Tulipany



host - 204.1 (?)
16.1.2008 11:31

Na sázení je dobré dát cibulky do umělích košíčků pak máte cibulky pohromadě a snadno je vyndáte třeba hned po odkvětu v košíčku postupně zatáhnou a vyschnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 66.148 (?), 17.8.2007 16:20
rozpad cibulek z jedné velké, normální, jsem najednou měla 4-5 kousků velikosti většího stroužku česneku. Čím to je nevím a zatím mi to nikdo nezodpověděl. Ale cibule, teda ty drobné jsem poslala jako reklamaci tam, kde jsem je zakoupila. Zatím nulová reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.174 (?), 18.8.2007 14:53
Rozpad velké květuschopné cibule na větší množství menších cibulek ovlivňuje teplota skladování v období vegetačního klidu, tj. červen-září. Pokud máte cibule vyjmuty, skladujte je při teplotě okolo 15 stupňů. Tj. suchý sklep, garáž, kamenný dům, atd. V marketech je obvykle velké teplo, čili nevyhovující, totéž pokud jste cibule nechali v půdě (anebo zemině :)) ), která se vystavena slunečnímu záření a nadměrně se ohřívá. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.148 (?), 21.8.2007 16:20
Děkuji za radu, v příštím roce snad budu úspěšnější. Ta reklamace zatím vyřízena není. Tak nevím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.221 (?), 15.9.2007 21:18
Dotaz na všechny, kteří budou mít chuť odpovědět - existují tulipány, které jsou vhodné ke zplanění, to znamená, že se nemusí vůbec vyndavat a přesto každý rok kvetou? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 13.165 (?), 16.9.2007 8:16
Na vhodném stanovišti - především v létě pokud možno sucho, propustná půda - vydrží léta drobné botanické tulipány např Tulipa tarda = dasystemon. Mám je ve skalce bez přesazení asi 30 let a stále se rozsrůstají a kvetou.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.171 (?), 26.9.2007 22:33

Dobriy den koupila jsem par cibulek tulipanu a narcisy, mužete mi poradit kdy je sadit a jaky stanoviště je pro ně hodne. Mam zahradku poprve v životě a nic o tom nevim. Děkuji Nikol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.190 (?), 27.9.2007 23:10
Dobrý den, jsem rovněž zahradnice - začátečnice...Nakoupila jsem si cibulky tulipánů a chtěla bych si je zasadit do květináčů. Můžu je tam dát už teď (resp. v dohledné době) a květináč dát do půdy (a zahrnout zeminou) nebo stačí květináč nějak "zateplit" a nechat venku?  Nevím, jestli je to důležitá informace, ale květináč je plastový... Děkuji moc za radu. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.18 (?), 13.1.2008 20:09

Dobrý den, taky plánuji taky výsadbu tulipánů. Chci se zeptat, jak zajistím, abych při vtahování cibulek vytáhla všechny, abych nemusela celý záhonek rozkopávat a hledat. Mám podel cibulek dát nějakou fólii pro lepší orientaci. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.128 (?), 13.1.2008 22:57

Vytahujte je kdyz budou mit zezloutle listy. Nebo si nechte trcet kousek stonku po kvetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 16.1.2008 11:31

Na sázení je dobré dát cibulky do umělích košíčků pak máte cibulky pohromadě a snadno je vyndáte třeba hned po odkvětu v košíčku postupně zatáhnou a vyschnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika