Fíkus Benjamín - žloutne a opadává



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?)
11.1.2011 15:39
určitě je to Benjamin? Mně to spíš vypadá podle obr. na Lyrata. Typovala bych to na nějakou houbu nebo plíseň. Zkuste z listu odstranit černé až do zdravého a ošetřit třeba mletou skořicí. Je antibakteriální
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 223.130 (?), 10.1.2011 20:28

Děkuji za rady, U okna zima není, je kousek od topení, ale to byl také na starém bytě, kde se topilo mnohem více. Jinak květináč asi nevyvařím je opravdu veliký, takže ho nějak vyčistím, protože pořízení nového by byla docelá velká investice. Jinak se budu držet Vašich rad, a hned v pátek se do toho pustím. Ještě bych prosila-kolik mám dát toho lihu do 10l kbelíku? A ještě mám jeden dotaz a to na fikus lyrata, který jsem si pořídila před stěhováním. Začali mu černat okraje spodních listů. Zalévám málo, jen když je substrát suchý, zatím jsem ho nepřesazovala. Možná bude stejný problém jako s benjamínkem, je na západní straně kousek dál od okna. Mám spousty květin převážně fikusu a obávám se, že se jim tam nebude dařit. Můžete mi prosím poradit jaké druhy květin je možno pěstovat, které nepotřebují tolik světla? Ještě jednou moc děkuji za odpovědi a rady. Přeji pěkné dny. Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 10.1.2011 21:22

Pavlo,

na ten lih tedy kaslete a zkuste jenom vodu s par kapkami mydla. To by melo naprosto stacit. Co se tyce cernych listu F. lurata, nejsem si jista? Kdybyste napsala ze cernaj nove listy tak bych rekla, ze moc vody.   Kdybyste napsala ze cernaj okraje vsech listu tak bych rekla ze moc soli v substratu.  Mozna, ze to je jenom prechodne. Ty listy, kdyz cernaj nejsou jakoby uhnile, mam pravdu? Spise suche?

Bohuzel F. lurata taky potrebuje svetlo. Je mnoho rostlin co nejsou narocne na svetlo a ja nevim co se Vam libi ale myslim, ze velike rostliny?

Mozna, ze by bylo dobre zacit novou diskuzi kde nam napisete trochu vic o Vasem prostredi nebo co by se Vam asi libilo a pak se na to vrhnem a budete mit vice moznosti na vyber. Je tady mnoho zkusenych pestovatelu. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.130 (?), 10.1.2011 21:49

Jak jsem psala na benjaminek se pustím v pátek, určitě dám vědět výsledek.   

  Cose týče f.lurata, jsou černé listy od spodu rostliny, vršek rostliny je v pořádku, list je černý po okrajích listu a je spíš trošku suchší než zbytek listu. Vyfotila bych to, ale jsem v práci. Foto připojím zítra doma.

Co se týče pokojových rostlin mám ráda spíše větší rostliny, ale není to pravidlo.Líbí se mi vlastně všechny pokojovky.  Na benjaminek jsem byla hrdá, protože už ho mám 8let a když jsem ho koupila ve slevě, bylo to malé košťátko. Snad se mi ho podaří vzpamatovat. Zatím děkuji za Váš čas.Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.216 (?), 11.1.2011 0:10

Pavlo, jiste mate zkusenosti s ficusama a take doufam ze se Vam podari ho zachranit. Z tech cernych listu bych si zatim nic nedelala. Ja bych je ale hned ted ufikla a zasyla rez skorici aby se do nej nedostal fungus a rychle se zahojil nez pujde na dalsi operaci. Kozicka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.138 (?), 11.1.2011 13:24

Dobrý den, toho řezu se trochu bojím, protože bych musela ufiknout všechny spodní listy a zůstali by jenom vršky. Přikládám fotografie jak listy vypadají.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 26.146 (?), 11.1.2011 15:39
určitě je to Benjamin? Mně to spíš vypadá podle obr. na Lyrata. Typovala bych to na nějakou houbu nebo plíseň. Zkuste z listu odstranit černé až do zdravého a ošetřit třeba mletou skořicí. Je antibakteriální
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 11.1.2011 16:02

Dobry den Pavlo,

ja skutecne nemohu rict co to je. Kdy to zaclo?  Pred tim co jste se stehovala nebo za posledni dva mesice? Mnozi se cernani na listech rychle?

Muze to byt fungus nebo se palej koreny. Zkuste dobre proplachnout kvetinac vodou nekolikrat ale jak to udelate v byte nevim a jestli to pomuze je take otazka.

Vsechny ficusy jsou VELMI citlive na zmeny prostredi, hlavne teplotu a svetlo.  Mozna, ze kdyz ted maj min svetla byste mohla omezit zalevani a hnojeni.  Nemate doma moc vysokou vlhkost? Asi ne.

Ale jestli je to fungus bylo by dobre zjistit jaky,  aby chemicky postrik zabral, pokud existuje. Ja se pokusim zeptat ale pochybuji ze mi nekdo neco rekne bez toho aby videl list nebo udelal lab test. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.138 (?), 11.1.2011 17:19

Dobrý den, koupila jsem si ho asi tři týdny před stěhováním. Začalo to asi týden po přestěhování. a postupuje to pomalu ale jistě. Vlhkost v bytě máme větší a rovněž větší zimu. Přestěhovali jsme se do staršího rodinného domu, kde jsou plastová okna a topíme plynem. Kolem oken se mi tvoří plíseň. Snažím se několikát denně větrat tak, že otevřu okno do kořán tak na 5-7min. aby se vzduch vyměnil. Ve všech květináčích se mi tvoří bílá plíseň nebo povlak na hlíně. Samozřejmě dávám pozor na kytičky aby na ně proud vzduchu nešel. Zálévám pouze když je substrát suchý a jen mírně, tak jak mi to poradili v květinářství, kde jsem kytku koupila. Chtěla jsem ji přesadit ale řekli mi že až na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.37 (?), 11.1.2011 17:44

bylo tu mnohokrát uvedeno, ficus benjamin je citlivý na změny, hlavně teploty,/průvan) ale i místa. Větrání místnosti, jak popisujete, bude problém asi pro většinu pokojovek... já také pořád větrám a kytkám se to nelíbí, na takových oknech nemohu mít nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 11.1.2011 18:02

Aha, tak uz je to o neco jasnesji. Musky, plisen, nahle zmeny teplot, malo svetla je mene nez idealni prostredi na pestovani roslin. A jenom  presazeni, ktere jsem puvodne navrhla, asi take nic nevyreni. Nevim si rady. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika