Tulipany



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Petra H. - (20) - 54.34 (?) 
18.2.2008 18:25

Moc děkuji za odpověď.

Tak to teda nevím, kde je problém, my jsme taky cca 330m n.m. a zatím začínají (spíš je teda musím hledat skoro lupou) vylézat krokusy, ale jen ty, co mám nádobě (dost nízké). Na záhonku nic:(Je to nový záhon, založený na podzim, dala jsem tam dost dobré zahradnické půdy s hnojivem i kompostu a sázela zhruba podle návodu do určené hloubky. Jen doufám, že mi to nesežraly myši, ale že by všechno, to snad není možné... (mám tam narcisky, sněženky, krokusky, bledulky, konvalinky, lilie, frézie, tulipány, ocún a spoustu dalšího...)

Jinak k letničkám, trvalkám, mohla byste mi prosím popsat, kdy se sadí, aby vykvetly, jestli se kupují v zahradnictvích (a kdy?) a jaké druhy byste myslela by byly nejvhodnější?

Děkuji Vám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 18.2.2008 19:34

Pro uklidnění paní Petry. Víceméně mám ozkoušeno, že cibule, které jsem vysadila až na podzim, vyrážejí z půdy a kvetou později. Cibulky nebo hlízky, které v zemi zůstaly od jara, mají totiž zhusta už na podzim vytvořeny kořeny a v zimě za příznivých teplot pod povrchem půdy pomalu začínají rašit. Přímo učebnicově se chová česnek, ten obyčejný kuchyňský, sází se na podzim, zakoření, vyžene nad zem pár centimetrů listů a takto přezimuje. Takže čím později se cibuloviny vysadí nebo čím dřív mrazem ztuhne půda, tím později na jaře rozkvetou. Nebojte se, v dalších letech budou cibuloviny rašit stejně brzo jako na sousedovic zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petra H. - (20) - 54.34 (?), 18.2.2008 20:24

Mockrát děkuji za uklidnění, paní Věrko. Popravdě řečeno, už jsem začínala trochu panikařit. Měla jsem strach, jestli třeba jsem je nezasadila příliš hluboko, ale postupovala jsem opravdu spíše podle návodu na balíčku nebo podle rad v časopisech. Kdybyste viděla, kolik jsem tomu věnovala energie, plánování a očekávání... moc doufám, že i když třeba později, opravdu vykvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.130 (?), 20.2.2008 10:09

Dobrý den. Moje zkušenost je, že pokud mi je nesežerou myši - a to čtvrtinu ano. I když jsou v košíčkách. Tak určitě vykvetou: 2a bude z nich mít jen radost: 2krásný den všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.150 (?), 14.4.2008 21:18

Taky mám ráda tulipány a vůbec všechny květiny, ale s tulipány nemám moc úspěch. U hodně z nich mi vyroste jen jeden list velký, pak jeden malý a vůbec nekvetou. Já vůbec nevím, jaké to jsou tulipány, co jsou to tulipány botanické atd. Loni na podzim jsem si koupila různé cibule po kusech, které se mi líbily- ty jsem si kupovala v zahradnictví-ale taky nevím, jaké tulipány to byly. Některé z nich rostou pěkně, mají už i stonky a malé zavřené květy, ale některé jsou jen listy a uvnitř miniaturní pupeny. Nevím, čím to může být. Půdou, špatným zasazením, špatným umístěním nebo kombinací všeho? Poradí mi někdo? Děkuji Hana      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 14.4.2008 21:57

Možná na ně moc spěcháte, může to být i časem, mně tulipány taky ještě nekvetou, zatím mi vyrostly jen listy, předpokládám že pupeny a pak i květy se objeví později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.148 (?), 15.4.2008 10:53

Tato moje zkušenost je i z předcházejících let. Nejsem úplná začátečnice - zahradu máme šestý rok. Víceméně se učím za pochodu, čtu literaturu, zkušenosti ostatních zahrádkářů a sama svou vlastní zkušeností. Děkuji za každou radu. Hana  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.45 (?), 23.4.2008 17:00

Dobrý den,

prosím, má někdo zkušenosti s plísní na tulipánech jak ji zničit?Tulipány pěstuji 10 let a letos poprvé jsem si ji přivlekla s nákupem cibulek, před 10 dny jsem provedla postřik a zajímá mě, zda to pomůže a nebo všechny rovnou vyrýt. Děkuji Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.53 (?), 26.4.2008 14:46
Ráda bych se připojila k předchozí žádosti o radu. Proč letos mám na některých tulipánech místo květů je plesnivý váleček schovaný v listech. Mám takovéto cibulky vyrýt a vyzmetkovat? Kde se stala chyba? Děkuji **Kosice**
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.249 (?), 29.4.2008 22:16

právě na to jsem se chtěla zeptat také, objeví se to vždy nečekaně, ale nemeškala jsem a tulipany jsem vyryla a zlikvidovala(byla jsem nazlobená, že na ně netrpělivě čekám a oni takhle),byly zasazeny 2 rokem, prosím o radu tomuto zklamání předcházet, děkuji Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika