bakera dva nové druhy, zasadila do květináčů, nechala přezimovat v nevytápěném skleníku a na jaře nám všem udělaly velikou radost. Letošní jaro tulipánům velmi přálo, vydržely dlouho kvést, a tak jsem měla možnost na zahrádkách a u známých obdivovat jejich rozmanitost a nádheru A taky jsem začala závidět a chtít všecku tu nádheru. Všem přeju krásnou pěstitelskou sezónu  

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petra H. - (20) - 54.34 (?), 18.2.2008 15:52

Dobrý den, jsem taky zahradnice-začátečnice a ráda bych měla záhonek plný rozkvetlých květin, pokud možno co nejdéle. Na pozdim jsem osázela záhonek cibulovinami různých druhů právě tak, aby kvetly různě. Už se nemůžu dočkat, až budou kvést!

Můj první dotaz: neměly by už teď v půlce února být vidět aspoň listy? Zatím nic:(

Druhý dotaz: v časopisem pořád čtu, že aby nezvnikaly prázdná místa po odkvetlých cibulovinách, je dobré vysadit trvalky. Ale nikde nepíšou v jakém pořádí? Až budou odkvetlé cibuloviny? Nebo se trvalky sadí hned na jaře? Mám cibulovin na záhonku docela dost, kam to mám zasadit? Na místo cibulovin nebo kousek od nich? Moc mi to není jasné.

Děkuji. Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 18.2.2008 17:34

Co se týče těch listů cibulovin, záleží co máte za druh a hlavně v jaké oblasti bydlíte. Mě tedy už začínají vylézat tulipány a narcisy,  krokusy už kvetou./ 350 m. n. m./ Taky záleží jak jsou hluboko.  Jestli máte cibuloviny dost hustě, spíše bych sadila letničky, nebo drobnější trvalky, ale určitě mezi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika