Tulipany



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 19.242 (?) 
30.4.2008 20:26

dobry den byla jsem na zajezdu v holandsku a mam hodne cibulek. mam dotaz co ted s nimi kdyz uz nektere maji i klicek, jestli zasadit nebo uchovat nekde v chladu do podzima? dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 159.45 (?), 7.5.2008 15:43

Postřik na plíseň tulipánů zabral na 75%. Nyní krásně kvetou, myslím si, že půda byla těžká a přemokřená a proto také chytly plíseň, ale na zavlečení choroby z cibulek nakoupených u nejmenovaného našeho největšího distributora květin trvám. Po odkvětu je nechám vyzrát, koncem června je vyryji a potom uvidím stav cibulí. Na podzim je namořím a vysázím. Uvidím co z nich vyroste příští rok.Prostě pokus, je mi líto cibulky úplně vyhodit, protože tulipány miluji. Milena Liberec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 7.5.2008 18:08

Dle mého názoru letos bylo dost velké vlhko a i když tulipány mají rády spíš vodu než sucho čeho je moc toho je příliš, také se mi objevily nějaké napadnuté plísní a tak jsem nelenila a hned jsem je vyrýpla a vyhodila.Byl jsem také v Holandsku na tulipánech ale dost pozdě tak jsem si žádný nekoupila ale ten sortiment v prodeji je stejný jako u nás a i ty ceny jsou srovnatelné ale kdo miluje tulipány a jarní cibuloviny tak ať se jede podívat stojí to zato. Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 1.4.2014 12:49

Krásný den všem milovníkům tulipánů, můžete mi prosím dát několik rad? dostala jsem před dvěma lety cibulky tulipánů, narcisek a hyacintů + nějaké další drobné cibulnaté květinky, bohužel jsem je dostala dost pozdě, skoro před zámrzem, takže jsem neměla čas úplně tak připravit správný záhon, na jaře vykvetly - kvetly moc krásně, tak jsem si říkala, že je tam nechám, asi jim to vyhovuje. Ale letos už mi dost tulupánů nevylezlo, tak jsem usoudila, že by bylo vhodné přece jen je přesadit do lepšího. Můžete mi prosím poradit, jak hnojit a jak o ně pečovat, aby cibulky byly silné a vhodné na přesazení? A kdy asi je tak přesadit, mám v záhonu kromě nich i orlíčky, a nějaké neznámé trvalky, aby nebyl tak smutný... Tak aby se to nějak dalo skloubit dokupy. Děkuji hlavně za rady ohledně hnojení. A pak se ještě zeptám, záhon jsem zakryla na zimu slámou, bydlíme trochu výš, ale napadlo mě, jestli to nemohla být ta chyba, že řada tulipánů nevylezla, že bych je přikrývat spíš neměla. Přikrývám takto lilie, kvůli přemokření v zimě a těm se zatím daří, než přilezou slimáci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 1.4.2014 13:16

mám zkušenost, že cibuloviny pod slaměným mulčem jsou obvykle sežrány hlodavci (myši aj.). Při správné hloubce výsadby není potřeba nic nastýlat, leda tak napodzim přihnojit rozhozením vyzrálého kompostu (a tím zároveň zvětšit krytí zeminou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 1.4.2014 13:27

Na záhonu nebyly nikde žádné pěšinky od hlodavců :-(spíš jsem si říkala, jak bylo docela teplo, tak jestli se pod slámou nezapařily a neshnily. Uvidíme, teď jsem je přihnojila cereritem, snad budou cibulky silné, abych je pak mohla na podzim rozsadit a přesadit na lepší místo... Byla to opravdu znouze ctnost, dotala jsem asi 100 cibulí, ale v listopadu, takže jsem je rychle zapíchala do země, kam to šlo. No a když tak krásně kvetly, tak jsem si říkala, že není třeba je přesazovat hned... No a asi to byla chyba... Další rok jsem mezi ně napíchala další podobnou zásilku, ta loni také vykvetla, kvete i letos... Tak třeba se někde cibulky zapomněly a ještě vyraší :-) Děkuji za tip se slámou, nebudu ji nad tulipány dávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 1.4.2014 13:37

Snědly je myše, jak píše kolega. Listopad nebyl až tak moc prošvihlý termín, pro cibuloviny je lepší výsadba do chladné půdy. Ostatně viděla jste to jak kvetly. Za dva roky bez přesazení se i velmi ušlechtilým cibulím nestane nic hrozivého, leda jak je psáno výše, je něco sežere. Nepřikrývejte to ničím, cibuloviny resp. tulipány, narcisy, hyacinty a podobná verbež jsou na mráz zkonstruované a přikrývku nepotřebují. Že mají problém poznáte, že sice rostou, ale malé listy a nekvetou. To je známka dlouhodobého přetrvání na stanovišti. Když nerostou vůbec, nejsou tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 1.4.2014 13:47

:-D Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.107 (?), 24.8.2014 14:16

tak brzy nastane čas, kdy se budou sadit tulipány. přečetla jsem celou diskusi, ikdyž mi mohlo něco uniknout, a stejně nevím, jak mám správně sadit tulipány. nakoupila jsem vloni větší množství tulipánů v OBI v sáčcích podle druhu, ale i v Kauflandu dvě kila směsi tulipánů asi za 100 kč v pytlíkách. tu směs jsem zasadila přímo do země, ty druhové jsem nižší zasadila do květináčů a dala s květináčem do země, měla jsem v úmyslu na jaře dát květináče před dům na terasu. tulipány z kauflandu vykvetly krásně, různé druhy - vyšší, nižší, různobarevné., paráda. ty co byly v květináčích vykvetly ze 7-9 cibulí tak 2-3, ostatní byly listy. cibule co jsem sadila byly velké, byly v zemině prvním rokem, přesto nevykvetly. takže nezastávám názor, že nekvetou proto, že jsou v zemi více let.  cibule do květináčů jsem sadila tak, aby nad nimi byla zemina, byly ve stejné hloubce, přesto některé kvetly a jiné ne. když se prodávají v obchodech cibuloviny v květináči bývají cibule částečně i nad zeminou  - ví někdo jaký to má význam - jestli lépe kvetou? jak hluboko se mají sadit tulipány do květináčů - má někdo zkušenost? letos jsem také vyndávala tulipány ze záhonu, kde byly třetím rokem a málo kvetly - už když jsem je vyndala, byly cibulky rozpadlé na více menších cibulí a ty menší tedy zřejmě nepokvetou. tak prosím o radu - jak hluboko sadit tulipány do květináčů, když je chci mít jako okrasu na terase? díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika